Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állami gondozott gyerek után...

Állami gondozott gyerek után miért nem kell fizetnie tartásdíjat a szülőnek, miért állja az állam ezt az adófizetők pénzéből?

Figyelt kérdés

Ha a gyereket az egyik szülőnél helyezi el a bíróság váláskor, a másik szülőnek tartásdíjat kell fizetnie. Viszont ha a gyerek állami gondozásba kerül, mindkét szülő megússza az összes fizetési kötelezettséget és röhög a markába.

Nem igazságtalan ez? Miért állja az állam az adófizetők pénzéből a teljes ellátását a gyereknek és miért nem várja el, hogy akik megcsinálták, azok is szálljanak be valamivel?

Ráadásul egy otthonban felnövő gyerek után a családi pótlékot is gyűjteni kell, amit megkap a gyerek egyösszegben amint nagykorú lesz. (Hogy mire verik el, arról inkább ne beszéljünk.)

Egy elvált apáról az utolsó bőrt is le lehet húzni tartásdíj címszóval, ha az anyja neveli a gyereket, de ha ugyanez az anyja beadja állami gondozásba, akkor az apának már nem kell fizetnie.

Szerintem az lenne az igazságos, hogy ha valaki állami gondozásba adja a gyerekét (vagy elveszik tőle), akkor ugyanúgy tartásdíj fizetésre legyen kötelezhető mindkét szülő a jövedelme adott százalékáig, mintha a másik szülő nevelné.

Ti hogy gondoljátok?



2016. febr. 18. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha valaki állami gondozásba kerül, az azt jelenti, hogy nincs más törvényes gondviselője, az egyetlen felelős "személy" az állam.


Ha pl. az apa lemond a gyerekéről, mert az anya új párja a nevére veszi, onnantól kezdve az új apa a felelős, és a vérszerinti apának nem kell fizetnie.


Gyerektartást nem a vérszerinti szülő fizeti, hanem a törvényes gondviselő. Sokszor nem ugyanaz a kettő.

2016. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Tevedesben vagy, ezek utan a gyerekek után is kell a szülőknek fizetni, amennyiben a szulok ismertek.
2016. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Első, olyan nincs, hogy a verszerinti szülő lemond a gyerekről, az új pár meg a nevére veszi. Olyan van, hogy házastársi örökbefogadás, amikor az anya férje orokbefogadja a gyereket.
2016. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért ez nem egészen így van, nem lehet csak úgy lemondani a gyerekről.

Ha valaki elválik, nem mondhat le a gyerekről csak azért, mert nem akar tartásdíjat fizetni. Ha viszont mindkét szülő lemond, és állami gondozásba kerül akkor megússza.

De akkor is mi az, hogy megcsináltam, de lemondok róla, sz.rok rá, mert élni akarok, felelősségem meg semmi, mert az állam majd felneveli.

"Ha valaki állami gondozásba kerül, az azt jelenti, hogy nincs más törvényes gondviselője, az egyetlen felelős "személy" az állam." Az lehet, hogy nincs törvényes gondviselője, de a valódi szülő akkor miért nem vonható felelősségre a felelőtlenségéért, amikor tönkretett egy életet! Miért a többi adófizető felelős ezért?

Persze a gyereket joguk van időnként elhozni az otthonból, beleugatni a nevelésükbe, lerombolni amit az otthonban a nevelők felépítettek stb.

Az lenne a legkevesebb, hogy az ilyen felelőtlen emberek legalább egy minimális tartásdíjnyi összeggel járuljanak hozzá a saját gyerekük felnevelésének költségeihez.

2016. febr. 18. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem igen lehetne ezt megvalósítani. Pl volt egy általános iskolai osztálytársam. A tesója alattunk járt 1-2 évvel. A szülők ittak mint a barom, a két gyerek állami gondozásba került. Apuci meg anyuci pedig hajléktalan lett... ezektől ha megfeszülsz sem tudsz pénzt kicsikarni. Egy vasat sem. Amúgy én úgy gondolom, ha az ilyen szerencsétlen gyerekekre költi az állam az adómat... hát legyen. Szerintem ebben nincs kivetnivaló. Vannak sokkal kérdésesebb "befektetései" is. :D
2016. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Alapvetően csak indokolt esetben kerül valaki állami gondozásba, pl. ha nincs élő hozzátartozója, ismeretlenek a hozzátartozók, hajléktalanok, esetleg veszélyt jelentenek a gyerekre (egy kislányt ismertem, aki emiatt került intézetbe)... Több ok most hirtelen nem jutott eszembe, de ezekből egyik sem olyan, aminél a szülő képes lenne bármit is anyagilag biztosítani a gyereknek.
2016. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Aki lepontozott, írja már le, hogy miért tette.

1, A gyerekről lemondani az egyik szülő csak úgy tud, ha egyúttal örökbe is adja.

2, Örökbefogadó csak a gyermek másik szulojenek HAZASTARSA lehet. Pár, barát, dugopartner nem.

3, Olyan nincs, hogy "nevére veszi". Teljes hatályú apai elismert nyilatkozat van, ami nem megismetelheto és nem visszavonhato, ergo ha apuka egyszer megtette, akkor anyuka új párja már nem tehet ilyen nyilatkozatot.

2016. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

kell fizetnijük ugyan ugy mint jaj de szegény elvált apáknak,

csak az ilyen embereknek aligha van bejelentett melojuk vagy bármijük

ilyenkor az állam megelölegezi a pénzt ugy mint a tartásdijnál és késöbb megprobálja behajtani

de ahogy a férfiak 90 % bizony nem fizet ugy ezt se lehet soha behajtani

amúgy ha ugy veszik el a gyereket hogy a szülöt megfosztják a szülöi jogaitól ott a köteleségtől is

ez ritka és komoly dolog áll a háttérben

2016. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
7-es, itt a GYIK-en hiába magyarázod. Itt saját jogrendszer van, ebben létezik a "névre vétel" nevű mágikus szertartás, ami jogilag helyettesíti az örökbe fogadást, a házastársi örökbe fogadást, az apasági nyilatkozatot, de adott esetben a házasságot ("a gyereket nevére vette a húgom párja, de a húgomat nem"), az ajándékozási szerződést ("nagyanyám a nevemre íratta a lakását"), a vásárlást ("a nevemre írattam az új autómat"), sőt, néha egy különleges jogviszonyt is képvisel, ahol van egy tulajdonod, aminek nem vagy a tulajdonosa ("miért teheti meg az anyós, hogy eladja a házunkat, csak mert az ő nevén van?") Ez egy jogilag ilyen szinten képzett ország, bele kell nyugodni :D Bocs az offért.
2016. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
26%

10 éve intézetben élek.. és édesapám elhagyott amikor megszületettem.. na m1.. ez lényegtelen.. az a lényeg hogy amíg az édesanyámmal laktam kapta anya a gyerektartást

Meg amikor az intézetbe voltam/vagyok akkor is kapom.. csak az állam szépen lenyúlja.. ez a baj.. mert amíg a gyerek tanul, az apának köteles fizetnie a gyerektartast.. 19 éves vagyok.. és még mindig fizeti/20000/hó..

Sajnos amióta intézetbe lakom, semmit nem kaptam abból a 20.000 ftbol.. szépen le van nyulva.. :( ez a gyermekvédelem..

2018. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!