Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/184 anonim ***** válasza:
85%

Szerncséd van ha ugyanúgy élsz.

A családok többségének az életét rendesen megváltoztatja a gyerek.

És anyagilag se semmi terhet ró az ember lányára.

Vagyis lemondással jár moinden szempontból

Az hogy megéri e vagy nem az már egy másik kérdés lehetne :)

2010. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/184 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:14vagyok..Én kérdeztem,hogy miért kell ezen vitázni? ha valaki akar szüljön.ha valaki nem akar akkor ne szüljön gyereket..Döntse el mindenki saját maga,hogy miért jó vagy nem jó neki...

Én 20 évesen szültem,de eszem ágában sincs senkit meggyőznőm,hogy akarjon anya lenni..Ki vagyok én vagy kik vagyunk,hogy másokat kioktassunk/lenézzünk,mert esetleg más az életfelfogása,másképp gondolkodik mint én..nem vagyunk egyformák..Mindenki másképp éli,érzékeli a világot maga körül..Ha valaki úgy érzi,hogy az a saját életébe nem fér bele a gyerek,és ettől boldog,kiegyensúlyozott életet él akkor lelke rajta.AZ Ő ÉLETE! Aki meg úgy érzi,hogy az élete csak úgy lesz teljes ha van 1-2 gyereke akkor hajrá! Szüljön és legyen jó anya akire majd idővel a gyerekei/unokái is büszkék lehetnek..De ne akarjunk senkit a saját elképzeléseinkhez igazítani..Ezért nem értem mit kell ezen vitázni,hisz teljesen felesleges...

(mert egyik sem fogja tudni a másikat meggyőzni)

2010. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/184 anonim ***** válasza:
37%
Szerencsére a nők nagy része nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül, így kedves kérdező te is megszülethettél annak idején. Vannak nagyon rossz anyák és vannak jóindulatú gyerektelenek is, ebben sem lehet általánosítani. Viszont az embert irányítják az ösztönök, sok férfi szemében az a nő, aki nem vágyik gyerekre, nem is igazán nő. Csúnya dolog, de sok házasság ment már tönkre azért, mert évekig próbálkoztak és nem született gyerek. A társadalmat meg nem úgy kéne beállítani, mint egy nagy kupac szart csak azért, mert elvárásai vannak. Az is elvárás, hogy ítéld el a pedofilokat, ítéld el a perverzeket, próbálna meg valaki kilógni a sorból, a fejét vennék.
2010. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/184 anonim ***** válasza:
62%

A pedofilok finoman fogalmazva sértik egy másik ember jogát.

Nem tudom, ki sírja tele a kispárnáját éjszaka csak azért, mert nekem nincs gyerekem.

2010. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/184 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki tartozik egy vagy többfajta megbélyegzéshez az élete során.

De a Te döntésed felelősségteljes és ha úgy érzed hogy így van jól akkor OK!!!

2010. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/184 anonim ***** válasza:
31%

14:55 érdekes hogy én meg pont az látom hogy a gyerek után tönkre megy minden meg a legtöbb férfi éli tovább az éketlt, nem segít stb és hogy a nők akarnak többségében gyereket.

14:41 jobb ötleted van? Szerintem a gyerek az nem egy ruha amit becserélek ha nem jó vagy nem tetszik. Nem fogok azért gyereket szülni hogy kipróbáljam, mert aztán még kinyírnak mert rájöttem hogy igazam van és tényleg nem tetszik a dolog és aztán rosszul fog élni a gyerek... Tehát ez a legfelelősebb döntés. Ebben az esetben képesnek kell lennem saját tapasztalat nélkül eldönteni, mert máshogy mindenkinek bajt okoznék...

