Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagyot kérek?

Tényleg olyan nagyot kérek?

Figyelt kérdés
Most lesz az esküvőnk és anyukám kitalálta, hogy a családban a gyerekeken jól mutatna virágkoszorú és mehetnének a menyasszonyom előtt a bevonulásnál. A menyasszonyom kiakadt, mert azt mondja fél, hogy a bevonulásnál a gyerekek megállnak integetni, vagy ilyesmi, neki meg az egy fontos pillanat és nem akarja őket terelgetni. A koszorút meg azért nem akarja, mert felnőtt koszorúslányai lesznek (a testvérem meg a legjobb barátnője) és rajtuk lesz koszorú és szerinte nem mutat jól, hogy a gyerekeken is az van, meg a felnőtteken is. Nem értem miért fáj ez neki, csak ismételgeti, hogy neki ez nem tetszik meg nem szeretné.
2017. aug. 22. 08:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/147 anonim ***** válasza:
98%

60-as, az megvan, hogy a koszorú a lányok FEJÉN szokott lenni?


Nekem is volt, hasonló:

[link] - és nem volt giccses, de a ruhámhoz és a személyiségemhez teljesen illett.

2017. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/147 anonim ***** válasza:
12%

És mi van akkor, ha addig nem jutott az eszébe az ötlet ameddig az anyja nem mondta? Attól, hogy nem a saját ötlete, attól már nem is tetszhet?


Érdekes csak azért mert ez tetszik a kérdezőnek, sokan megítélik, hogy mindenben az anyja dönt helyette, holott én ezt nem így látom. Miért ne tetszhetne neki és miért ne szólhatna bele, elvégre az ő esküvője is. Nem értem miért csorbulna a menyasszony óhaja sóhaja, ha a gyerekek is be lennének öltöztetve. Szerintem felesleges pénzkidobás, de ez nem olyan kérés, amire hisztizve kiakadva rögtön azt kell mondani, hogy nem a menyasszonynak. Az meg kisebbségi komplexusra utaló jel, ha a gyerekekre irigykedik, hogy őrájuk fognak figyelni nem pedig rá. Nekem eszembe sem jutna ilyen, ha a gyerek nincs beöltöztetve, akkor is elvonhatja a figyelmet bömböléssel, hisztizéssel, stb. Szóval szerintem is butaság még erre pénzt kidobi, de akkor döntsön csak ez vagy csak az, ha csak az ő pénzéből csinálják.

2017. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/147 anonim ***** válasza:
3%
61es, oké, szerinted nem giccses, szerintem meg igen. De a te fejeden volt, amíg engem nem kényszerítenek ilyenre addig nem érdekel ki hány virágoskertet pakol a fejére:-D Viszont attól eldurran az agyam hogy az esküvőn mindenben úgy kell lenni ahogy a menyasszony őszentsége óhajtja, a vőlegénynek nem lehet beleszólása mintha az ő esküvője is lenne. A családban is volt több ilyen, el is váltak 2-3 éven belül, mert aki már az esküvőn ilyen zsarnok parancsolgató az a hétköznapi életben is az.
2017. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/147 anonim ***** válasza:
22%
Feleségként kérdezem, hogy mi ez a baromság, hogy az esküvő a menyasszony nagy napja? Meg a menyasszony van a középpontban. :o És a vőlegény? Ő csak biodíszlet és kuss a neve? És mi ez a "tökéletes esküvő" fétis? Kérdező, ez meg egy jó kis házasságnak indul, ha a menyasszonyod hisztizik néhány nyamvadt koszorú miatt. Hogy fogtok így komolyabb nézeteltéréseket kezelni? Én a helyedben nagyon jól meggondolnám ezt az esküvőt. Nem a koszorú a lényeg, hanem az, hogy piszlicsáré kérdésben nem sikerül megegyezni.
2017. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/147 anonim ***** válasza:
30%
"Az esküvő a menyasszony nagy napja" - hát nem tudom...Nekem az esküvőnk arról szólt, hogy hivatalosan, a családunk, barátaink és Isten színe előtt is elkötelezzük magunkat, deklaráljuk, hogy összetartozunk jóban-rosszban. A külsőségek érdekeltek a legkevésbé, kettőnkről szólt a dolog, nem arról, hogy mindenki csak engem nézzen, tökéletes fotók készüljenek rólam, felőlem akár mindenki a fejébe nyomhatott volna egy koszorút, ha akar, és féltucat gyerek is bukfencezhetett volna keresztül-kasul.:D Arra se emlékszem, ki milyen ruhában volt, csak a férjemére. Talán ezért is volt olyan lakodalmunk, amit most is a legjobbként emlegetnek a családban és a baráti körben, senki nem volt idegbeteg, hogy jaj, csak minden terv szerint menjen. Egy valódi, mély érzelmeken alapuló kapcsolat nem megy szét azon, hogy van-e koszorú a kislányokon vagy nincs.:D
2017. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/147 anonim ***** válasza:
6%

A menyasszonyod már most egy hisztis sárkány :D

Nem értem minek sajnálja a koszorút a kislányoktól.

2017. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/147 anonim ***** válasza:
72%
Anyukád ötlete alapvetően jó, mert nem biztos, hogy katasztrofálisan fog elsülni. Viszont azt el kell fogadni, hogy a menyasszony szava és a te szavad számít csak. Tehát, ha a jövendőbeli feleséged nem támogatja az ötletet, akkor el kell fogadnod. Képzeld magad a helyébe! Kiskorod óta van egy álmod, ami csak egyetlen egy nap az életedből. Nyilván tökéletesre szeretnéd. Erre jön az anyósod egy olyan ötlettel, ami neked nem tetszik. És a párod még támogatja is. Örülnél neki? Tekints el arról, hogy jelen esetben hülye koszorúkról van szó az szitáció a lényeg.
2017. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/147 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó és miért csak a vőlegénynek kell elfogadnia amit a menyasszony akar vagy éppen nem akar? A menyasszonynak miért nem kell elfogadónak lennie?
2017. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/147 anonim ***** válasza:
91%

Pont múlt hétvégén voltam egy esküvőn, három cuki kislány három cuki anyukája lazán besétált a fotós elé a bevonuláskor, és integetett az édes lánykáknak hogy az egyenes úton ugyan merre kell menni, az egyik meg elhajította a kosarat, amiből a rózsaszírmokat szórta, és megállt bambulni, a mennyasszony meg csak állt kínmosollyal a fején, és várta hogy anyuka csinaljáljon valamit a kölykével.

Valószínűleg a te mennyasszonyod valami ilyesmit akar elkerülni, főleg, ha már a próbán is csak a hiszti ment. Ezt igazán megérthetnéd, az már csak hab a tortán, hogy ez nem is a te fejedből pattant ki, hanem anyádéból, akinek ebbe ugye nem kéne beleszólni, és erőltetni, amit a mennyasszony nem akar. Nem arról van szó, hogy volt egy ötlete és elmondta, hanem hogy együtt próbáljátok ráerőltetni másra.

2017. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/147 anonim ***** válasza:
98%
A mennyaszonynak is elfogadónak kell lennie. De ha a párom nekem azt mondaná, hogy neki fontos ez a nap és nem szeretné, ha a gyerekek is beálljanak a koszoroslányokhoz, akkor azt tiszteletben tartanám, nem pedig at vágnám a fejéhez, hogy "Miért nem vagy elfogadó bmeg?"
2017. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!