Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagyot kérek?

Tényleg olyan nagyot kérek?

Figyelt kérdés
Most lesz az esküvőnk és anyukám kitalálta, hogy a családban a gyerekeken jól mutatna virágkoszorú és mehetnének a menyasszonyom előtt a bevonulásnál. A menyasszonyom kiakadt, mert azt mondja fél, hogy a bevonulásnál a gyerekek megállnak integetni, vagy ilyesmi, neki meg az egy fontos pillanat és nem akarja őket terelgetni. A koszorút meg azért nem akarja, mert felnőtt koszorúslányai lesznek (a testvérem meg a legjobb barátnője) és rajtuk lesz koszorú és szerinte nem mutat jól, hogy a gyerekeken is az van, meg a felnőtteken is. Nem értem miért fáj ez neki, csak ismételgeti, hogy neki ez nem tetszik meg nem szeretné.
2017. aug. 22. 08:40
 91/147 anonim ***** válasza:
12%
Igen 71%os te megértetted mit akartam mondani:-) A menyasszonynak abban az egyestben van joga mindenről egyedül dönteni ha senkitől nem fogad el egy fillért se az esküvő lebonyolításához, ám ha a vőlegény is fizet akkor kölcsönösen MINDEKETTŐJÜKNEK meg kell hallgatni a másik kéréseit, ötleteit és lehetőség szerint teljesíteni azokat. Nem hiszem hogy annyira tönkretenné az esküvőt ha a kislányokon is lenne koszorú nem csak felnőtt nőkön. Itt is lehetett volna kompromisszum hogy oké, ne vonuljanak be, de legyen a fejükön koszorú. Nem hinném hogy ez olyan nagy dolog amiért hisztizni kellene. Akkor sem ha a leendő anyós találta ki. Ez mindkettőjük nagy napja nem csak a menyasszonyé.
2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/147 anonim ***** válasza:
90%

#90, szerintem Kérdező olyan nőt nemigen fog találni manapság, aki önként és dalolva hajlandó alávetni magát a "csak jót akaró" anyósának... volt ilyen is, amikor az új asszony az anyós fennhatósága alá került.... olyan 200 éve. Csak néhány fiús anyuka nem hajlandó tudomást venni az elmúlt évszázadokról...

Na, ezzel szemben a lány viszont simán talál olyan férfit, akinek vagy eleve normális az anyja, vagy képes megrendszabályozni amikor családi gőgöt akar előadni.

2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/147 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy egy ilyen kérdéssel háború indul. A válaszokat majd átbeszéljük a menyasszonyommal, voltak egészen érdekesek is. A pénzre térve egyébként a menyasszonyom többet tett bele, mint én, de se ő, se én nem gondoljuk, hogy ez lenne a döntéshozatal alapja. A lehetőségeinkhez mérten mindketten a legtöbbet tettük bele, lehet, hogy ezért is ragadunk le ilyen apróságokon.
2017. aug. 22. 14:35
 94/147 anonim ***** válasza:
5%

92: Simán találhat a kérdező egy kedves nőt, aki nem ilyen önző, akaratos. Bár az itten felhozatalt nézve nem biztos.

A férfi meg egyáltalán nem biztos, hogy anyuci pici fia, azért mert véletlenül az ő ötlete megtetszett neki.

Ha a neten látok egy ötletet, ami megtetszik, akkor netfüggő vagyok, vagy mi??

Egyébként ebből ekkora ügyet csinálni, hogy a kislányokon is legyen-e koszorú, mint a nagylányokon, hát nem igazán normális. Mégis kit zavar, ha rajtuk is van? Szerintem a legtöbben észre sem fogják venni.

Szóval akik ilyenen nem tudnak megegyezni, azok inkább ne házasodjanak. Ennél sokkal komolyabb döntéseket is meg kell majd hozni egy házasságban.

2017. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/147 anonim ***** válasza:
95%
"A lehetőségeinkhez mérten mindketten a legtöbbet tettük bele, lehet, hogy ezért is ragadunk le ilyen apróságokon." - Kérdező, látod ez így normális:) Most már csak a párod mellé kellene állnod, ha már egyszer egymást választottátok.
2017. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/147 anonim ***** válasza:
9%

"Na, ezzel szemben a lány viszont simán talál olyan férfit, akinek vagy eleve normális az anyja, vagy képes megrendszabályozni amikor családi gőgöt akar előadni."


Ahogy elnézem, itt a menyasszony akar "családi gőgöt" előadni. Anyukának volt egy ötlete, ami a vőlegénynek tetszett, ebből már lefaragtak, bevonulás nincs, de még a maradékon is hisztizik a menyasszony. Ha valakinek ennyire nincs semmi önbizalma, hogy virágkoszorús kislányoktól félti a központi szerepét, az jobb, ha kezelteti magát.

2017. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/147 anonim ***** válasza:
92%

#94, te tényleg nem érted:) Ez a cicaharc arról szól, hogy kik legyenek KOSZORÚSlányok, akiket a menyasszony felkér, vagy anyuci is beleszólhat... és erre a helyes válasz az első, anyucinak ebben SE lehet döntő szava.

Szóval azon tök felesleges vitatkozni, hogy a menyasszony vagy a vőlegény fontosabb-e - nyilván egyformán fontosak - de egy biztos, az, hogy itt nem lehetnek az anyucik a főszereplők, semmilyen módon, semmilyen okból.

2017. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/147 anonim ***** válasza:
96%
Ha netán házasság előtt fogok állni, akkor anyám/anyós tanácsát (vagy akárkiét meghallgatom-aki úgymond kívülálló), de hogy 70% az esélyrá, hogy nembvalósul meg az tuti. Majd én a vőlegényemmel eldöntjük milyen leaz, és menyasszörnynek tűnhetek, de nem akarom, hogy azzal kezdje, hogy anyukám kitalálta. Max hallott tőle egy jó ötletet, ezt tanácsolta, mi lenne ha kipróbálnánk. Ha nem tetszik akkor elvetjük, de mert ő kitalálta, nem csinálom meg. Gyerekeket meg minek? Nagyrésze csak bömböl és idegesítőek. Koszorúslánynak meg két barátnőm lesz, és az unokahúgom aki addigra már bőven tizenéves lesz. Mindkettejük napja, de részben a menyasszonyé...
2017. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/147 anonim ***** válasza:
11%
És miért ne szólhatna bele? Nálunk pl az a szokás,hogy a menyasszonynak is és a vőlegénynek is van koszorúslánya. Én is voltam,kb 8 évesen nagybátyám koszorúslánya,a(mostmár) felesége mégsem gondolta,hogy elvonom róla a figyelmet.
2017. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/147 anonim ***** válasza:
3%

97: te nem érted. Azt már lefújták, hogy kislányok vonuljanak koszorúslányként.

Most már csak annyiról szól, hogy a kislányokon lehet-e koszorú.

Miért ne? Kinek fáj? Kit érdekel, hogy ki mondta először? Számít ez valamit??? Szerintem ez egyáltalán nem lényegi kérdés, pláne nem olyan, amin veszekedni lehet.

De úgy látszik ezen is össze lehet veszni.

2017. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!