Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyot/sokat kérek? Nem...

Túl nagyot/sokat kérek? Nem gondolom hogy nincs igazam.

Figyelt kérdés

A párom anyukája nálunk lakik,a lakás felesbe enyém és a páromé. Mi pesten élünk,ő borsodi. Azért költözött hozzánk,mert a 23.000ftos szoc segélyből amit kap nem tud megélni. Otthon egy komfort nélküli háza van,amiben sem víz,sem fürdőszoba,és pottyantós WCvan. Havonta 10-15.000ftot ad,a többi marad neki. Ezt a pénzt is úgy adja a kasszába mintha a fogát húznák,én harcolom ki. Ennyit ad a rezsibe és a kajába. Ha valamije elfogy használja az enyémet,kérés nélkül. Sampon,dezodor,bármi. Volt hogy a párom spréjét fújta magára. 3havonta haza kell utaznia,jelentkezni a hivatalba,mert különben megvonják a pénzét.

Ebben a hónapban megint haza kell mennie 11.ére. Kitalálta hogy 1hetet otthon marad,mert neki rengeteg dolga van. Nem tudom mi,de mindegy. Én mondtam neki hogy az nem lesz jó. Mert azalatt a hét alatt amíg otthon van + a vonat elmegy az összes pénze,én meg nem fogom őt ingyen etetni. Mondtam neki hogy vagy megy és jön,vagy csak jövőhónapban jöjjön vissza amikor megkapta az újabb pénzét. Ráadásul 21én mi is mennénk haza anyukámhoz,akihez már vagy 1,5éve nem voltunk,anyagi okok miatt. Így ez nem buli hogy ő visszajön egy fillér nélkül,és etessem meg minden! Mert így pénzt kéne neki itt hagyni hogy tudjon enni,ha meg rögtön visszajön akkor ad a rezsibe!

Mielőtt valaki megszólna,lakáshitelünk van,van egy 16hónapos babánk,a párom kap 160.000ftot,én meg családi és gyed 72.000ft körül.


2011. júl. 4. 13:54
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
36%
ma 21:05 jól leirja persze a kérdező téged is értelek az anyosal élni idegörlő, de egysszer a te szülei is kerülnek olyan helyzetbe hogy támogatni kelljen öket estleg fürdetni, pelenkázni ilyen estben te is elvánád a párod támogatását.
2011. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

80.000a lakáshitel

50.000a rezsi,télen 80.000. Panelban lakunk így van közös költség. Fizetni kell az Apehnak illetéket,13.000 a kettőnké havonta. A gyereknek a pelenka 15.000. Próbálok minőségi kaját venni neki+ tej tápszer,gyümölcs,egyebek. Mindent meg kell venni,nem tudom a kertből leakasztani! Ez havi szinten kb 20.000,és ez csak a babáé. Ez Ruha,cipő,játék mikor mi kell. A gyereken nem fogok spórolni,inkább magamnak nem veszek semmit. Ez összesen 178.000ft,ha a telet vesszük 208000ft. Marad 54.000,télen 24ezer. Aki ennyi pénzből képes 1hónapra 3felnőttet,és egy gyereket eltartani,írja le hogyan csinálja?! Főleg úgy hogy mindent,az ételtől kezdve a ruhán át mindent meg kell venni. Mert segítségünk sehonnan sincs.

Szeretnénk még egy babát,és ha választanom kell inkább az anyóst rakom ki. Mert akkor már tényleg nem fogom eltartani,és nem is tudnám. Nem fogok miatta lemondani a gyerekről! Ezt a párom is belátja,csak ő nem ilyen határozott.

2011. júl. 4. 22:53
 33/47 A kérdező kommentje:
Édesanyám 52évesen,és magas vérnyomással,szívbetegen 8- 12órát dolgozik a mezőgazdaságban,minimálbérért. De nem panaszkodik,örül hogy van munkája. Drága anyósom meg kijelentette hogy ő nem dolgozik akármit. A párom is 12órázik. Sajnos már egyikünknek sem él az édesapja,így attól nem kell tartanom hogy őket is el kell tartanom. Anyám meg ha éhen halna sem mondaná,ismerem milyen. Képtelen lenne így kihasználni mint az anyósom.
2011. júl. 4. 22:59
 34/47 A kérdező kommentje:
Segítsége abban nyilvánul meg hogy délelőtt kiviszi a gyereket 1,5órára. Néz rá még csinálom a dolgom. Nem főz,nem süt,nem jár a boltba,nem tudja elindítani a mosógépet,és még sorolhatnám. A mobilt több év alatt nem tudja hogy kell használni. Csináltatott bankkártyát hogy arra menjen a pénze(eddig postán kapta),de arra is nekem lesz gondom mert természetesen nem tudja hogy kell használni. És hiába is mondjuk el neki! Mivel pesten élünk itt ha akarna sem vállalna munkát. Ő 1percet nem ment még utána mióta itt lakik. Mindenhová kísérni kell,még az állomásra is,pedig tudja az utat. Sehová nem megy egyedül,fel nem szállna a buszra. Mindent a szájába kell rágni és ez rohadt unalmas!
2011. júl. 4. 23:27
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága egy gyereket vállalni, de mióta nekünk a második meglett, hónap végére csak nekik főzök, én meg eszek hideget. Pedig még mindkettő kicsi, pelenkás, egyik sem óvodás. Akkor fognak még többe kerülni, ha intézménybe mennek!

