Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyot/sokat kérek? Nem...

Túl nagyot/sokat kérek? Nem gondolom hogy nincs igazam.

Figyelt kérdés

A párom anyukája nálunk lakik,a lakás felesbe enyém és a páromé. Mi pesten élünk,ő borsodi. Azért költözött hozzánk,mert a 23.000ftos szoc segélyből amit kap nem tud megélni. Otthon egy komfort nélküli háza van,amiben sem víz,sem fürdőszoba,és pottyantós WCvan. Havonta 10-15.000ftot ad,a többi marad neki. Ezt a pénzt is úgy adja a kasszába mintha a fogát húznák,én harcolom ki. Ennyit ad a rezsibe és a kajába. Ha valamije elfogy használja az enyémet,kérés nélkül. Sampon,dezodor,bármi. Volt hogy a párom spréjét fújta magára. 3havonta haza kell utaznia,jelentkezni a hivatalba,mert különben megvonják a pénzét.

Ebben a hónapban megint haza kell mennie 11.ére. Kitalálta hogy 1hetet otthon marad,mert neki rengeteg dolga van. Nem tudom mi,de mindegy. Én mondtam neki hogy az nem lesz jó. Mert azalatt a hét alatt amíg otthon van + a vonat elmegy az összes pénze,én meg nem fogom őt ingyen etetni. Mondtam neki hogy vagy megy és jön,vagy csak jövőhónapban jöjjön vissza amikor megkapta az újabb pénzét. Ráadásul 21én mi is mennénk haza anyukámhoz,akihez már vagy 1,5éve nem voltunk,anyagi okok miatt. Így ez nem buli hogy ő visszajön egy fillér nélkül,és etessem meg minden! Mert így pénzt kéne neki itt hagyni hogy tudjon enni,ha meg rögtön visszajön akkor ad a rezsibe!

Mielőtt valaki megszólna,lakáshitelünk van,van egy 16hónapos babánk,a párom kap 160.000ftot,én meg családi és gyed 72.000ft körül.


2011. júl. 4. 13:54
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
58%
ugyanígy maradhat minden ahogy van csak a 15 öt se adja majd oda
2011. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Aha értem. Akkor is kötelezhetnek,ha kisgyerekünk van és lakáshitel. Ha az anyósomnak nincsen semmilyen betegsége,ami gátolja abban hogy dolgozzon,és még csak 56éves? Munkát egyáltalán nem keres,és válogat,mert neki egészségügyis iskolája van. Mezei takarítónőnek nem menne!
2011. júl. 4. 16:09
 23/47 A kérdező kommentje:
Ja és van tulajdona,fél ház.
2011. júl. 4. 16:13
 24/47 anonim ***** válasza:
85%

szerintem próbáljatok keresni vmi más megoldást, mint hogy ti tartjátok el. gondolom ha szeretnétek másik babát is, akkor pláne kényelmetlen lesz, hogy rá ugyanúgy kell fizetni. mondjátok meg neki, vállaljon munkát, és ne finnyáskodjon, vagy menjen szépen haza!

gratulálok a kitartásodhoz!!

2011. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! De némelyek szerint,így is egy dög vagyok aki ki akarja tenni az anyósát. Pedig erről szó sincs,csak egy kis hozzájárulást kérek a rezsihez ha már itt lakik. Semmit nem adnak ingyen!!!
2011. júl. 4. 16:24
 26/47 anonim ***** válasza:
94%
Azért gondolom az anyósod nem megy bíróságra, mert nincs neki miből. Most komolyan azt írjátok, hogy a saját családjától kell megvonnia a pénzt, mert az anyósa nem akar dolgozni, megkeseríti a családi életét? Szerintem ez hosszútávon igenis veszekedésekhez fog vezetni, jobb lesz anyóssal tisztázni, hogy mindenáron nem fogjátok tartani. Szerintem szülői oldalról is kellene látni az igyekezetet, nem csak a gyereknek vannak kötelességei.
2011. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes dolog,nem konkrétan ide vág. Ha a szülő tartást követel a gyerekétől,mert annyira nincs neki,akkor pereskedésre,ügyvédre honnan szed pénzt??? Ha meg erre telik,akkor másra is. De ez csak az én meglátásom.
2011. júl. 4. 16:39
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
hehe a vicces dolog az hogy a nyertes a "vesztesen" követelheti a bírósági számlát... Nevelőapámon be is hajtották a másik ügyvédi költségeit is... A kutyánk megharapott egy nőt feljelentette pedig a kezelést is fizette neki... 400 al lehúzta plusz még az ügyvédi díjat is fezette valamiért...
2011. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
76%

ja egy sztori... a behajtásról...


anno máv biztosítónál volt az autó (ami becsődölt) párom meg összetört egy nőcit kocsival... az Ő autójukban 500 ezres kár keletkezett ha pereltek volna mindent ki kellett volna fizessünk... bírósági díjakat, ügyvédeket (mienk és övé), a kárt (500 e), és a céget ami intézte volna a levonásokat havonta (nem tudom hogy hívják de az is 60-80 ezerrel dolgozik... a mi ügyvédünk javasolta hogy inkább oldjuk meg kettönk közt, minthogy minimum 1 milliós tartozásunk legyen... és akkor tiltanak is párom fizetéséből évekig...

2011. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
42%

232.000 Ft a bevétel-kb havi 160.000 ami ki is megy ha jól értem.


Akkor hogy van az,hogy nem tudtok cska szűkösen élni 72.000 Ft ből?


3 felnőtt és egy kicsi költségeit fedezi.Nem nagylábon élés de meg lehet élni belőle.


Oké adjon bele vagy másnem akkor otthon csináljon x-y dolgot(kat).


De 56 évesen szerinted hová a faccba vennék fel?


Pályakezdőket és szinte nyugdíjasokat nem vesznek fel a kutyának se kellenek.


Minden éremnek 2 oldala van.

2011. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!