Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítéli meg a társadalom...

Miért ítéli meg a társadalom szigorúbban az egyedülálló anyákat?

Figyelt kérdés
Most arra gondolok, hogy ha én, mint egyedülálló anya veszek magamnak valamit, ami kicsit drágább, akkor már megszólnak, hogy miért nem a gyerekre költöm, meg hogy nem ezért kapom a gyerektartást (amit mondjuk nem is kapok rendszeresen). Pl. hogy vettem magamnak új telefont, mikor a régi is működött, csak már karcos volt nagyon. Meg azért is megszólnak, hogy festem a haja, és miért arra költöm a pénzt. Meg miért járnak hozzám a barátnőim (ezt a lépcsőházban lakók szokták figyelgetni), amikor nem velük kéne foglalkozni, hanem a gyerekkel. De ha olyan valaki csinálja ugyan ezeket a teljesen normális dolgokat, akinek van férje, azzal nincs semmi gond. Miért van ez?
2008. aug. 16. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert hulyek az emberek. Ne vedd fel, es eld ugy az eleted ahogy TE jonak latod!
2008. aug. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne foglalkozz vele! Arra nem gondolnak ezek az emberek, hogy attól, hogy gyereked van még nem kell, hogy elhanyagold magad! Fontos, hogy legyen néha társaságod is.

Tehát próbáld meg nem meghallani miket beszélnek. Gondolom, hogy a gyermeked is megkap mindent, amit biztosítani tudsz neki.

Lehet, hogy most téged szólnak meg, s nemsokára ők kerülnek ilyen helyzetbe.

2008. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se foglalkozz vele.Mi is panelban élünk,és ha tehetném már holnap elköltöznék.Utálok itt lakini.Mindenki figyeli,h mit csinál a másik,és ha hangosabbat fingik,akkor beszól.

Egyszerűen nem kell a véleményükre adni.Nekem ugyan van férjem,de én meg idő előtt lettem babás,és ezért kaptam néhány vén szipirtyótól csúnya nézést.Meg nem kell elhagyni magad azért mert szültél egy gyereket.Ismerek olyan anyukát,akinek annyi esze van mint egy marék döglött lepkének hiába van férje.

2008. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért szólnak meg mert IRIGYEK arra, hogy neked ebben a cseppet sem ideális helyzetben még van időd magadra és a barátaidra. Amennyiben szarúl néznél ki és éheznél akkor is rólad beszélnének. INTENZÍVEN sajnálnának.

Ne törődj velük!

2008. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy ki mondja,és jogos-e.

Ha pl. a gyereked ronygokban jár, és te új mobillal rohangálsz, akkor lehet, hogy neked is el kell gondolkoznod egy s más dolgon. Ha a gyerek normálisan van nevelve (rendes ruhákba, eszik rendesen stb), akkor ne törödj velük.

Lehet, hogy faluban laksz? Ott vannak ilyen "jóakarók"

2009. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!