Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/184 anonim ***** válasza:
34%
Miért azt pl megértik ha én betegen utazok vagy sokat dolgoztam vagy épp halálosan szomorú vagyok ilyesmi? Mert az mondják az semmiség a terhességhez képest meg hogy fiatal vagyok bírjam ki, aki terhs az letett valamit az azstalra stb. Ja csakhogy azt maga választotta mindenki, a betegséget viszont nem... Szóval visszafelé is meg kéne érteni nem csak várni.
2010. máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/184 anonim ***** válasza:
31%
Ki mondja azt, hogy aki terhes, az letett valamit az asztalra???En meg soha eletemben nem hallottam ilyesmit...Nem lehet, hogy esetleg neked van kisebbsegi komplexusod valami miatt?
2010. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/184 anonim ***** válasza:
34%
Nem, többször is mondták beszélgetőpartnerek, hogy az fontosabb hogy a terhes meg a gyerekes leüljön, mint ha én pl beteg vagyok. Elég sok helyen hallottam ilyen véleményt. Igaz ennél jobb indokot nem adtak.
2010. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/184 anonim ***** válasza:
20%

Azért nem törődik veled senki, amikor utazol, mert a lelki problémáidnak, a fáradtságodnak nincsenek olyan látható jelei, mint pl. egy várandós nőnél, vagy ha egy idős ember felszáll. Engem jó modorra tanított az anyám, úgy látszik nálatok ez is kimaradt.

Semmi empátia nem szorult beléd, azért ne mérd már a rossz kedvedet vagy a fáradtságodat egy várandós nő állapotához.

Alaposan megvert téged a sors, csak sajnálni tudlak, amiért ilyen ember lett belőled.

2010. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/184 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem hagyjuk abba ezt a vitat, mert semmi ertelme.Nem kell egymast sertegetni allandoan.Valahol igazad van, vannak olyan kisgyerekes anyukak, meg terhes nok, akikrol te beszelsz, szetterpeszkedosek, meg bekepzeltek.Meg vannak buta, neveletlen gyerekek is.De ez az egyik veglet, nem mindenki ilyen!!Inkabb az ilyen kerdesek felteveset kene abbahagyni, mert ha megfigyeltetek, mindig vannak ilyen kerdesek, amikre jon vagy 150 valasz, es 80%ban az anyukak meg a gyermektelenek sertegetik egymast.Ez mire jo???
2010. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/184 anonim ***** válasza:
76%

Na erről beszéltem, a terhesség nem csak a jó szexből áll meg a cuki kisbabából... Te akartad, akkor vállald is ne mindig mástól várd a segítséget. Semmivel sem vagy több vagy jobb, semmivel több a jogod. A betegség vagy akárki más nem attól nyer érvényt hogy látszik és látványosan szenvedünk.

Empátia? Miért beléd szorult? Mert szerintem nem az az empátia hogy terhes vagyok és szenvedek te meg dögölj meg mert az semmiség hozzám képest... És akkor még sírtok hogy miért olyan bunkó mindenki a járműveken veletek. Csodálkoztok? Én nem várom senkitől hogy törődjön velem, csak azt várom hogy ne legyen ilyen nagyképű mint te. Ne aggódj élőben megtalálom a helyem bárhol ha én nem akarok állni, nem erről van szó hanem arról hogy zavar ez a buta vélemény.

Amúgy meg sokan emlegették de mondja már meg valaki milyen bizonyítéka van rá, hogy én boldogtalan vagyok vagy sz*r az életem? Azért mert nem szeretem a gyerekeket még lehetek boldog. Ha mindenki boldogtalan lenne mert utál valamit akkor nem lenne boldog ember a földön. Azért mert szeretem megvédeni a véleményem, mert heves vagyok ilyen esetekben, még lehet jó életem. :) Ki tudja itt milyen vagyok élőben? Szerintem senki. Életem igen kis részét teszi ki, alakítja a gép, tehát felelőtlenség abból itélni hogy milyen vagyok egészben... :) Csak nektek van erre szükségetek mert egy normális érvet nem tudtok mondani úgyhogy inkább itt támadtok. Én miért nem mondtam még egyszer sem, hogy hűűűű örülök hogy nem vagyok olyan mint te, vagy örülök hogy nincs gyerekem mint neked stb? Mert nekem nincs szükségem alaptalan személyeskedésre a véleményem szilárdságához. Én láttam amit láttam és azt nem lehet megváltoztatni, ti is érzitek hogy így van csak nem akarjátok elfogadni, pedig meg lehetne változni.

