Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha a szuleime...

Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a ferjem pénzéből?

Figyelt kérdés
Eleg jol allunk anyagilag, es gyeden vagyok jelenleg. A szuleim eleg szegenyek, probaljak fizetesbol ujitani a kis hazukat. Dolgoznak, de egyszeru emberek. Neha szoktam nekik penzt adni, amit nem kerek vissza. A ferjem nem tudja, mert nem orulne neki. Nem tudom mkt csinaljak. Sajnalom a szuleimet, de a ferjemet sem akarom atvagni.
2019. júl. 2. 13:26
 61/99 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező szerintem nem gáz amit teszel, bár előbb-utóbb azért ezt megpróbálnám tisztázni a férjemmel, hogy ne legyen titkolódzás.

Egyébként borzasztó hová tart ez a világ...sokan írták hogy "hálaégnek" nem kell támogatniuk a szüleiket. Hát biztos én vagyok a hülye, mert a szüleim nem szorulnak rá és én sem vagyok anyagilag a toppon, még is mindig gondolok rájuk és segítem őket amivel tudom. Szerintem ez lenne a normális, de úgy tűnik ma már nem létezik önzetlen szeretet.

2019. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
49%

Igazából kérdező, te csak igazolást vársz arra, hogy mekkora szent vagy.

De hogy a férjedet nem nézed semmibe, az tuti! Akkor már rég megbeszélted volna ezt vele, és simán meggyőzhetted volna. Most viszont lehet már csak azért is ellenezni fog minden anyagi támogatást, mert te titkolózol előtte ilyen dolgokban.

Pénzügyekben a legtöbb ember nem ismer kompromisszumokat, mostmár tuti a férjed se fog ezek után.

És ezért csak magadat okolhatod, ha ez bekövetkezik.

2019. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
22%

Oké legyen hálás az ember a szüleinek, ha van miért!

A kérdező csak szeretetről írt. A szülők csórók voltak, de szerették. Oké, de ez a legkevesebb, ha egy gyereket a világra hoznak.

A kérdező ne más fütyülőjével verje a csalánt és pénzelje a házfelújítást.

Támogassa a szüleit szeretettel úgyis csak azt kapott.

2019. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
20%

Mindenkinek más a normális. Nekem az, hogy a szüleim aljamunkával kezdték, de képezték magukat, előreléptek, és egyszerűen nem szorulnak segítségre. Ők több, mint 30 évet dolgoztak, hogy lenne nekem több pénzem pár évnyi munkával?


Másnak meg az a normális, hogy a szülője tehetetlen, és nem jut az életben egyről a kettőre.

2019. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
73%
Végig olvastam a válaszokat,de nekem csak az nem tiszta,hogy a férjed sosem kérdezi meg,hogy mit vettél a pénzből. Csak odaadja,aztán le vagy tudva? Ez sem egy erős házasságra utal.
2019. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó válaszolóval egyetértek. Nekem is ez a kérdés jutott eszembe...
2019. júl. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!

Mond el a férjednek. Még most. Ha szereted, s nem akarod elveszíteni.

A férjed téged vett el, nem egy családot.

Itt az a pár feminista, mit szólna, ha kiderülne, a párjukról, hogy titokban támogatják az anyósukat? (őszinte választ kérek)

A bevétel s a kiadás közös egy családban.

Nálunk ez úgy ment, hogy meghallgattam a problémát (ami az anyósomról szólt) majd ha futotta utaltam nekik pénzt. Ha nem, akkor kijelentettem, hogy nincs. Általában volt. Itt csak 10-20 ezrekről van szó. De nem is keresünk olyan jól mint a párod.

De ha megtudtam volna, hogy a párom a tudtomon kívül támogatja a mamát, azonnal beadtam volna a válópert.

Mindent meg kell beszélni. Én sem támogatom, az én rokonaimat. Főleg nem titokban. De még egy 5 ezres kiadást is tudatok a párommal.

Minden kiadást s bevételt elmondok neki. Ha kell havonta kétszer is,hogy napra készen tudja mennyink van.

2019. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
61%
Kerdezo en is segitenem es segitem is a szuleimet,ok neveltek ok etettek es ha megszorultam ok voktak ott hogy segitsenek ergo en is viszonzom! De en a paromnak mindig elmondtam es el is fogom,volt hogy orrolt ram de felfogta hogy a csaladom attol meg a csaladom marad es slussz. Tul sokat kaptam toluk eletem soran mocsok ember lennek ha nem viszonoznam ahogyan tudom. De az viszont mocskossag hogy nem szolsz,hazudsz titkolozol es sunyizol a szuleiddel egyutt! Neked mar a ferjed a csaladod hol van a bizalom es a tisztelet a kapcsolatotokbol? Sehol. Szupi lesz ha megtudja hogy honapok ota hazudsz neki. Gratulalok. Es hiaba tagadod te torlod a kerdest mivel biztosan jelentetted azt ami nem tetszett,biztos nem mi igy egymas kozott. Te vagy itt az egyetlen aki nem fogja fel hogy nem mindenki lesz ugyan olyan velemenyen mint te. De miert irtad ki ide,egy anonim oldalon tobb szaz ember szeme ele,miert kersz tanacsot,ha valaki aki ellened van mar az gonosz es nem tetszik? Ugyis kimagyarazod,kar volt pocsekolni az idodet mert mindent meg akarsz magyarazni. De az az igazsag hogy a hazassagod te miattad egy nagy rakas hulladek,es igy van gyereketek..Szep. Alap lett volna hogy bizol benne elmondod neki hogy o is bizzon es megtiszteled ennyivel de nem sunyi modon hazudsz neki. Elveszed vigyorogva azt a penzt amit megkeres es mar viszed is anyadeknak. Forditott esetben hogy esne ha te adnal neki penzt o meg a hatad mogott anyadeknak adna? Ebbe bele se gondoltal? Veled se lennek sokaig a helyeben. Ha kiderulne repulnel mint a macska. Megerdemelned! Ez nem kapcsolat.
2019. júl. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
52%

"Hát, ha ajándékot adok (tételezzük fel, hogy normálisat, hasznosat, személyre szólót), akkor azért adom, hogy akinek szántam, annak jó legyen. "


Oké, de ha a Kérdezőnek az jó, hogy ő a szüleinek adhatja, mert neki az okoz örömet, nagyobb örömet okoz, mint az ötvenedik szoknya, akkor hol a gond?

2019. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
54%
70-es, orvos mikor látott utoljára?
2019. júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!