Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
32%
Hiába szakad bele a szíved ,azt amit elkúrtál nem fogod már helyre hozni,ha bele döglesz akkor sem.A felelőtlen,átgondolatlan párválasztásodnak itt van az eredménye.Jajgathatsz,siránkozhatsz naphosszat,a helyzet nem fog változni.A lányod ilyen marad,ha csak egyszer pofán nem bassza a valóság, hogy nem tündérmese az élet,és nem változtat önként saját magán.De erre nincsen túl sok esély.
aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
75%
72, hagyjuk már, hogy aput sajnáljuk... Itt nyíg, hogy a gyerek nem tud rántottát sütni. Ő miért nem tanítja meg neki?
aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
67%
Mert egy ilyen gyerek nem lesz hajlando megtanulni. Vagy ha megis hat anyuka jol leoltja miatta. Es utana az apa mar hiaba probalja ujra a lanynal az nem lesz hajlando semmire sem.
aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 anonim ***** válasza:
90%

Probalhatod nevelni. Leginkább olyan modon,hogy most basszonbe neki az élet amig van hátországa és hazaszaladhat sírni.


Bár fogalmam sincs ezt,hogy kéne megtanni. Hátha tudja valaki.


Ui:elkényeZtet. Csak "Z" nem "sz"

aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 A kérdező kommentje:
#72 felelőtlen párválasztás? Az exem az elején nem volt ilyen. Ő is ugyanolyan csóró volt, igaz ő nagyon szeretett álmodozni és a meglévő vagyonával se tudott felelősségteljesen bánni. De legalább dolgozott és hozott egy szintet én meg szerelmes voltam belé, mert akkor nagyon más arcát mutatta, de az emberek váltonak , akár rossz irányba is. Mikor a lányunkkal terhes volt én akkor kaptam egy jobb beosztást elég jó fizetéssel, az exem pedig a 20. hétben otthagyta a munkahelyét, amivel önmagában nincsen gond. A probléma az volt, hogy onnantól kezdett egyre többet követelni, hiába adtam oda a fizetésem felét, havi 300 ezret, de neki az nem volt elég. Volt hogy inkább hívott egy takarítónőt, hogy neki ne kelljen felmosnia, képzelhetitek hogy milyen meló után hazaérni úgy hogy egy idegen mászkál a lakásban... Elvárta tőlem, hogy tartsam el...nem bírtam, beadtam a válópert, és nagy pofáraesés volt neki, hogy nem kapott semmit a házból, mert minden az én nevemen volt, max az autóját vihette, amit én vettem neki....
aug. 9. 12:53
 76/148 anonim ***** válasza:
86%

hiába adtam oda a fizetésem felét, havi 300 ezret


Khm, szóval 13-14 éve volt havi nettó 600e a béred, tehát ennél nyilván többől ítéltek meg 50e gyt-t, és ezen is sírsz?

aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
69%
55 ezer nem a vilag vege. remelem a szuletendo gyerekedtol is mindent meg fogsz azert vonni mert majd masra kell. azert mert elkenyeztetett a lanyod a gazdag f.szinal attol meg ugyanugy a te lanyod. a te vered. fogd mar fel a kis ferfihisztiddel hogy ugyanugy a gyereked mint a szuletendo. fizess nekik 60 ezret akkor 55 helyett vagy mittomen. ugyse itt gyakori kerdeseken fogod megtalalni a megoldast, mert csak ragelsz.
aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 A kérdező kommentje:
#77 azért mert többet keresek mint a magyar átlag az nem azt jelenti hogy gazdag vagyok és főleg azt nem hagyom hogy fejőstehénnek nézzenek. 600 ezer havonta nem egy egy nagy fizetés, mostmár 1 millió, de ez nekem semmit sem jelent. Ugyanúgy fogok bánni a pénzzel ahogy eddig, és nem fogok felvagasból Hugo Bossban járkálgatni, a gyerekemnek meg főleg nem veszek ilyeneket...hanem félreteszem a pénzt, befektetem, hogy tudjak venni a gyerekeimnek autót lakást.. idős koromban pedig legyen passzív jövedelmem, mert ki tudja milyen lesz a a nyugdíjom ha egyáltalán lesz. Ha meghalok mindazt amit teremtettek az a gyerekeimé lesz és nem szívesen hagynám olyanra a vagyonát, aki képtelen küzdeni a céljaiért, követelőzik és nem tudja beérni átlagos cuccokkal. Nekem nem azért van iphonom, hogy legyen, hanem azért mert nekem az egy munkaeszköz, a lányomnak semmi szüksége a legújjabb iphonera, jó neki a 100 ezer forintos öné plus. Nem látom értelmét hogy olyan méregdrága cuccokba járassam a gyerekemet, amikről fogalma sincs hogy mennyi munka ezeket megkeresni. Lovaglással alapból nem lenne bajom, de havi 55 ezernél többet az exemmek nem vagyok hajlandó adni, főleg úgy, hogy a lányomnak szoktam ruhára adni pézt az más kérdés hogy negyedévente 50-et kevesel, én ápolom és veszem meg a gyógyszereit amikor beteg...szóval exem szülői képességét inkább hagyjuk...velem ne fizetesse meg a drága kiadásait mert elherdálja a gyerektartást
aug. 9. 13:22
 79/148 anonim ***** válasza:
43%

Utolao olvasd mar vegig a Kerdezo osszes hozzaszolasat a kerdes alatt..


De ha nem megy osszegzem:

Az apa ad penz a lanyanak ruhakra -de a lany nem a 30e-es kabatot akarja hanem a 70e-st nem a 20e cipot hanem a 50e

Ha beteg a gyerek le van passzolva neki fizesse a gyogyszert vegyen ki szabit lassa el a gyereket. Mondjuk a 75e kicsit sok egy torokgyulladasra de a lenyeg h o fizeti

Programokra elviszi

Normalis etelt kap - de neki a draga rendelt kaja meg az etterem kell.



A gyerektartas a gyerek alapszuksegleteire van : etel, ruha, lakhatas, iskola

Minden mas mar extra amiben a szuloknek kellene megegyezni.

Gondolom a luxushobbik nem megegyezes alapjan tortentek hanem az exnej ujferjenek anyagi helyzete miatt.


En azt gondolom h ha az apa a gyerektartason kivul meg eleg sok mindent kolt a lanyara akkor boven teljaitette a kotelesseget. Probal merteket tartani a koltekezesben. A kislany nem latja h a penzert dolgozni kell. Nem a fan terem vegtelen.

aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 A kérdező kommentje:
#80 KÖSZÖNÖM!
aug. 9. 13:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!