2010. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/184 anonim ***** válasza:
69%
Ja és ezt sem próbálta még senki megérteni? Milyen lehet egy olyan világban felnőni, ahol mindenki csinál valamit és áradozik arról és te meg nem tudod csinálni mert nincs rá vágyad? Hát nem lenne normális az az ember aki ezek után nem kérdőjelezi meg a saját ép eszét és nem kér megerősítést hogy nincs vele semmi baj csak épp máshogy gondol valamit! Nagyon rossz azt hinni hogy veled valami baj van, mert mindenhol azt látod, azt mondják, sulykolják beléd hogy ezt kell tenni, de te nem akarod. Hát azért kérdeznek ilyet! Könnyű annak beszélni aki mindenben a normát követi, átlagos. Ha a gyerektelenség lenne a természetes akkor olyan kérdések lennének hogy "normális ha akarok gyereket?".... Aki más az mindig fél hogy nem normális, mert mindenki hangoztatja az elfogadást de a társadalom nem képes rá. Az pedig hogy egyre több ilyen kérdés van csak azt bizonyítja amit már máskor is mondtam, hogy az ilyen "agybetegek" száma egyre csak nő és hogy mégsem ennyire alap a gyerek csak eddig nem volt választási lehetőség.
2010. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/184 anonim ***** válasza:
16%

Folyamatosan mellébeszélsz és folyamatosan támadsz, közben együttérzést vársz el. Értsd meg már végre, hogy régen nem a kiírt kérdésről van szó, hanem kizárólag rólad és a te érzéseidről, véleményedről, gondolataidról, amikre reagálnak az anyukák.

Aki kijelenti, hogy nem szereti a gyerekeket, ráadásul ez egy nő, az vagy nem ismeri őket egyáltalán, vagy egy végtelenül lelki szegény ember.

Nem valami hobbiról van szó és nem tárgyakról, amit szeretünk vagy nem, hanem gyerekekről, akik tiszták, ártatlanok és egy részüket a felnőttek rontják el, az olyan felnőttek is mint te.

2010. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/184 anonim ***** válasza:
87%
Az nem igaz, hogy aki nem szereti a gyerekeket, az lelki szegeny.En egyaltalan nem tartom magam lelki szegenynek, pedig nem szeretem oket.Azt mar irtam, hogy en megis szeretnek szulni, mert nyilvan az enyem az majd mas lesz, mashog fogok hozzaallni.De miert lennek en azert lelki szegeny, mert nincs kedvem vigyorogva asszisztalni masok gyerekehez?Aki esetleg neveletlen, es idegesito is?
2010. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/184 anonim ***** válasza:
79%

"aki gyereket szült,az letett valamit az asztalra"

István Királyunkat is megszülte valaki, Árpád, Széchényi, Kossúth... ezeket az embereket szintén megszülte valaki! Én hálás vagyok érte!

Ezzel nem azt mondom,hogy azért akarok szülni,mert abban bízom,hogy "Valaki" lesz a gyerekből!! Ne értsen senki félre!

Ami pedig azt illeti,én nem nézem le,nem ítélem el azt,aki nem szeretne babát! Mi értelme van? Elég gyökér dolognak tartom,ha valaki elítél valakit,mert nem az a nézete,mint a másiknak! Ezeknek az embereknek csak gratulálni tudok,szép fialások!!

Ítéljük el a hazugokat,meg a tolvajokat,gyilkosokat! Ne a tudatosan élőket!! (gyereket akaró vagy éppen nem akaró személyekre gondolok.)

SZÉGYELJÉTEK EL MAGATOKAT,mert nem tudjátok tiszteletben tartani a másik döntését!!!

3.gyerekét váró,gyedből élő nő.

2010. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!