Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/184 anonim ***** válasza:
70%
akkor ne szülj, ennyi. De hidd el, az is teljesen normális, akinek a gyeermekei születése élete legszebb napjai. Nem vagyunk egyformák.
2010. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/184 anonim ***** válasza:
69%
Nem arrol van szo, hogy csak errol kell hogy szoljon az elete.En is tanulok, szeretnek majd egy jo allast, imadok utazni, olvasni, nyelveket tanulni...De egy ido utan szerintem akkor lesz majd teljes az eletem, ha lesz gyerekem is.Biztos nem fogok egesz eletemben otthonmaradni vele, sot.Szerintem gyerekekkel is lehet egy csomo jo programot csinalni.Igaz, hogy nem vagy olyan szabad, mint 18-20 evesen, de pont ezert kell magat kielni az embernek, mikor meg nincs gyereke.De egy szo, mint szaz, ha te nem akarsz gyereket, akkor ne szulj.En biztos nem hagynam ki.
2010. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/184 anonim ***** válasza:
69%

15:05

1, http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. pl itt.

2, szerintem meg az összes nőben benne van hogy nem veszi észre a saját gyereke hibáit amik másokat zavarnak.

3, a, KI MONDTA hogy nagytestű kutyám van? b, ki mondta hogy elengedve?

Neeem, ne fényezd magad, sajnos már akkor köpködnek rám amikor a KIKÉPZETT, VIZSGÁKAT tett, MEGKÖTÖTT ártalmatlan kinézetű kutyáimmal elmegyek egy gyerekes hely Mellett nem rajta! És ehhez senkinek sincs joga! És sajnos nem egy ilyen kérdést olvastam, ahol ordít hogy a kutya normális, megkötött, kikerülnek mindenkit, mégis beszólnak nekik. Nálunk akigyúrt pasasoknak és a nagy kutyáiknak nem mernek beszólni ezért a fiatal lányon élik ki aki semmit sem tett. Na erre mit mondasz??

15:19 ki mondta hogy mindenki kutyázzon? De ettől én még nem vagyok kevesebb, mert nem azt teszem "amire ki lettünk találva". Ne azt nézd hogy kutya, csak azt hogy HIVATÁS, valami munka és nem gyerek... Szerintem evvel ma többet használsz a világnak mintha szülsz egykét gyereket. Nem akarlak megsérteni, próbálom elmagyarázni. Szóval valóban ezért vagyunk hogy szaporodjunk vagyis inkább azért voltunk, DE az ember elég fejlett lett ahhoz hogy ne legyen szüksége arra hogy minden egyes egyed szaporodjon és hogy az öszöntök irányítsanak és hogy ennek ellenére biztosíva legyen a faj fenmaradása. Sőt hogy mit ne mondjak mindenhol szükség van olyan emberekre akik szülés helyett mást csinálnak (és az állatok között is fontos szerepe van, pl farkasoknál...) Szerintem mindenki tudja hogy a föld túl van népesedve. Nem gondoljátok hogy ilyen esetben az tesz jobbat aki nem szül? Tudom hogy ez szentségtörés de logikusan így van. Persze ha én gyereket akarnék akkor nem érdekelne annyira a föld, de ettől még így van.

Persze legyenek büszkék de a legtöbbjük felsőbbrednű és az más mint a büszke.

