Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/184 anonim ***** válasza:
19%

22:09 ahhoz hogy szerethessen valaki, nem kell gyereket szülnie. Azon kívül sem a szülő sem a gyerek nem szeret önzetlenül. A szülő magának is jót akar a gyerekkel, elképzelései vannak, a gyerek pedig azért szereti a szülőt mert rá van szorulva, ha a szomszédba született volna azt is ugyanúgy szeretné mert mást nem tud.

21:05 lehet pont ezért a beképzeltségért ugrottam a nyakának. Mégis miért képzeli minden gyerekes hogy a szerncsétlen gyerektelenek az ő tökéletes életükre meg a gyerekükre csorgatják a nyáluk? Szánalmas ha azt hiszed valamiért is irigyellek hiszen nem is ismerlek, az egyetlen amit gondolok hogy gyereked van az pedig az egyik olyan dolog amit nagyon nem akarok. Mégias miből gondoldo hogy te több vagy, olyan akit irigyelni kéne? Pont hogy a gyereket akarók körében terjed az a vírus hogy gyűlölni kell azt aki előbb terhes lesz. Tele is van ilyen kérdésekkel az a rész (jaj hogy kezeljem hogy 5 utcával arrébb valaki terhes lett miközben én nem?). Őszintén szólva nem tudom lehet-e gyerekem. Honnan is tudhatnám amikor nem akarok gyereket, szóval nem is próbálkozok vagy járok kivizsgálásra? Ja és ovis korom óta így gondoldom szóval kilőve az tudat alatt megérzetem volna hogy nem lehet gyerekem.

Sajnálom ha nekiestem valaki nyakának, csak tudod az az érdekes hogy azt senki nem veszi észre vagy elfogadhatónak tartják amikor más esik az én nyakamnak és olyanokat mond hogy csak nézek... Természetesen itt az anyákról van szó. Nekik szabad? Nekem nem szabad mondjuk megvédeni magam? Ha én valaki nyakának estem annak biztos van oka. Ha más nem, legalábbis az hogy egy normális gyerekessel sem találkoztam, ott bántottak ahol tudtak, lenéztek hát nem csoda ha megutáltam őket, beszólogattak fizikailag bántották azt akik nekem fontosak és sorolhatnám. Ezen az oldalon olvasgatva a gyerekeseket utáltam meg őket igazán, olyan kiborítóak bűr lehet hogy itt csak az alja gyűlik össze. Azon kívül még az szokott lenni a baj, hogy anyuci ír valamit erre odajön mindenki és sajnálja meg bólogat neki és ha valaki (pl én) odamegy és nem nyalizik meg bólogat hanem leír egy korrekt és logikus választ akkor az lesz a szemét érzéketlen dög és az a hasznos aki nem mond semmit csak sajnálkozik... Tehát számtalan oka lehetett, én nem vagyok tökéletes, de neked eszedbe sem jut hogy esetleg az sem akinek a torkának estem, mert hát ő szent, tökéletes, ártatlan... És nem is fogom máshogy gondolni amíg nem lesz egy kis józan eszük és nem fogadják el hogy nem csak úgy lehet élni ahogy ők teszik. Oké én bunkó vagyok, és? Ott a többi gyerektelen aki normális de őket is bántják. És még mindig nem találtam meg a választ hogy honnan ez az indulat amikor senkinek sem ártanak...

2010. máj. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/184 anonim ***** válasza:
65%

És vissza is fordíthatjuk a kérdést... Vajon miért itéli el a legtöbb ember a tudatosan gyereket nem vállalókat? Nem lehet hogy azért mert irigylik őket hogy van bátorságuk úgy élni ahogy ők akarnak? :)

Ja és nem tudom hogy ez alatt a kérdés alatt mi baj volt a stílusommal, mert szerintem semmi.

2010. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/184 anonim ***** válasza:
63%

A kóbor kutyás meg hajléktalanos érvelésed nagyon gyenge volt, ezzel is magadnak mondtál ellent. Próbáltad bizonygatni, hogy te is képes vagy nagy dolgokat tenni másokért, tehát ezzel elismered, hogy az anyaság igenis az. Nem tudom, honnan veszed azt, hogy az anyák (bár mindig csak őket szidod, a férfiakról valahogy nem esik szó, pedig ők is egyenrangú szülők) utálnák a kutyákat, csak a szűk környezetemből kapásból három állatvédőt mondok akik egyben gyakorló anyák is.

