Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha a szuleime...

Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a ferjem pénzéből?

Figyelt kérdés
Eleg jol allunk anyagilag, es gyeden vagyok jelenleg. A szuleim eleg szegenyek, probaljak fizetesbol ujitani a kis hazukat. Dolgoznak, de egyszeru emberek. Neha szoktam nekik penzt adni, amit nem kerek vissza. A ferjem nem tudja, mert nem orulne neki. Nem tudom mkt csinaljak. Sajnalom a szuleimet, de a ferjemet sem akarom atvagni.
2019. júl. 2. 13:26
 21/99 anonim ***** válasza:
70%

Ha gyeden vagy, akkor van saját pénzed, amit arra költesz, amire akarsz.

De a férjed az ő általa keresett pénzéből, ha ad neked, akkor azt neked adja, nem a szüleidnek.

Itt nem az a lényeg, hogy neki ez meg se kottyan, hanem az, hogy annyival nem tiszteled meg őt, hogy elmondj egy olyan fontos dolgot neki, hogy az ő pénzéből a te szüleidet támogatod. Ergo, ő támogatja a szüleidet, nem te. Más pénzével könnyen jótékonykodsz te is, mert nem a gyededből adsz nekik, hanem azt adod tovább, amit a férjed ad neked. Szóval igenis joga van erről tudnia! Hogy a közös kasszából harmadik félnek tejelsz.

És még te vagy a jótét lélek és ő a rosszul gondolkodó. Vicc....

2019. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
65%
A gazdag feleség aki a férj háta mögött hoz anyagi döntéseket. Jó kis házasság. Őszinteség nincs, csak lóvé.
2019. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Felújításra pláne.
2019. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
74%
Fáj az igazsag es kitorolted a serto kommenteket,ettol ugyanolyan szanalmas es alavalo vagy tovabbi boldog es oszinte hazassagot
2019. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
34%

Nem gáz, hanem undorító. A mafla szüleid házának a felújítását te finanszírozod a férjed pénzéből.

Teljesen igaza van, a szülő támogassa a gyereket. Az a szerencséjük, hogy jól mentél férjhez.

Amúgy hogy van bőr a képükön elfogadni, amit a férjed keres meg felelős munkakörben?

Sunyi banda!

2019. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
84%

"Kiveve ha a ferjem csak ugy a kezembe nyom 100ezer ftot hogy vegyek magamnak valamit."


Ilyen esetben mondd meg a férjednek, hogy neked most nem kell semmi, de a szüleid szeretnéd meglepni, segíteni.

Rengeteg olyan házasság van a környezetemben, ahol folyamatosan hazudik az egyik fél ilyen témákban.

Nem mondom persze, hogy ez való ok, de igenis fontos az, hogy őszinték legyetek. Nem hiszem el, hogy nem lehetne megbeszélni. Ha ő azt a pénzt neked szánja, akkor nem mindegy neki, hogy mit kezdesz vele? Ha téged a szüleid segítse tesz boldoggà, nem valami túlàrazott ruha, akkor az miért gond?

Egy jó házasságban nem kell elhallgatni dolgokat.

Később ha valahogy kiderül, hogy te ezt csinálod x éve titokban, akkor sokkal nagyobb vitára szàmíthatsz, mintha most tisztàzzàtok.

Egyébként egyetértek azzal, hogy ne a gyerek segítse a szülőt. Jó esetben fordítva van. De ugyanakkor azt se tudnám tétlenül nézni, hogy a szüleim nyomorognak, én meg deàkkal törlöm ki

Ha anyagilag jól álltok és a szüleid meg nem, nem olyan ördögtől való, hogy segíts rajtuk.

Nyílván a hàzfeljújítàs nem létszükséglet, de több értelme van, mint 100k-t elverni magadra úgy, hogy nincs szükséged épp semmire

2019. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 A kérdező kommentje:
Nem en toroltem ki!!!!! Nem tudom hova tunt
2019. júl. 2. 14:52
 28/99 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem teljesen mindegy kinek a penze. Hazassagban eltek, minden közös. Ahogy te is irtad, barhogy döntessz is, azaz tovabbra is a hata mögött tamogatod a szüleidet vagy nem adsz nekik többet, mindenkeppen lelkiismeretfurdalasod lesz. Ez szerintem, hozzateszem megegyszer szerintem nem gaz dolog, marmint nem olyan dolog, amit feltetlenül tudnia kell a ferjednek. Nem csalod meg, ahogy irtad a penz nem hianyzik sehonnan, viszont a szülöknek jol jön. Összefoglalva szerintem nem gaz, csak ne legyen lelkiismeret furdalasod!
2019. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
75%

Minek tetted fel a kérdést, ha csak a saját véleményedet akarod visszahallani? Ha a nyilvánosság elé tártad a helyzetet, azzal vállaltad azt, hogy mások új szempontokra fogják felhívni a figyelmedet, amikre te nem gondoltál. Ez nem rosszindulat, rosszindulat akkor lenne, ha senki nem válaszolna, és ha kiborul a bili, neked kéne a következményekkel szembenézned. A kívülálló álláspontja pont a te érdeked, hogy más szempontból is gondold át a döntésedet, hogy hogy lehetne belőle jól kijönni.

Egyébként még az se biztos, hogy a férjed rosszul fogadná, ezt te csak feltételezed. Ha szeret téged, akkor a te szempontjaid számára fontosak, mindenképpen mérlegelésre méltók, és nem csípőből való elutasításra.

2019. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
33%
#28 lofasz közös a házasságban.
2019. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!