Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha a szuleime...

Szerintetek gáz, ha a szuleimet segitem a ferjem pénzéből?

Figyelt kérdés
Eleg jol allunk anyagilag, es gyeden vagyok jelenleg. A szuleim eleg szegenyek, probaljak fizetesbol ujitani a kis hazukat. Dolgoznak, de egyszeru emberek. Neha szoktam nekik penzt adni, amit nem kerek vissza. A ferjem nem tudja, mert nem orulne neki. Nem tudom mkt csinaljak. Sajnalom a szuleimet, de a ferjemet sem akarom atvagni.
2019. júl. 2. 13:26
 51/99 anonim ***** válasza:
63%

Azért álljunk már meg, nem a férje pénzét osztogatja, akárhogy is mondjátok. Házasságban közös pénz van, ha nem tetszik, nem kell házasodni. A kérdező pedig gyeden van a közös gyerekükkel, akit ugyanolyan kötelessége eltartani az apjának, mint az anyjának.

Emellett nem értek egyet vele, hogy titkolózik, meg kellene beszélnie vele.

2019. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
34%
#51 femináci jeligére üzenem, hogy ha a kassza közös, akkor a döntés is az, hogy mire verjük el a közös pénzt, nem a másik tudta nélkül pénzeljük a retyerutyát!
2019. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
67%
Elszörnyedek néhányan mennyire álomvilágban élnek. Ez lenne a mai világ? A szülő felneveli a gyereket, majd miután a gyerek sikeres életet él a szülő akár éhen is dögölhetne, csak mert a gyerekük a házasságban lévő pénzből (ami többnyire közös) nem adhat a szülőnek? Ezt ti most komolyan gondoljátok? Többet ér a becsület a saját szüleitek életénél? Teli lennétek lóvéval vajon ti is megtartanátok a becsületeteket és hagynátok anyátok, apátok szegénységben? Ekkora egy képmutató közösséget ami ezen az oldalon van! Itt mindenki minta ember, semmiben nem vagytok hibásak és tisztesség, becsület csak úgy virít rajtatok. Ha épp segítségre lesz szükségetek szülőként, majd gondoljatok vissza erre a kommentetekre. Komolyan ez már inkább vicces. Fogadok, hogy a többség kommentelő nem él házas életet. Ez meg megint szép, hogy így le van nézve a női társadalom. Elmehetne anyuka is dolgozni, hogy a saját pénzéből adhasson a szülőknek, na de akkor ki neveli a gyerekeket? Nem ez a házasság iratlan szabálya, hogy amíg a férfi megkeresi a pénzt a CSALÁDNAK, addig a nő étellel várja otthon a megfáradt férfit és a gyereket neveli meg ellátja a ház körüli munkát? Mondhatni a férfi pénze egyrészt a nő fizetsége, hogy leveszi az otthoni meg a gyerekmevelési terhet a férfi válláról, amíg ő dolgozik. Vagy ti hogy gondoljátok, akkor a nő otthon van a gyerekkel a férfi meg magának dolgozik, csak az ő pénze amit megkeres? Ugyan kérlek...akkor nem érné meg szülni hisz semmije nem lenne a nőnek. Ez nem a középkor...
2019. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
31%
53-as, én nem tudom, hol olvastad azt a kérdést, amiről kifejtetted a véleményedet, de biztosan nem ugyanott, ahol az előtted lévő 52 válasz írói. Jelen kérdés tárgya nem az, hogy segítsük-e a szüleinket.
2019. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
65%

54-es

Követtem a kommenteket és mindenki ezzel jött, hogy mi jogon ad a szülőknek pénzt a férje pénzéből. Erre válaszoltam sajnos hosszúra sikeredett kommenttel, hogy egy házasságban nincs olyan,hogy minden a férfié. Akkor meg se érné házasodni és gyereket szülni mert semmink nem lenne nőként.

2019. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 A kérdező kommentje:
Akkor tegyuk fel megbeszelem a ferjemmel. Es o azt mondja, hogy nem. Ne adjak nekik semmit. Akkor mivan? Igen o jol keres, en pedig most nem dolgozom,mert nevelem a gyerekunket. De gyerek elott en sem ultem itthon es nemvoltam eltartott nő.... es minden nap meleg etellel varom haza a ferjemet, mindent megteszek neki, hogy boldog elete legyen. Miert lenne az jobb ha azt a penzt mondjuk taskara cipore koltenem? Emellett a ferjem felajanlotta, hogy legyen takaritononk, de en momdtam, hogy nem kell, majd en megcsinalom. Pedig higyjetek el jol jonne, mert bazi nagy haz es kert..es minden szabadidomet, amit a kislanyommal is tolthetnek, azt takaritassal toltom...nem szorom a ferjem penzet... es nem 100ezreket adok a szuleimnek. Csak azt, amit mondjuk magamra is kolthetnék. Nem akarok mentegetozni, mert tudom, hogy nem teljesen van helyen amit csinalok, de azt nem gondoltam, hogy ekkora tamadast fogok kapni. Én még mindig azt gondolom, hogy inkabb adom a raszorulo szuleimnek azt a penzt, minthogy magamra koltsem.
2019. júl. 2. 20:02
 57/99 anonim ***** válasza:
21%
Azért megnéznéném hogy kérdező milyen vagyont vitt a házasságba,gondolom semmit.Közös kassza lehet,ahol a férfi legalább tízszer annyit ad bele.Azt sem írta a kérdező hogy milyen összeget szokott a szüleinek a férje pénzéből,azt sem tudjuk ha a szülei tudják e hogy honnan jön a pénz.Gondolom nem tudják.
2019. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező. Jól látod a helyzeted. Inkább titkold még egy darabig és támogasd a szülőlet, mintsem az itt kommentelőkre halgass. Segítsd és támogasd a szüleid, mert előbb utóbb mindenki azt kapja, amit érdemel. Ezen az oldalon nagyon kevés mára a normális ember. Tele van trollokkal. Kitartást neked és a szüleidnek!
2019. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
61%
Ne arra gondolj, hogy azt mondja, hogy nem. Ha jó ember, és szeret téged, akkor meg kell értenie. Ha meg elsőre nemet mond, akkor érvelsz és igyekszel meggyőzni. Valóban nem úgy kell tekinteni, hogy az az ő pénze, te is dolgozol, csak épp az ő gyerekével, tehát nem kitartott vagy, de a közös pénz elköltését közösen kell megbeszélni. Nyugodtan hivatkozhatsz arra, amire itt: hogy nem költöd fölösleges árucikkekre meg takarítóra, viszont a szüleidet szeretnéd támogatni, mert az alacsony jövedelmük miatt szükségük van rá és megérdemlik. 2 felnőtt egyenrangú társ érvekkel megtárgyalja. A férjed nem a főnököd.
2019. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
67%
Hála égnek a szüleimet nem kell segítsem, de egy udvarban lakunk a párom nagynénjével. Pénzt nem szoktam adni neki, de mikor megyek bevásárolni mindig előtte megkérdezem mire van szüksége, és megveszem neki. Ha te is mész bevásárolni, úgy vásárolj hogy abból nekik is jusson, vagy főzz többet ha esetleg nem laktok egymástól messze, így tudnának spórolni. Az én uram sem szeretné ha pénzt adnék, de így nem szól semmit, sőt mondja is főzzek egy adaggal többet.
2019. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!