Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom azt a nőt, aki nem szül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, aki direkt,előre eldöntötten nem vállal babát, nem pedig betegség, vagy más ok miatt nem lehet gyereke.Miért nem lehet elfogadni az ilyen nőt és miért kell megbélyegezni?
2010. máj. 11. 13:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/184 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem azért, mert önzőnek és magának valónak tartják azt a nőt, aki tudatosan nem akar gyereket. A legtöbb ilyen indok: elveszíti az alakját, megnyúlik a bőre, nem jut elég idő magára, a hobbijára, a munkájára stb. stb.

Tehát szinte az összes indok, ami a gyerek ellen szól nem meggyőző, ugyanis önzőségre vall.

2010. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/184 A kérdező kommentje:

13:18 igazat adok neked,jól látod a problémát.Abban se vagyok biztos, ha az ember megöregszik és a gyereke mellette áll majd...sok ilyen példa van.

Viszont itt csak arról van szó, hogy van élet gyerek nélkül.(nem alakdeformáció meg egyebek az ok).Lehet h önzés,ill. sajnos a társadalom nem fogadja el az eképp gondolkodókat.

2010. máj. 11. 13:26
 13/184 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a kérdést kb hetente felteszi valaki. Normális esetben senki nem ítél el senkit, mindenki azt csinál, amit akar. Akinek fontosabb más (szabadság, karrier stb.), ám tegye, saját magát fosztja meg egy csodától, nem engem.


Azért elmesélném a szomszédunk példáját. Kb. 35 éves koráig folyamatosan arról beszélt, hogy neki nem kell se férj se gyerek, ott a karrierje, az fontosabb, remekül megvan a kötetlen kapcsolatban a barátjával, meg a szülés amúgy is fáj. Aztán hirtelen bepánikolt. Neki gyerek kell mégis. Összejött egy másik férfival, de nem jött össze a gyerek. Egy év múlva orvoshoz fordultak, kiderült, hogy csak lombikkal lehet. Most 37 éves, az első próbálkozás nem jött össze, a másodikkal elvetélt. És ő is tudja, hogy előbb kellett volna "észbe kapnia". Ki tudja, meddig tud próbálkozni. Engem korábban lenézett (ki is mondta), hogy 22 évesen férjhez mentem, 25 évesen pedig anya vagyok. Most irigyel. Én pedig végtelenül sajnálom szegényt, szorítok neki tiszta szívemből.


Ezt a történetet csak azért meséltem el, mert ezen az oldalon számtalan olyan huszonéves lány van, aki kijelenti, hogy ő soha nem akar gyereket. Szerintem majd ha 40-50 évesen is így gondolja, akkor kimondhatja, hogy soha.

2010. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/184 anonim ***** válasza:
60%

13.20


A gyereket szülő nő is önző, mert:

- a gyereket a SAJÁT öröméért szüli, hogy kiteljesedjen a SAJÁT élete (én még nem találkoztam olyan emberrel, aki azért szült volna, mert mennyire jó lesz a gyereknek ezen a földön élni)

- azért szül, hogy Ő öregkorára ne maradjon egyedül, valaki gondoskodjon róla

- mert Ő fél az egyedülléttől

- ne menjen szembe a társadalmi normákkal, ne szólják meg ŐT

- Ő megkapja a gyerek után kapható támogatásokat (nemcsak a kisebbségnél jellemző, régebben elég sok emberrel találkoztam, akik a szocpolos lakásért vállaltak gyereket)


Hagyjuk már ezt az önzés-témát, mert fárasztó és elcsépelt. Aki szül, az is azért szül, mert saját magának a legjobbat akarja, aki nem szül, az meg szintén azért nem szül, mert ő is a legjobbat akarja saját magának. Az ember ilyen. Önző. A legjobbat akarja magának, ki így, ki úgy. Kivétel talán a szentek és Teréz anya.

