Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/184 anonim ***** válasza:
73%

Amikor elhatároztam hogy babát akarok akkor azért akartam hogy nekem jó legyen, hogy én még boldogabb legyek.

Vagyis eszembe se jutott hogy neki jó lesz e (majd ha felnő)a lényeg az volt hogy nekem jó legyen

2010. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/184 anonim ***** válasza:
43%

13:30 pontozzál le nyugodtan, eszméletlen mennyi badarságot hordasz össze :)

Tudod vannak nők, akik a szerelmük gyümölcsének tartják a gyereket, amit élete párjával teremtettek meg, a születés az élet egyik csodája. Nem az önzés vezérli őket, nem az, hogy majd ki fog eltartani...

A saját vére, és igen, boldoggá teszi őt is és ő is igyekszik boldoggá tenni a gyerekét, mindent megadva neki.

Te meg egy irigy, fröcsögő vénlány vagy, pontozgassál le nyugodtan mindenkit, aki nem ért veled egyet.

2010. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/184 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az a véleményen hogy szarok máséra.Most úgy érzem hogy nekem nem kell gyerek.Lenéznek érte ?? Nézzenek!!! Azért nem fogok szülni hogy beilleszkedjek a társadalomba.Önző lennék??Legyek!!!De engem nem elégítene ki a gyerek nevelés.Mások a terveim.És igen fontos a munkám.Most találtam rá arra ami érdekel.De ebbe nem fér bele egy gyerek.Nézzenek le!!Ítéljenek el!!!Nem érdekel!!!
2010. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/184 anonim ***** válasza:
78%
Na végre, egy őszinte anyuka 13.37-es személyében. Ha ilyet olvasok, mindig kicsit megjön a kedvem a gyerekvállaláshoz :D Szerintem ő sokkal jobb anya lesz, mint a sok szemforgató mártír, aki a saját gyerek utáni vágyát önzetlenségnek csomagolva adja el.
2010. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/184 A kérdező kommentje:
13:30 én felpontoztalak:)látom forrnak az indulatok,darázsfészekbe nyúltunk...azért hallgattassék meg a másik fél is...érdekes feltevés,ezért nem kell őt lepontozni!Ha jobban belegondolunk,igaza van!!
2010. máj. 11. 13:43
 26/184 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, de saját tapasztalatból tudom, hogy egy idő után a munka sem köti le az embert és a siker sem.

Bármennyire is elhivatott voltam mindig, egy idő után ürességet éreztem.

Ha valaki azt érzi, amit én, akkor jobb, ha vállal gyereket, ha ezt az ürességet nem érzi, és nem is fél tőle, akkor az tényleg elég erős ahhoz, hogy egyedül maradjon. Szerintem nem önzés, ha nem vállal vki gyereket, inkább nagy lelkierő kell hozzá.

A karrier és a munka elveszhet, és akkor aztán még nagyobb lelkierő kell, hogy vki talpon maradjon. De van ilyen is, viszont a legtöbb ember nem erős, csak családban, férjjel, gyerekkel, házzal, kutyával és macskával az.

Talán pont ezt az erőt irigyli mindenki, és piszkálódik, ha egyedülálló nővel találkozik.

Viszont, ha az egyedülálló nő túl kemény, határozott, akkor könnyen megbélyegzik, hogy azért az mert nem szült, közben lehet, hogy családanyaként is ilyen lenne, mert ilyen a természete.

2010. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/184 anonim ***** válasza:
30%
13.39-es: kérésed számodra parancs, lepontoztalak (egyébként soha nem szoktam pontozni, nem vagyok ovis) :D A személyeskedésed pedig kizárólag téged minősít, nem engem. Én nem minősítgettelek téged, de most már nem is teszem, mert te megtetted ezt helyettem a színvonalas hozzászólásoddal :D Na megyek irigykedni a hozzád hasonló boldogokra, akik annyira boldogok, hogy egy vadidegen ember normális stílusban megírt hozzászólása ennyire fel tudja bőszíteni őket :D Vicces vagy, jót nevettem rajtad.
2010. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/184 anonim ***** válasza:
90%

Azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt írta, hogy ma mindenkit elítél a társadalom.


Én szültem, de fiatalon(22évesen)...

Mindig is anya szerettem volna lenni.

Ha nem szülök csak 10év múlva akkor már öregen szülök.

Ha lesz tesója akkor minek szülök annyit, ha nem lesz akkor szegény gyerek miért egyke.

Ha visszamegyek dolgozni hamar akkor ugye "rosszanya" vagyok.

Ha nem megyek vissza akkor ingyenélő és mi az hogy "csak" gyereket nevelek.


Hidd el, teljesen mindegy mit csinálsz, aki akar úgyis elítél és megbélyegez.


Én nem ítélem el azt aki nem szül, miért is tenném, a gyereknek sem lenne jó.

Mert igenis van olyan akinek nem való az anyaszerep.

2010. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/184 anonim ***** válasza:
97%
Azért azt is gondoljuk végig emberek, hogy ki igazán jól akarja csinálni a gyerek-kérdést (türelmes, odaadó, gondos szülő akar lenni) akkor az igenis nagy áldozatokkal jár! A gyerek nem csak megszületik, hanem utána az 24 órás munkahely, nagyon kemény meló! Van aki ezt tudja vállalni, van aki nem! Mások vagyunk, más teherbírással, más ambíciókkal! Aki meg nem szeretné ezt felvállalni, gondolom tisztában van vele, hogy mit bír és mit nem.
2010. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/184 anonim ***** válasza:
85%

Én azért szültem (egyébként 30 fölött), mert ettől még teljesebb lett az életünk a párommal. Ez lehet, hogy önzőség, de szerintem természetes vágy. Amióta megvan a fiunk, az életünk legfontosabb dolga az, hogy őt boldoggá tegyük. Ez viszont már nem önzőség szerintem. Most várom a második babánkat, és nem csak a férjem és magam miatt, hanem a fiunk miatt is, hogy hogy legyen testvére, mert tudom, ez mennyire jó dolog. És azért is, mert látom magam körül, hogy az egész családot átalakítja egy ilyen csoda, egy gyermek érkezése.

Ha valaki ezt nem akarja átélni, az az ő döntése, én nem ítélem el, őszintén szólva egyáltalán nem érdekel, az ő élete.

2010. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!