Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha a szuleime...

Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a ferjem pénzéből?

Figyelt kérdés
Eleg jol allunk anyagilag, es gyeden vagyok jelenleg. A szuleim eleg szegenyek, probaljak fizetesbol ujitani a kis hazukat. Dolgoznak, de egyszeru emberek. Neha szoktam nekik penzt adni, amit nem kerek vissza. A ferjem nem tudja, mert nem orulne neki. Nem tudom mkt csinaljak. Sajnalom a szuleimet, de a ferjemet sem akarom atvagni.
2019. júl. 2. 13:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
44%
90-es, nem az a kérdés, hogy támogassa-e, ezt senki nem vonta kétségbe! az a kérdés, hogy a férje tudta nélkül támogassa-e!
2019. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
66%

Én értem miről beszélsz. Mindenkinek lehetnek "rigolyái", elvei amik mellett makacsul kitart. Ettől még lehet odáig a feleségéért kedves előző kötekedő és a költőpénz szabad felhasználásától még lehet igaz a szerelmük...

Többször elmondta a kérdező hogy az összeg nem hiányzik a családi kasszából és a gyerekének is mindene megvan, sőt. Innentől miért fáj az ittenieknek hogy valaki segít a szülein? A férje kissé makacs a nézetében és nem akar konfliktust a kérdező de nem árt senkinek. Ennyi.

Nagyon szép gesztus hogy rászoruló szüleit segíti.

2019. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
50%
#91: a kérdés az volt, hogy gáz-e hogy a férje pénzéből támogatja a szüleit. A válaszom: nem. Sőt... a körülményeit tekintve nem árt senkinek, feleslegesen meg miért konfrontálódjon a férjével.
2019. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim ***** válasza:
48%
De bizony sokan kétségbe vonták hogy támogassa-e... Mert az a szülő dolga hogy a gyerekét támogassa meg ilyen fszságok.
2019. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Már a kérdés megfogalmazásával is

"Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a FÉRJEM PÉNZÉBŐL(!)?"

megidézted magadra az elvárható negatív kritikákat, hiszen magad is a "férjed pénzének" tekinted, nagyon helytelenül.

A jogi oldalába most nem mennék bele, mindenki tudja - csak ez esetben szeretné elfelejteni - hogy ez közös pénz, még abban az esetben is, ha te egyetlen fillért nem tennél hozzá 50 év alatt sem.

Nekem is inkább az a furcsa, hogy egy ennyire jó anyagiakkal rendelkező pár esetén ebben az egyben miért köti ennyire az ebet a karóhoz a férj, holott tudja, hogy az imádott feleségénekez központi kérdés?

Változatlanul fenntartom, hogy valamit nem mesélsz el, amiért az egyébként jószívűnek illusztrált férjed ebben a kérdésben így bekeményített.

2019. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 anonim ***** válasza:
38%
75-nek (73%), 71-es vagyok, és igen támogatná, mert a szülei, és meg is értem, mert az ember a szüleit szereti, de én nem kell olyan embereket szeressek/sajnáljak/pénzeljek akik önzőek voltak velünk, vagy egyenesen aljasak voltak velünk. Volt olyan, hogy a tudtom nélkül adott is pénzt nekik, vagy vett ezt/azt nekik, ki is derült amikor mézesmázason köszöngették s cirkusz is lett, s ahányszor ki fog derülni annyiszor lesz cirkusz. Majd ha talál munkát s a mi számláink, illetve a gyerek dolgai el vannak intézve, félre is tett s mégis marad költőpénze na abból nyugodtan támogathatja, de az enyémből akkor sem.
2019. júl. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy ez tök nehéz, hogy van egy család, összetartó, egymást szerető, meg minden, ugyanakkor némely tagok teljesen más életszínvonalon élnek, mint mások. És hogy ezt hogy lehet kezelni, hogy lehet feldolgozni. Egy csomó ilyen kérdés van itt a GYK-n, és valahogy erről sosincs szó. Például amikor van két testvér, és az egyik nagyon pénzes, a másik nem, és különösen akkor érdekes ez, ha valamelyik pl házasság révén jutott hozzá jobb életszínvonalhoz. Szóval ez is fura, de különösen fájdalmas ez, amikor a szülők élnek jóval alacsonyabb színvonalon, mint a gyerekük, akinek ezzel minden látogatásnál szembesülni kell. Nyilván az ember a sajátját valamennyire megosztaná, de azt sem lehet, hogy na, akkor hozzuk fel őket ugyanolyan színvonalra, hiszen az a saját pénzünk, mi akarunk jól élni belőle. Ugyanakkor meg ők segítettek hozzá, hogy most jól tudjunk élni, és ha az ember vissza se néz, az erkölcsileg igencsak kifogásolható... de hát hol a határ? Mert azt meg kell húzni.

Kérdező, ha a férjed jószívű, akkor meg kell értenie, hogy neked kellemetlen, hogy a téged mindenben támogató szüleid ennyire más színvonalon élnek, és szeretnéd egy kicsit meghálálni, amit érted tettek. Nem azt akarod, hogy mostantól ti pénzeljétek őket, hanem egy kicsit részesíteni őket is abból, ami neked jutott. Nem azt mondom, hogy könnyű téma, mert a férjedet is megértem, van nekem is elég bajom abból, hogy a páromnak muszáj a saját szüleit támogatni. Ugyanakkor az "elvi alapon nulla támogatás" talán észérvekkel felülírható.

2019. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Ez a férjed pénze, nem a tiéd.

Nem is ösrülne neki, írtad...

Magyarul meglopod a férjed, lehúzod pénzzel, kihasználod.

2019. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem természetes, hogy támogatod anyagilag a szüleidet, akik felneveltek és most pénz szűkében vannak. A férjed jó nagy marha, ha ezt rosszalja, hiszen örülnie kéne, hogy Téged ilyen normális felnőtté neveltek a szüleid és nincs családi dráma minden közös programon. Egyébként is, te most a férjed gyerekével vagy gyeden, gondolom, így nincs lehetőséged többet keresni és abból adni a szüleidnek, de mivel ha több fizetésed lenne, nyilván támogatnád őket, így a férjedtől ez elvárható, hogy valamennyire átvegye a támogatásukat tőled, amíg te a gyereketekkel vagy otthon.

Ha meg ennyire zavarja, hogy pénzt adsz nekik, akkor a házuk felújításához járulj úgy hozzá, hogy veszel nekik alapanyagokat, amikre szükségük van, segíts nekik, amiben tudsz a gyerek mellett.

Egyébként én kiállnék az igazam mellett, még ha a férjemnek nem is tetszik, mert az ő gyerekét neveled és amiatt nem tudsz többet keresni.

2019. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!