Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyot/sokat kérek? Nem...

Túl nagyot/sokat kérek? Nem gondolom hogy nincs igazam.

Figyelt kérdés

A párom anyukája nálunk lakik,a lakás felesbe enyém és a páromé. Mi pesten élünk,ő borsodi. Azért költözött hozzánk,mert a 23.000ftos szoc segélyből amit kap nem tud megélni. Otthon egy komfort nélküli háza van,amiben sem víz,sem fürdőszoba,és pottyantós WCvan. Havonta 10-15.000ftot ad,a többi marad neki. Ezt a pénzt is úgy adja a kasszába mintha a fogát húznák,én harcolom ki. Ennyit ad a rezsibe és a kajába. Ha valamije elfogy használja az enyémet,kérés nélkül. Sampon,dezodor,bármi. Volt hogy a párom spréjét fújta magára. 3havonta haza kell utaznia,jelentkezni a hivatalba,mert különben megvonják a pénzét.

Ebben a hónapban megint haza kell mennie 11.ére. Kitalálta hogy 1hetet otthon marad,mert neki rengeteg dolga van. Nem tudom mi,de mindegy. Én mondtam neki hogy az nem lesz jó. Mert azalatt a hét alatt amíg otthon van + a vonat elmegy az összes pénze,én meg nem fogom őt ingyen etetni. Mondtam neki hogy vagy megy és jön,vagy csak jövőhónapban jöjjön vissza amikor megkapta az újabb pénzét. Ráadásul 21én mi is mennénk haza anyukámhoz,akihez már vagy 1,5éve nem voltunk,anyagi okok miatt. Így ez nem buli hogy ő visszajön egy fillér nélkül,és etessem meg minden! Mert így pénzt kéne neki itt hagyni hogy tudjon enni,ha meg rögtön visszajön akkor ad a rezsibe!

Mielőtt valaki megszólna,lakáshitelünk van,van egy 16hónapos babánk,a párom kap 160.000ftot,én meg családi és gyed 72.000ft körül.


2011. júl. 4. 13:54
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
37%
nagyon csúnya a hozzáállásod. ő a párod édesanyja, a gyereked nagymmamája. ennyi pénzből még elkérsz tőle?? én szégyellném magam.
2011. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A házat nem akarja eladni,felesben az övé és az alkoholista testvéréé. Mint már írtam komfort nélküli,ja és azt mondta 6milla alatt nem hajlandó eladni. Egy borsodi kisvárosban van. Én nem azt várom hogy a párom rakja ki az anyját,egyszerűen csak ne élősködjön,és alkalmazkodjon. Ne lehetetlenítsen el még jobban. Ha ki akarnám tenni már megtettem volna,már 2éve nálunk lakik. Lehet hogy 230.000ft körül van a bevételünk,de ebből 80.0000 a lakáshitel+rezsi 50.000ft,de télen 80.000ft. A gyereknek a pelenka havi szinten,15.000ft. És akkor etessek 4embert,meg vegyek meg mindent ami a háztartásba kel. A gyerek meg nő mint a gomba. Lehet támadni,de az a havi 15.000ft semmi. A maradék 8000et meg nem tudom mire költi,mert kajára rezsire nincs gondja. Ha meg otthon akar maradni,maradjon én nem tiltom. De pénz nélkül,ne jöjjön vissza. Amúgy meg még aránylag fiatal,56éves. Anyukám 52,de dolgozik,és csak minimálbért kap,és anno így is az ő segítségével kaptunk lakáshitelt.

2011. júl. 4. 14:27
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Két éve?? A párod mit szól ehhez?
2011. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Kedves 14:21es.

Szerinted minek neki 23.000ft,mire költi,ha kaját vizet,villanyt,mosószert,tisztálkodószert stb mindent mi fizetünk amit használ???!!!

Talán járjon moziba? Én meg évek óta fodrászhoz nem jutok el!

2011. júl. 4. 14:31
 15/47 anonim ***** válasza:
65%
250.000 ÖSSZ BEVÉTEL K.URVA JÓL HANGZIK CSAK SEMMIT NEM ÉR... 3 felnőtt emberre plusz egy kicsire... Jogos a kérésed! Nekünk több egy kicsivel a bevétel de abból is nehéz hitel mellett... Beszélj pároddal hogy azért nem jótékonysági intézmény vagytok... Rátok szorul anyósod segítitek is, de nem minden áron és úgy, hogy a Tiéteket éli majd fel! Ja amúgy úgy balhézzatok össze esetleg, hogy itt a szomszédunkban lakik egy nő (80 akárhány éves) és most kötelezte a bíróság a fiát szülő tartásra... Ilyen is van :S A saját kis nyugdíja nála marad és azon felül a fia meg a fizuja 20% át adja neki minden hónapban (mint egy gyerektartásra) és ha a szülő a késöbbiekben abszolút nem tudja magát ellátni akkor még kötelezhetik is hogy beköltöztesse magához az anyját... Ez különben nagyon rossz indulatú nő... A saját fiának ordította, hogy dögölj meg, és azt veszítsd el az életedben még aki neked a legkedvesebb (az embernek a gyereke a legkedvesebb, erről ennyit)!!! Egy szelet kenyeret se érdemelne ez a nő sem... Nekem is mindig káromkodik, hogy felvettem a postástól a nyugdíját és elköltöttem a szemetet hozzánk borogatja a kertbe stb......
2011. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
A párom tehetetlen,és valahol meg is értem mert tudja hogy az anyja otthon éhen halna.
2011. júl. 4. 14:32
 17/47 anonim ***** válasza:
82%

Nem halna éhen, ha mondjuk a ti lakóhelyeteken keresne munkát, eladná valahogy mégis azt a házat (felét) és amíg nem talál albérletet, addig nálatok lakik. De úgy látom, neki ez a helyzet megfelel.

És nem, ha ti sem tudtok megélni, akkor őt nem kell tartani, a bíróság nem fogja megítélni a szülőtartást, ha nektek is anyagi gondjaitok vannak!!

2011. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
58%
ja és a szülőtartást ilyen keresetből simán levonják :S
2011. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Szerintem a szülőtartás már így is meg van. Mivel szinte mi tartjuk el,neki semmire nincs gondja. 15.000ftnál pedig többet eszik havonta,és ez csak a kaja. Vannak még igények,testápoló,dezodor,édességek stb.

Vagy nem tudom ezt hogy gondoljam,eltartom,és a pénze marad neki,vagy mi?! Szegény anyukám meg dolgozik,52éves nő létére 12órát minimálbérért. Akkor őt is tartsuk el?! Ráadásul már nagyon nem tetszik neki ez a helyzet,mert tud mindent!

2011. júl. 4. 15:47
 20/47 anonim ***** válasza:
39%
PONTOSAN ÍGY KÉPZELD EL... Megmarad a pénze plusz még ti adtok neki azon felül amit a bíróság megállapít... És még kötelezhetnek rá titeket hogy nálatok lakhasson... :S
2011. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!