Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha a szuleime...

Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a ferjem pénzéből?

Figyelt kérdés
Eleg jol allunk anyagilag, es gyeden vagyok jelenleg. A szuleim eleg szegenyek, probaljak fizetesbol ujitani a kis hazukat. Dolgoznak, de egyszeru emberek. Neha szoktam nekik penzt adni, amit nem kerek vissza. A ferjem nem tudja, mert nem orulne neki. Nem tudom mkt csinaljak. Sajnalom a szuleimet, de a ferjemet sem akarom atvagni.
2019. júl. 2. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 A kérdező kommentje:
Mert tudom, hogy ideges lenne. Miert akkor jobb ember lennek ha hagynam hogy a szuleimnek ho vegen ne legyen mit enniuk?
2019. júl. 2. 13:31
 2/99 A kérdező kommentje:
Azt a penzt szoktam nekik adni, amit ugy ad a ferjem, hogy koltsem magamra.
2019. júl. 2. 13:32
 3/99 anonim ***** válasza:
89%
Férjeddel beszéld meg. Családunkban sok generációra visszamenően soha szülő nem fogadott volna el pénzt gyerekétől, sőt mindenütt a szülők segítették a fiatalok indulását.
2019. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
89%
Ha arra adja, hogy költsd magadra, akkor abból semmi gond nincs.
2019. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
75%

1. A férjed dolgozik, amíg te otthon vagy és végzed a dolgod. 2. Anyagilag jól álltok. 3. A férjed pénzt is ad neked, amit magadra költhetsz.

Ezeket átgondolva nem fair, hogy titokban adsz a szüleidnek pénzt, ugyanakkor mégsem akkora bűnt követsz el, hiszen azokat támogatod, akik felneveltek téged. Akkor lenne komoly baj, ha pl. játékgépbe vernéd el a pénzt vagy valami haszontalan dologra. Ne foglalkozz a negatív kommentelőkkel, mert ez csak amiatt van, hogy kicsit hiányosan írtad le a körülményeket. Szerintem hozd fel a párodnak, hogy mi lenne ha te abból a pénzből amit ad neked, odaadnád egy részét a szüleidnek. Azt ne mondd el neki, hogy már most is támogatod őket. Elsőnek fejezd ki a szándékod, hogy miért akarod támogatni a szüleidet és ha jól reagál rá és megengedi, akkor igazából nem is baj ha nem tudja meg hirtelen. Pár hónap múlva mikor már belenyugodott a helyzetbe, el lehet neki mondani, hogy már régebben is adtál a szüleidnek pénzt.

Mivel te érzed, hogy milyen a kapcsolatotok meg milyen ember a férjed, így neked kell tudni, hogy ez a terv sikerülhet-e.

Szóval a lényeg, hogy hozd fel neki témába, hogy mivel szegények a szüleid így kicsit szeretnéd őket támogatni, aztán ha belemegy és eltelt pár hónap, akkor mondd el neki az igazat, így a lelkiismereted, becsületed tiszta marad.

2019. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
93%

Az a gáz, hogy házasok vagytok és mégsem vagytok képesek a kommunikációra.

Olyan nehéz lenne leülni a férjeddel és elmondani neki, hogy figyelj Karcsi, nincs szükségem egy 20.pàr cipőre, így amit adtál pénzt, ha nem bánod a szüleimre költeném, nekik jobban kéne, mint nekem?

Ennyi lenne, meg kéne beszélni és nem sunyiskodni a háta mögött. Nyugodtan mondd el, hogy a szüleidnek nagyon sok mindent köszönhetsz, így lelkiismeretfurdalàsod lenne minden pénzt magadra költeni, amikor nekik jobban kéne néha.

Szerintem ha értelmesen elmondod a férjednek, akkor nem lesz belőle baj. De ha kiderül, hogy titokban, a háta mögött adogattad oda a szülőknek a pénzt, amit neked szánt, az gáz.

Őszinteség, kommunikáció a hosszú házasság titka.

2019. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 A kérdező kommentje:
Alapvetoen nagyon jo a hazassagunk, mindent megbeszelunk. Viszont ismerem es tudom, hogy nem menne bele hogy segitsek nekik. Szerinte a szulonek kell tamogatni a gyereket s nem forditva. Nem tudok érvelni neki hogy megertse ezt.hogy ez igy lenne nornalis, de sajnos a szuleim nem tehetik meg. Viszont felneveltek rendesen szeretetben. Es szeretem oket. Halas vagyok nekik , meg ha nem is kaptam toluk lakast kocsit stb.. imadjak az unokajukat.
2019. júl. 2. 13:58
 8/99 anonim ***** válasza:
66%
Ha ilyen a viszonyotok, hogy rettegsz a férjedtől, akkor azt a házasságot azonnal meg kell szüntetni, mert boldogtalan! Akkor a funkcióját nem tölti be! Hogy az életedhez legyen egy társad, akivel minden gondodat-örömödet meg tudod osztani, aki mellett teljesen önmagad lehetsz. Miért mentél hozzá?
2019. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:
11/11 ! Te egy hulye vagy! Nincs mas hozzafuzni valom.
2019. júl. 2. 14:03
 10/99 anonim ***** válasza:
89%

#10

"Szerinte a szulonek kell tamogatni a gyereket s nem fordítva."


Ez nem így van!

A JÓ és SZERETŐ család attól jó és szerető család, hogy azt támogatják, aki rászorul.

A férjed nem szorul rá, a szüleid igen, akkor miért a szüleidnek kellene támogatniuk a nem rászoruló férjedet?

Egyébként ha ennyire ellenük van a férjed, akkor ott lesz egyéb ok is, amiért elzárkózik a segítség ellen.

2019. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!