Azon kívül már bocs de engedtessék meg hogy nekem is teljes családom legyen, párral, anyával, apával tesókkal stb! Nem csak neked mert te szültél! :)Te szerencsés vagy de a többségnek fenekestül felfordul az élete ilyenkor! Amit én látok gyerekes életforma alatt az nekem nagyon nem jön be, sőt csak taszít... Lehet csak a rosszat látom de bizony sok is van belőle szóval nem véletlen. Amúgy meg hogy mi a gyerekes életforma? Hát maga a gyerek... Nem változott semmi nálatok? Dehogynem! Ott egy gyerek. Eddig ketten voltatok most hárman. És nekem ez az ami nem kell. A gyerek. Nem akarok hárman lenni és nem akarok gyereket mert nem látok benne semmi érdekeset vagy jót számomra (attól még másnak legyen jó!) Hiába tudok ugyanúgy utazni meg akármit csinálni, nem ugyanolyan mert ott van valaki más... Ezt nem lehet elmagyarázni. Egyszerűen érzem hogy nekem nem kell és nem azért mert valamitől félek vagy önző vagyok. És azt hiszem ettől még jogom van mindenhez amihez tisztességes embernek joga lehet noha egyesek ha ezt megtudják úgy beszélnek velem ahogy egy állattal se! De ez csak az emberi gyarlóság... Valakit mindig ki kell pécézni. Ez már az ovitól így van egész életen át. :)

2010. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/184 anonim ***** válasza:
81%

Köszi a választ, bár még most sem értem igazán.


Nekem nem teher, hogy hárman vagyunk, inkább csak jól esik.

Talán azért is esik jól, mert már nincs szülő, és a többi rokon semmit sem ér.

Valószínűleg azért nem változott különösebben nálunk semmi, mert a gyerekre költött pénz nem hiányzik.

Amúgy meg sohasem voltam jó alvó, szóval nem lényeg, ha egy-két éjszaka rosszabbul alszunk, ami nagyon-nagyon ritka, mert nem beteges a gyerek.

2010. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/184 anonim ***** válasza:
37%

"Nem akarok hárman lenni és nem akarok gyereket mert nem látok benne semmi érdekeset vagy jót számomra"


Látod, ez az igazi önzés.


Egy nőben, aki alkalmas az anyaságra, ilyen fel sem merül.

2010. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/184 anonim ***** válasza:
37%
És ártok azzal valakinek ha önző vagyok a gyerekkel szemben? Hiszen épp ezért nem lesz gyerek akinek rossz lehetne az önzőség. Neked árt hogy valahol valaki önző? Nem. Akkor meg? Egyik ember sem tökéletes. Mindenkiben van önzőség, lehet bennem több de benned meg más hiba erőssebb mint az átlag. Ennyi. Ja és az hogy ezzel kapcsolatban önző vagyok, nem jelenti azt hogy másban is. Lehet hogy az utolsó pénzem is arra áldozom hogy kóbor kutyákat mentsek (jaj bocsi anyákra jellemző hogy utáljak azt aki többet ad egy állatnak mint a gyereknek de hát nincs gyerekem akitől elvenném azt a pénzt), vagy ételt osztok a hajléktalanoknak vagy akármi! Honnan tudhatod? Amúgy meg szerintem egyáltalán nem önzőség. Inkább úgy fogalmaznék, hogy jogom van hozzá hogy ne történjen velem olyan amit nem akarok. Mégis mit kéne csinálom? Szüljek gyereket miközben nem is akarok hogy ne legyek önző? Miért nem tehetem azt amit akarok? Miért önzőség ha én valamit nem akarok? Ja és nem azt mondtam hogy nem lennék képes erre a gyerek dologra, azt mondtam hogy nem akarok. És az két különböző dolog. Van aki nem képes, de nem mindenki ilyen. Kiváncsian várok erre valami értelmes választ a sárdobáláson kívül....
2010. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/184 anonim ***** válasza:
69%

A férjem nem szereti ezt a web-lapot, meg azt sem, hogy időnként ezt nézegetem, de kivételesen megkérdeztem, hogy mi a véleménye erről a kérdésről.

"Azt mondta, hogy bolond az, aki bármilyen lehetőséget kihagy az életben.

Egy nő számára a gyerekvállalás is egy lehetőség szerinte (karrier meg sok más mellett), amit kár kihagyni, ki tudja, hogy mi sül ki belőle. Annyira rossz dolgok nem fognak, mint ahogy azt sokan képzelik."

2010. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!