Itt óriási tévedés van, senki nem ítél el, csak neked van ilyen üldözési mániád. Azt ítéljük el, ahogy az anyákról nyilatkozol, egy pozitív tulajdonságot nem említettél még meg velük kapcsolatban.

Lehet, hogy rossz gyerekkorod volt, az is lehet, hogy a saját nemedhez vonzódsz, ezt sem fogja senki itt elítélni, viszont azt, hogy folyamatosan bántod az anyákat, a legrosszabb húzás és várható volt, hogy a torkodnak esnek.

2010. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/184 anonim ***** válasza:
57%

00:07-es! Nem is bánjuk,hogy nem sokszorosódsz!

Szülőnek lenni épp annyira nem bűn,mint nem akarni gyereket. 23 vagyok, 24 leszek,amikor megszületik a 3. A párom dolgozik,ha nem lenne gyerek is dolgozna,mert Ő olyan,aki nem csak úgy van. Dolgoztam,szóval nem a gyesből élünk. MAGYAR VAGYOK!!! Utálhatod azt,akinek van gyereke,de ne csodálkozz,ha rád is olyan utálattal néz majd megannyi ember,ahogy Te nézel! Már most meg vagy keseredve! Már most sajnálom a Veled egy levegőt szívó emberedet...mi lesz,ha megöregszel? Hú!!!!.-inkább bele sem gondolok!

Ha nem akarsz gyereket,akkor ne akarj! De a másikat ne cseszegesd,mert neki van,és még szeretne! És igen is,feltétel nélkül lehet szeretni azt a gyereket!! Miért kjellene,terveket szövögetni a gyerek életével?? És a gyerek is feltétel nélkül szeretheti a szüleit,bizonyítva ezt,:amikor haragszok a gyerekre,mert roszat csinált és emgbüntetem,akkor is képes azt mondani,hogy szeret,és átöleleni!!-DE TE EZT NEM TUDOD és ha nem akarod megtudni, mit érdekel minket! 100%-ig a TE DOLGOD,én nem akarok senkit megfűzni,mert mindenki tisztában van azzal,hogy mit akar és mit nem.

22:09-es voltam.

2010. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/184 anonim ***** válasza:
20%
23:52-es vagyok.Szabadna tudnom, hogy miert lettem lepontozva????AZert, mert azt irtam, hogy nem szeretem az ismeros gyerekeket?Hat ez van.Vagy azert, mert ugyanakkor azt irtam, hogy szerintem egy no, aki nem szul, nem igazi no?En igy latom.Miert pontoztatok le??Es ki?
2010. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/184 anonim ***** válasza:
32%

Ma 00:07-es válaszoló, az 'alja', ahogy írtad nem az a sok gyerekes anyuka, aki itt válaszol, hanem te, akit ennyire irritál, hogy másnak van gyereke. Nagyon megkeseredett ember lehetsz (persze erről nem biztos, hogy csak te tehetsz).

Azt az embert, nőt, vagy férfit aki úgy dönt, hogy nem akar gyereket, nem kell elítélni, ez az ő élete, az ő döntése. Viszont azt, aki gyűlöl minden anyukát és olyan válaszokat (szerinte logikus és korrekt) ad, amiből süt a gyűlölet, nos azt én mélységesen elítélem. De ennek mások gyerekvállalási szándékához semmi köze.

2010. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/184 anonim ***** válasza:
13%
Persze, hogy lepontoz mindenkit :) ennél nagyobb öröm ne érjen :)
2010. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/184 anonim ***** válasza:
33%

Ühüm, csak azt felejtitek el, hogy szinte minden gyerektelent bántanak, akkor is ha normálisak... Én is azért kezdtem semlegesből utálós lenni, mert láttam hogy itt nincs elfogadás... Persze mindenki azt csinál amit akar, de aztán jön a DE... De az nem tudja meg mi a jó, az önző, az kimarad, az nem igazi nő és még ezer dolog. Azt nem lehet hogy mindenki egyforma és senki semmivel sem több mint a másik? Legalábbis nem gyerekvállalás alapján?