2010. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/184 anonim ***** válasza:
71%
Mert mindig cseszegetni kell valakit, ez a magyar mentalitás...
2010. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/184 anonim ***** válasza:
43%
Nem azért vállal valaki gyereket, hogy majd öreg korára gondoskodjon róla... A legtöbb nőben él az anyai ösztön és ezt az ösztönt egy társadalom sem fogja kiirtani soha, bármi is a divat, elvárás. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb megkeseredett nő gyerektelen. Általában ez úgy működik, hogy van egy partner, akivel élik a nagybetűs életet megállapodva, hogy ők mások, nekik nem kell gyerek. Ez rendben is volna, csak a férfi 35-40 fele már unja ezt, látja a barátait, kollégáit és kedvet kap. Ilyenkor jön, hogy lecseréli egy fiatalabbra a nőt. A nő pedig ott marad egyedül, se férfi, gyereket sem vállalhat vagy nagyon nagy kockázattal.
2010. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/184 anonim ***** válasza:
22%
13:30 Pontosan erre gondoltam, amikor olvastam a 13:10-es hozzászólást! De nem tudtam megfogalmazni, mert itthon vagyok a gyerekkel és elfelejtem hogyan kell formálni a szavakat. :))))
2010. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/184 anonim ***** válasza:
86%

Sok oka lehet, főleg, mert jó piszkálni valakit, addig sem kell a saját problámájával foglalkozni a kellemetlenkedőnek.

Másrészt, ha senki nem szülne, akkor kihalna az emberiség.

Aki szül az úgy érzi, hogy megérte, még akkor is, ha előtte nem volt kedve hozzá.

Sokáig azt a nézetet osztottam, hogy nem akarok szülni, mert a szaros pelenkát kell fogdozni stb.

Most azonban örülök, hogy szültem. Egyébként gyereket akartam, csak szülni nem, féltem tőle. Gondoltam béranyára, de arra nem volt pénzem és nem is tudtam hol találhatok vkit a feladatra, sőt még az örökbefogadásra is. Ilyen is van.

Jobb azonban így, nagyon hasonlít ránk, kedvesebb, vidámabb és ragaszkodóbb embert sohasem ismertem, mint a gyerekem. Kész nyelvzseni!!! Kár lett volna érte, ha nem hagyom, hogy megszülessen.

Egyébként engem anyu mindig arra nevelt, hogy a család a legfontosabb, de ez belőle és a testvéremből állt. Nálunk a háttérben az lebegett, hogy a nőnek karriert kell befutni stb. stb. és támogatni kell a testvért és egyéb rokont. Szóval agymosáson is átmentem, amiért ma már nagyon haragszom, és ilyen idétlen ideológiát sohasem eröltetnék a saját gyerekemre.

Normális férj támogatja a gyerekszülést és nevelést és részt vesz benne, plusz a nőt is hagyja kibontakozni, és segít, ha tud, mert a legtöbb esetben az a a baj, hogy nem is tud.

2010. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/184 anonim ***** válasza:
54%
13.30-as hozzászólásomat még kiegészíteném azzal, hogy olyan önző nő is van, elég sok, aki csak azért szül, hogy megtartsa a férfit, "véletlenül" teherbe ejtetve magát az apa akarata ellenére, egy életre magához láncolva (mert ha még el is válik a férfi, a gyerek akkor is örökre összeköti őket). Na, ők nem önzők? :)
2010. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/184 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem felesleges sarkítani.Mindenki úgy él,ahogy szeretne.Én egyáltalán nem ítélek el,és nem bélyegzek meg másokat,csak akkor cserébe hagyjanak ők is békén,ennyi a kérésem.

Élj úgy,ahogy neked jó,előnyős,és ahogy tetszik,és ne mások véleményével foglalkozz!Attól,hogy lehurrognak egyesek,nekik nem lesz jobb,Neked pedig nem lesz rosszabb az életed.

2010. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!