Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyot/sokat kérek? Nem...

Túl nagyot/sokat kérek? Nem gondolom hogy nincs igazam.

Figyelt kérdés

A párom anyukája nálunk lakik,a lakás felesbe enyém és a páromé. Mi pesten élünk,ő borsodi. Azért költözött hozzánk,mert a 23.000ftos szoc segélyből amit kap nem tud megélni. Otthon egy komfort nélküli háza van,amiben sem víz,sem fürdőszoba,és pottyantós WCvan. Havonta 10-15.000ftot ad,a többi marad neki. Ezt a pénzt is úgy adja a kasszába mintha a fogát húznák,én harcolom ki. Ennyit ad a rezsibe és a kajába. Ha valamije elfogy használja az enyémet,kérés nélkül. Sampon,dezodor,bármi. Volt hogy a párom spréjét fújta magára. 3havonta haza kell utaznia,jelentkezni a hivatalba,mert különben megvonják a pénzét.

Ebben a hónapban megint haza kell mennie 11.ére. Kitalálta hogy 1hetet otthon marad,mert neki rengeteg dolga van. Nem tudom mi,de mindegy. Én mondtam neki hogy az nem lesz jó. Mert azalatt a hét alatt amíg otthon van + a vonat elmegy az összes pénze,én meg nem fogom őt ingyen etetni. Mondtam neki hogy vagy megy és jön,vagy csak jövőhónapban jöjjön vissza amikor megkapta az újabb pénzét. Ráadásul 21én mi is mennénk haza anyukámhoz,akihez már vagy 1,5éve nem voltunk,anyagi okok miatt. Így ez nem buli hogy ő visszajön egy fillér nélkül,és etessem meg minden! Mert így pénzt kéne neki itt hagyni hogy tudjon enni,ha meg rögtön visszajön akkor ad a rezsibe!

Mielőtt valaki megszólna,lakáshitelünk van,van egy 16hónapos babánk,a párom kap 160.000ftot,én meg családi és gyed 72.000ft körül.


2011. júl. 4. 13:54
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Ez a nagyi nem fogja vinni meg hozni a gyereket,mert ő nem megy sehova. Ezt már egy előző kommentemben leírtam! A játszótér 2percre van,ezért viszi el a gyereket. Köszönöm szépen az ilyen segítséget.

Olyan könnyű elítélni,amíg nem vagytok hasonló helyzetben! Még csak annyi hogy,a másik fia is pesten lakik van még 2unokája. Tavaly volt utoljára hozzájuk. Nem megy mert nincs aki kísérgesse.

2011. júl. 5. 14:49
 42/47 A kérdező kommentje:
Megtudna ő mindent csinálni,csak nem akar! Ez nem betegség hanem kényelmesség,vagy lustaság. Megszokta hogy 2éve semmire nincs gondja. Azt nem tudja mennyibe kerül 1kg kenyér.
2011. júl. 5. 14:51
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem megy haza ha a házban már minden közmű ki van kötve a másik tesoval együtt a kajáját, téli tűzelöt néha gyógyszert ruhát összedobhatnátok. A ti anyagi keretetekbe bele férne nyugisabb lenne.
2011. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
5%
akkor is ilyen lennél ha a te anyukádról lenne szó? egyszer belegondolhatnál
2011. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

Oké. Nem magyarázkodom tovább! Ha egyesek szerint ez a természetes legyen nekik igazuk.

Én úgy képzelem ha már nálam lakik valaki,akkor vagy segítséget nyújt a háztartásban,vagy anyagilag besegít. De itt egyik sincs meg! Ha anyám lenne hasonló helyzetben,ő legalább megfőzne vagy csinálna valamit.

Csak azért mert a párom anyja szavam nem lehet,mert ha rajta múlna egész nap nem csinálna semmit,és egy fillért nem adna!

Köszönöm a válaszokat.

2011. júl. 5. 22:27
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
kitartást, én ugyanilyen helyzetben vagyok a saját nagymamámmal... Tudod milyen nehéz! Ő annyit csinál egész nap, hogy internetezik, meg farmerama-zik...
2011. júl. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
5%

21.05 -ös vagyok.


Igen megtenném párom anyáért is így ismeretlenbe is(sajnos évek óta nemtudni mivan vele mert az ital fontosabb volt neki annó)édesapja már nem él sajnos, ő is segített nekem mikor anyum szinte magatehetetlen volt.

Annyi a különbség,hogy ezt családnak hívják.

2011. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!