Én sem azt itélem el aki szül. Hanem azt aki ettől megbolondul, azt hiszi ettől valaki lesz, senkit nem fogad el aki másmilyen stb. Arról nem tehetek ha az anyák nagy része ilyen lesz... Biztos hogy ti mindenkit elfogadtok aki normális? Tele van az oldal olyan kérdésekkel hogy nem akarok gyereket: 1 válasz: beteg vagy 2. selejtes vagy 3. barom állat vagy és így tovább és ehhez nem kellek én. Akármilyen normális egy gyerektelen hatalmas indulatokat vált ki csak még azt nem magyarázta el senki hogy miéret mikor senkinek sem árt!?

Olyanokat tudtok ám kitalálni. Most is hogy beszéltek? Lesüllyedtek a szintemre? Nektek szabad? Persze lezbi vagyok meg borzalmas gyerekkorom volt meg ki tudja még mi? Hát közölnöm kell hogy nem... Amit a gyerekesek iránt érzek az csakis a gyerekesek és tapasztalataim miatt van... Egyszerűen megrémített hogy milyenek itt, és rájöttem hogy én soha nem akarok ilyenné válni. De ezt fáj beimserni, ugye ezért kitaláljuk a lezdit meg a gyerekkort meg minden kutyafülét... :) Kissé magatokba kéne nézni, mert ártatlannak és tökéletesnek állítjátok be magatok! Azt még soha senki nem mondta, hogy oké én is szemét voltam...

Az állatvédősnek meg: sajnos legtöbbször olyan anyákkal találkozom akik anyatigrissé válnak és bizony az állat egy veszélyeztető tényező. Ha láttad volna hányszor estek nekem, hogy mit képzelek hogy drága tápot adok az állataimnak amikor Afrikában éheznek a kölykök! Meg hogy mit képzelek, hogy erre sétáltatom a kutyám, mert az gyereke nem tud aludni (igaz az ő kutyájuk üvölt...). Vagy hogy milyen szánalmas vagyok hogy állatokkal foglalkozom és gyereket nem akarok, mert az állat az csak valami alsóbbrendű dolog. Hát sajnos a legtöbb nő ilyen lesz amikor szül és nem állatvédő. Mert ez így egy olyan dolog hogy csak teljes szívvel lehet csinálni az egész életed hozzá igazítva és ez nem jön be nekik pedig ők is ugyanazt csinálják egy gyerekkel csak nem veszik észre... Nem gondolod cikinek hogy a kutyás témakörben hetente van egy kérdés amiben elmesélik, hogy éppen hol bántotta őket egy anyatigris, mert pl épp el merészeltek menni egy játszótér mellett kutyával?!? Kicsit sem érzitek úgy hogy nektek is kicsit változni kéne? Ááá nem. Ti kicsit sem vagytok okozói annak ha valaki nem szeret titeket, vagy nem becsülnek meg, nem adják át a helyet, vagy elhagy a párotok stb... Mindenki Más a rossz... Na mindegy remélem egyszer ez a divat is elmúlik mint minden más (mert hogy régen nem ilyenek voltak a szülők csak aztán jött a gyerekmániákus-szerelmes-mindenben-kiszolgálós-jaj-nehogy sírjon divat)...

2010. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/184 anonim ***** válasza:
28%
már olyan vagy...
2010. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/184 anonim ***** válasza:
22%

Ja és amúgy gyerekes dolog a pontozáson sírni. Én nem szoktam pontozni mert nem vagyok gyerek.

Azon kívül az a logika amiről beszéltem és ami az anyucikból hiányzik: ha én lepontozok egy választ attól nem lesz 20-30% százalékos csak legfeljebb 80-90 valamennyi... Szóval akkor lehet hogy sok ember nem ért egyet az ilyen buta válaszokkal pl hogy gyerek nélkül valaki nem is lehet igazi nő? :) Hoppá.

2010. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!