Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/184 anonim ***** válasza:
67%

(jaj bocsi anyákra jellemző hogy utáljak azt aki többet ad egy állatnak mint a gyereknek de hát nincs gyerekem akitől elvenném azt a pénzt),

Erre

válasz:

Én megörököltem a kóbor macskákat a nagyanyámtól még évekkel ezelőtt! Most is az utcán etetem őket.

Másrészt kutyáink is vannak a gyerek mellett, és jópár kóbor ebet hazavittem már gyerekkorom óta.

Más nő nem tudom, hogy mit csinál, de szerintem sok helyen hasonló a helyzet.

2010. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/184 anonim ***** válasza:
33%
15:29 Neked nem teher, de másnak lehet. Mindenki másmilyen. Nekem hiába lenne minden ugyanolyan akkor is elfogadhatatlan változás lenne hogy azt az ugyanazt egy harmadik személlyel csináljam. Ennyi. Azt ne mondd hogy az a gyerek csak úgy van ott és nem zavar semmit se... Ő egy ember nem egy új fogas...
2010. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/184 anonim ***** válasza:
62%

ma 16:24-nek

A férjed a "gyakorkérdések.hu oldalt" nem szereti???:)

Az én párom is utálja,ha ide feljövök,mert szerinte ide csak azért jönnek fel az emberek,hogy másokat idegileg kikészítsenek,és élvezik is amit csinálnak...Szerinte kritikán aluli ami itt folyik...

Ahogy itt is olvasom a hozzászólásokat kezdek igazat adni neki..

Egyre jobban kezdem utálni én is ezt az oldalt.Már nem olyan jó mint régebben..Így csak nevetek a sok vitatkozó asszonyokon/fiatalokon,és néha ledöbbent a sok értelmetlen,idétlen beszólások...

Azt hiszem ez volt az a pont amikor azt mondom magamnak is,hogy keress jobb szórakozást Móni,mert ide már csak szidni,irigykedni,ölni járnak...

Le is lépek...

További jó marakodást nektek!!!

2010. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/184 anonim ***** válasza:
32%
A férjed nagyon okos de hát jellemző is egy férfira hiszen nem neki kell megszenvedni semmit! Szerintem egy gyerek mint mondtam nem egy ruha amit kipróbálhatsz. Azt is meg tudja mondani nagy okosan ha a lehetőség eredménye nem tetszik akkor mit csináljak?
2010. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/184 anonim ***** válasza:
70%
Majd megkérdezem, bár szerintem kevés olyan nő van, aki ne szeretné a saját gyerekét.
2010. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/184 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg elég sok. Angolul van ilyen írás is, vallomás azoktól akik megbánták... Csak ezt nem szabad bevallani, mert a gyerekvállalás maga a tökéletesség és meglincselnék azt aki nem így gondolja. Hány rossz család van? Ki tudja, lehet hogy ott sem nagyon szerett volna anya lenni a nő csak muszáj volt...
2010. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/184 anonim ***** válasza:
67%

25 éves nő vagyok, és egyelőre nem akarok szülni, mert elszakítottak attól, akivel bátran mertem volna családot alapítani, és terveztük is, de keresztülhúzták a terveinket, és más nem akadt, aki pótolta vagy felülmúlta volna Őt. Az érzések nemhogy csökkentek vagy elmúltak volna iránta, hanem erősödtek, szeretem Őt úgy, ahogy senkit azelőtt és azóta, de nem jött a lehetőség kettőnk számára. Ha eljön a lehetőség, akkor vállalom a közös babát, mástól nem akarok gyereket. Ha nem jön el a lehetőség és mégis szeretnék anya lenni, akkor örökbe fogadni szeretnék, mert ha már az én életem ilyen téren gallyra ment, egy gyermek jövőjét segíthetem könnyebbé tenni, aki vagy nem kellett a szüleinek vagy árván maradt, és más módon nagyon nehéz lenne neki. De megfordult már a fejemben az is, hogy ha megkapjuk a lehetőséget és bevállalom a babát, és olyan szuper anyagi helyzetbe kerülnénk, és ő is támogatna, lehet, hogy úgy is fogadnék örökbe, de ez még a jövő zenéje.

Ítélkezhettek felettem, tojok rá, mindenki éljen úgy, ahogy ő jónak látja, míg ezzel másoknak nem árt.

2010. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/184 anonim ***** válasza:
29%
17:00 - Anyu húga (30 fölötti nő, közeledik a 40-hez) megbánta a kisfiát, szereti, de azt is mondta már, hogy néha zavarja, hogy ott van. Neki egy pszichés betegség miatt kiestek a 20-as évek, amikor az ember szórakozik, karriert és egzisztenciát épít, éppen tanult (orvosnak), csak éppen volt más is, ami miatt nem élt igazán fiatalként, teherbe esett nem sokkal a "gyógyulása" után, azt se nézte, kivel feküdt össze, mára szégyelli, a kisfia értelmes, meg minden, de az anyja hiányzik neki úgy is, hogy ő neveli, és a gyerek agresszív, mert nem kap igazán törődést, anyuka dolgozik, a munkába temetkezik, az apuka ki tudja, melyik aluljáróban alszik (önként...), a gyerekhez pedig az anyukának nincs igazán türelme, inkább megvesz neki minden drága játékot, mert megteheti, külföldön olyan munkalehetőséget kapott, és élt vele, ami keveseknek adatik meg, de szegény gyerek... És anyuka kimondta, hogy zavarja a kisfia, még nem élte ki magát, és a gyerek mellett nem tudja, ha mégis szakít időt, a kisfiút lepasszolja valakinek...
2010. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/184 anonim ***** válasza:
25%
A lepontozások és kirohanások alapján én úgy látom, hogy a válaszadók többsége azokat ítéli el, akik szültek. Ez azért több, mint furcsa.
2010. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/184 anonim ***** válasza:
33%
15:56, 16:34 és még több válasz 70%-on álló megírója, szerintem téged már olvastalak a napokban, amikor egy terhes nő torkának estél neki (tudod, a stílus maga az ember, nem nehéz kiszúrni). Megtudhatnánk, miért irritálnak ennyire az anyák és kismamák, vagy akik gyermeket akarnak? Talán neked nem lehet, innen a gyűlölet?
2010. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!