Anyám is 56 éves,tanfolyamot végzett munkanélküli alatt és így sikerült elhelyezkednie.

Itt nem egy magatehetetlen nőről van szó, könyörgöm, hanem egy dolgozni nem akaróról. Gyárba, takarítani biztos felvennék, egyébként meg bébiszittelhetne feketén, mittudomén. Csak nem akar, se dolgozni, se alkalmazkodni, és ezzel tönkre teszi a fia családját. Én ezt nem tűrtem volna két évig, inkább elválok, egy gyereket egyedül is el tudnék tartani.

2011. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azért kíváncsi lennék némelyek hogyan oldanák meg ezt a helyzetet?! Főleg akik támadnak.

Ez a helyzet már felőrli az idegeimet,és egyszer robbanok. Nem akarom hogy rámenjen a családom,és a gyerek igya meg a levét. Miért én oldjam meg az anyósom problémáját,ha ő szándékot sem mutat?!

Tegnap este a párom is mondta neki hogy szokjon le erről a hazajárkálásról,vagy maradjon otthon végleg.

2011. júl. 5. 11:52
 37/47 anonim ***** válasza:
70%

nem jöttök ki a pénzből,és mégis újabb kisbabát vállalnál? ha az anyós eltűnik is a képből,akkor megintcsak négyen lesztek arra,amit most sem tudsz beosztani...a családi pótlék az újabb gyerekre annyi sincs,mint amit most a párod anyja ad a rezsibe,és neki is meg kell venned azokat a dolgokat,amit most a kicsinek megveszel. akkor hogyan fogod eltartani a 4 embert ennyiből?(amúgy nálunk a hitelek kifizetése után 25ezer jut két felnőtt emberre tankolás,gyógyszer,kaja,ruha,és mégis beosztjuk valahogy,de gyereket semmiképp nem szülnék ilyen körülmények közé). azért a babakérdést jobban gondold át szerintem.

anyósod még fiatal,gyárba felveszik,sok ilyen korú nővel dolgozom együtt. és a férjednek téged kell támogatnia ebben a dologban,akkor is,ha nehéz szembeszállnia az édesanyjával.

2011. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Nem mostanában akarok még egy gyereket. Először még visszamegyek dolgozni pár évet. Már írtam 2éve van itt,előtte albérletben laktunk. Rengeteg pénzünket elvitte a lakásvásárlás. Illetékek,közjegyző,ügyvéd,stb. Aki csinált már ilyet,tudja. Aztán jött a gyerek. Teljesen nullára kerültünk,és akkor még a drága mama is képbe került. Érdekes módon ahogy meglett a lakás,rögtön ide költözött! Úgyhogy még egy gyerek előtt visszamegyek dolgozni. Más az ha a gyereked miatt nélkülözöl,mintha az anyósod miatt. A gyereknek,meg a föld alól is előteremteném. Ráadásul mióta itt lakik 20kgot hízott. Nagyon nem mindegy hogy 2 vagy 3felnőttnek veszek kaját. Magamnak nem főznék minden nap,a párom meg csak este jön haza. A kajával rengeteget meglehetne spórolni. Nem 15.000ft eszik meg havonta.
2011. júl. 5. 12:34
 39/47 anonim ***** válasza:
19%

egy kisbaba nem kerül ennyibe. nekem 2 van és ők sem. pelenka van 2000.-ft-os is,tápszer van 1800.-ft-os is. ruha turiból,gyümi piacról,kaja tesco,penny,lidl..


anyukám 88 éves koráig ápolta a mamámat,és a nyugdíjából-ami 65000.- volt-soha egy fillért se vett el,abból vette neki a kaját,gyógyszert,ami maradt azt elrakta.


megértem h kivagy,de jó egy nagyi a háznál,gondold el,h mennyi segítséget nyújthat-főleg ha majd dolgozni mész,és ő viheti,hozhatja a gyereket az oviból,vigyázhat rá amig beteg,stb.


nem minden a pénz. ha ő egészséges de nem tud dolgozni menni,akkor örülj h segíthet. én anyukám még dolgozik-ő varrónő- de ha tehetné,vagy ha mi tehetnénk,akkor tuti h csak unokázna már,bárcsak mi lehetnénk olyan helyzetben,h velünk lakhatna anyukám. vagy anyósom

2011. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
21%
ha mindenhová kísérni kell,ha nem tud dolgokat megjegyezni ennyi idősen,akkor orvoshoz kéne vinni,mert ez nem normális dolog. lehet h baja van,csak nem mondja. mondjuk ahogy bánsz vele nem csoda. és a férjednek valóban a sarkára kéne állnia de veled kapcsolatban és nem vele
2011. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!