2010. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/184 anonim ***** válasza:
20%
Ebben a kerdesben, amit belinkeltel, azt kerdeztek, hogy milyen erzes anyanak lenni.es az anyukak ezt irtak le.Nem azt kerdezte, hogy most mit csinaljon, hanem egyszerun kivancsi volt, hogy milyen anyanak lenni.Nyilvan senki nem mondja azt, hogy jo a gyereknek, ha az anyja egy 18 eves munkanelkuli.Egyebkent, tok veletlnul, az en anyukam is 20 evesen szult engem, mikor foiskolara jart, es neki is mindenki mondta, hogy vetesse el, de o meg akart tartani, egyedul is nevelt fel....es megis itt vagyok, es nem erzem, hogy valamiben is hianyt szenvedtem volna, sot nagyon jo anyuka volt.Amugy en is egyetertek a masik kerdezovel, hogy megtartja a babat, akarmennyire kilatastaln a helyzet.Nekem volt abortuszom, 18 evesen, pont ezeket szajkoztam, amit te, hogy nincs penz, nincs hatter, nincs senki stb.Megis evekbe telt, mire ugy-ahogy kihevertem lelkileg az abortuszt.Es a mai eszemmel mar inkabb megszulnem, es nem vetetnem el...az abortusz egy iszonyu dolog, legalabbis szamomra az volt.Szoval inkabb megszulnem a bizonytalanra, aztan majdcsak lenne vmi.
2010. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/184 anonim ***** válasza:
69%
Egyebkent lehet, hogy kicsit szemellenzosen latod a dolgokat.Nem minden anya elfogult!!Igen, vannak olyanok is, a neveletlen bunko gyerekeikkel, de hidd el,vannak normalisak is.
2010. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/184 anonim ***** válasza:
73%
Én meg mint mondtam születtem olyan helyre ahol nem kaphattam meg mindent. Nekem meg ez volt a szörnyű, hiába a szeretet meg csoda így úgy... És nem azért mert valami gonosz, pénzéhes valaki vagyok. Nem, már ovis koromban szenvedtem hogy nélkülözök... Szóval nekem is van alapon azt mondani amit mondtam, nem csak neked.
2010. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/184 anonim ***** válasza:
20%
Es szerinted hany olyan gyerek van magyarorszagon, aki nem kaphat meg MINDENT(ahogy irtad)?Rengeteg.Ez teljesen termeszetes.De akkor ezek szerint, azert nem szeretnel gyereket, mert te nem kaptal meg mindent gyerekkorodban?Sokan nelkuloznek am.Akkor szerinted csak a milliomosoknak lehetnek gyerekeik?
2010. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/184 anonim ***** válasza:
73%

Milliomos és a szükséges pénz között van különbség. Nem aranyból készült barbie babára vágytam hanem átlagos dolgokra.

És nem ezért nem szeretnék gyereket, hanem azért mert nem érzek rá vágyat. Ennyi. Most nem nélkülözök akkor mit számít gyerek szempontból hogy régen nélkülöztem? Sok ember van aki nélkülözve nőtt fel és mégis lesz gyereke.

2010. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/184 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is főként rossz tapasztalataim vannak nem is a gyerekekkel, hanem amikké a gyerekek teszik a nőket.

Pl. villamoson nem is egyszer volt olyan, hogy babakocsival akar a hölgy felszállni, és RÁM néz, hogy segítsek. 154 cm 56 kg, táskákkal és dossziékkal. Jobbra-balra izmos férfiak, ők is rámnéznek, hogy de paraszt vagyok, hogy nem segítek. Nem is fogok SOHA, mert nem akarom valaki más babáját kocsistul leejteni.

Olyan is volt, hogy egy nő a kisfiát tanította buszról lelépni, csúcsforgalomban úgy, hogy a tömeg rálökött a gyerekre, és szólt a berregő, hogy csukódik az ajtó. Erélyesen rászóltam a hölgyre, hogy tán nem most kéne ezt megtanítani Bécikének. Vissza akart szólni, de többen helyeslően morogtak.


Nemrég olvastam egy cikket, hogy Mo.-n megbélyegzik azt, aki nemcsak az anyaság varázslatosságáról beszél, hanem esetleg meg meri említeni, hogy bizony vannak nehéz napok is. Szerintem is így kéne, bár nincs gyerekem, de elképzelni sem tudom, mennyire nehéz is. Pedig erről is beszélni kellene. És Nektek, Anyukák. Nemcsak azt kell hangoztatni, hogy de szép, hanem azt is, amikor kétségbe voltatok esve, vagy nem tudtátok, mit kell csinálni. Sokkal jobban értékelném az anyákat, és talán ez lehetne a híd gyermekes és gyermektelen közt.

Amúgy egyszer láttam egy kismamát a buszon (nem volt hatalmas a pocakja, de látszott, hogy terhes), és egy férfi felállt, hogy átadja neki a helyét. A nő pedig azt mondta neki: "Terhes vagyok, nem sérült." Ez annyira tetszett.

2010. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/184 anonim ***** válasza:
30%

"Terhes vagyok, nem sérült"

Aki ilyet mond egy udvarias férfinak, az is egy jó nagy sült paraszt.

Nagyon sok nő a várandóssága alatt émelyeg, szédül, hányingere van, a megnövekedett testsúlytól fájnak a lábai, a háta, arról már nem is beszélve, hogy néha mekkorákat fékez a villamos vagy a busz, könnyen megütheti magát vagy eleshet. Nekem nagyon jól esett, amikor átadták a helyet annak idején és nagyobb biztonságban éreztem magam ülve.

De miért is várnám el tőled, hogy ezt megértsd...

2010. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!