Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyot/sokat kérek? Nem...

Túl nagyot/sokat kérek? Nem gondolom hogy nincs igazam.

Figyelt kérdés

A párom anyukája nálunk lakik,a lakás felesbe enyém és a páromé. Mi pesten élünk,ő borsodi. Azért költözött hozzánk,mert a 23.000ftos szoc segélyből amit kap nem tud megélni. Otthon egy komfort nélküli háza van,amiben sem víz,sem fürdőszoba,és pottyantós WCvan. Havonta 10-15.000ftot ad,a többi marad neki. Ezt a pénzt is úgy adja a kasszába mintha a fogát húznák,én harcolom ki. Ennyit ad a rezsibe és a kajába. Ha valamije elfogy használja az enyémet,kérés nélkül. Sampon,dezodor,bármi. Volt hogy a párom spréjét fújta magára. 3havonta haza kell utaznia,jelentkezni a hivatalba,mert különben megvonják a pénzét.

Ebben a hónapban megint haza kell mennie 11.ére. Kitalálta hogy 1hetet otthon marad,mert neki rengeteg dolga van. Nem tudom mi,de mindegy. Én mondtam neki hogy az nem lesz jó. Mert azalatt a hét alatt amíg otthon van + a vonat elmegy az összes pénze,én meg nem fogom őt ingyen etetni. Mondtam neki hogy vagy megy és jön,vagy csak jövőhónapban jöjjön vissza amikor megkapta az újabb pénzét. Ráadásul 21én mi is mennénk haza anyukámhoz,akihez már vagy 1,5éve nem voltunk,anyagi okok miatt. Így ez nem buli hogy ő visszajön egy fillér nélkül,és etessem meg minden! Mert így pénzt kéne neki itt hagyni hogy tudjon enni,ha meg rögtön visszajön akkor ad a rezsibe!

Mielőtt valaki megszólna,lakáshitelünk van,van egy 16hónapos babánk,a párom kap 160.000ftot,én meg családi és gyed 72.000ft körül.


2011. júl. 4. 13:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Ha már ott "élősködik" egy annyit igazán megtehet, hogy alkalmazkodik hozzátok.
2011. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen igazad van!

ezéld meg a pároddal, hogy ez így nem mehet tovább. Én minden pénzét elkérném.

2011. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó, hogy ennyire tisztán látod, mit szeretnél és ki is tudod fejezni. A kevésből megélni mindig nehéz, sok vitát szül az ilyesmi. Kezeld határozottan, de türelmesen, megértően a kérdést, ne csinálj belőle veszekedést, ha elkerülhető!
2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
58%
értem a te álláspontodat is,de azt is látom,hogy a pénz,amiből gazdálkodtok,nem olyan kevés,sokunknak nem jut ennyi. a 23 ezerből,ha ad nektek 15-öt,akkor borzasztó kevés marad neki,ebből persze,hogy nem marad neki...és talán kicsit ő is vágyik az egyedüllétre,a régi kapcsolatai felelevenítésére,ezért szeretne otthon maradni egy hetet. azt hiszem,ti már átléptétek azt a határt,amikor még normálisan együtt tudtok élni. ha úgy látod,hogy sokba kerül nektek az ő eltartása(anyagilag és érzelmileg),akkor inkább adjatok neki némi zsebpénzt a szoc. segélyen felül,és legalább nyáron,amikor nem kell fűteni,hadd éljen a saját házában,önállóan.
2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
84%

gyakorlatilag eltartjátok, mert amit fizet, abból a kajája sem lenne meg. Csak akkor vagytok kötelesek tartani a törvény szerint is (szülőtartás), ha a ti anyagi biztonságotokat nem veszélyezteti. Első a kisgyereketek, utána jön a szülő.

NEM kérsz sokat tőle!!

2011. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 yuda ***** válasza:
77%

Két dolog jutott eszembe:

- a házát el lehetne adni, ha mást nem áron alul. Annál jobb, mint kihasználatlanul áll

-másik gondolat: van idő, mikor a szülő tartja el a gyerekét és eljöhet olyan idő, mikor fordítva. :)


Ne haragudj rám az utolsó gondolat miatt, de időzz el csak fél percet azon, hogy te is kerülhetsz majd egyszer rászorult helyzetbe. :)

2011. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%
14:05! nekünk a hitelünk több, mint a gyedem. Ráadásul forinthitel, az is emelkedik. Hiába sok a bevétel, ha a kiadás is sok!!
2011. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
71%
A saját anyját nem fogja kirakni.Te kiraknád? Nem....Lassan jön a közmunka vagy nincs pénz rendszer, ez még neked jól is jöhet. El kéne adnia a házát, legalább abból lenne pénze.
2011. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
85%
AZ én anyám speciel örülne, ha ilyen helyzetben velünk lakhatna és valószínűleg alkalmazkodna. Én még örülnék is neki, mert lenne társaságom és vigyázhatna a gyerekre. De ahogy olvastam, itt a viselkdése is probléma.
2011. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem a párod anyja? Nem neki kellene tisztázni a helyzetet? Vagy ő csak néz és hallgat?
2011. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!