Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapozott gyanúm van arra,...

Alapozott gyanúm van arra, hogy örökbe fogadtak. Kideríthetném valahogy?

Figyelt kérdés
Találtam egy levelet. Egy régi levelet egy messzi rokonunktól. Érdekes információkkal tele. Képeim nincsenek kiskoromról (azt mondták rossz volt a fényképezőgép, de találtam akkori képeket, nélkülem). És még sok egyéb dolog... nem változtatna semmin, mert ők maradnak a szüleim. De muszáj meg tudnom az igazságot. Egyelőre nem szeretnék erről beszélni a szüleimmel, csak meg szeretném tudni, hogy valójában mi történt? Tudnátok tippe(ke)t adni, hogy kezdjem? 17/F
2010. febr. 21. 10:50
 61/105 anonim ***** válasza:
100%
pontosan mi van a levélben?
2010. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük én még mindig azt mondom,de ne úgy kezd,hogy rögtön rákérdezel:)


Először kezd azzal,hogy biztosítod őket a szeretetedről és,h az amit mondani ill. kérdezni fogsz nem változtat semmin,de tudni akarod az igazat.

Aztán add oda a levelet és kérdezd meg,hogy örökbefogadtak e.

Közben mond,hogy nem kell tagadniuk hiszen egyértelmű a levél alapján és tényleg szereted őket,de tudnod kell az igazat és beszéljétek meg,hogy mikor,hogy történt ez.


Próbálkozz és ne itt ül,hanem szedd össze magad és kérdezz rá.

Biztos,hogy nehéz,nemtudom átérezni a helyzeted,de azt tudnod kell,hogy ha nem teszed meg csak neked lesz rosszabb.

Ne sumákolj keresztszülőnél itt-ott,hanem nyíltan egyenesen kérdezz rá,hasonlóan ahogy írtam.Ez a legtisztább és legtisztességesebb megoldás



És majd írd meg légyszi mi volt:)

2010. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Én pontosan most "zongoráztam" végig ezt a témakört. 27 évesen (nevelőapám halála után) tudtam meg, hogy örökbe fogadtak. Ekkor vált világosság számomra, hogy gyermekkoromban miért viseltettek velem szemben idősebbek bizonyos fenntartással. Tehát mindenki tudta, csak én nem, mint később kiderült. Akkoriban még az idősek fattyúnak, és zabigyereknek titulálták azt, akit eldobott vérszerinti anyja, apja meg felelőtlenül köddé vált.

Nos, nevelőapám halála után nevelőanyám is megtudta, hogy én megtudtam, de én is tudtam, hogy ő is megtudta, hogy én tudom. Nem ragozom. Vannak olyan helyzetek, amikor a másik bezárul, és az ember értésére adja testbeszéddel, hogy nem kíván beszélni róla. A másik oldal a tapintat. Emiatt sem lehet igazán forszírozni a dolgot, hiszen tisztességgel felnevelték az embert, amiért tisztesség, böcsület jár. De! Mindenkinek joga van tudni és megismerni gyökereit annál is inkább, mert a későbbiekben számolni kell bizonyos örökletes betegségekkel.

Neki is láttam a keresésnek, miután nevelőszüleim több évvel ezelőtt elhaláloztak.

Semmit az égvilágon nem tudtam azon kívül, ami a személyimben állt, hogy hol születtem, és hanyadik kerületben. Kész, ennyi. Tavaly fordultam a helyi önkormányzat gyámügyi előadójához (miután 3x18 éves is elmúltam), ezzel kezdeményeztem a dolgot. Ők hivatalból elindítják, és teljes körűen messzemenően és ingyen elvégzik a feladatot. Értesítenek levélben is, és e-mailon is, ha nincs különösebb kitétele. Akkor meg fogod magad, és postai úton érdeklődsz. Azért nézd meg a szül. anyakönyvi kivonatodat, hogy azon milyen jellegű bejegyzések állnak. Tekintettel arra, hogy nagykorú vagy (és dátum szerint betöltötted), minden további nélkül indítványozhatod a helyi gyámhatóságnál. Ha nem akarod tapintatból, hogy "nevelőszüleid" tudomására jusson, akkor nyissál postafiókot egy félévre. Ezzel kezdjed.

Az én eredményem eddig annyi, hogy megtudtam vérszerinti anyám nevét, korát, születési helyét, idejét, mikor hol lakott, mikor halálozott el és hol, az ő szüleinek nevét, testvére korát és nevét. Egyébként törvény biztosítja, hogy mindenről másolatot, betekintést, kivonatot kaphatsz, még az esetleges hagyatéki eljárásról is. Tekintve, hogy még csak 18 éves vagy, erre azért még nem kell gondolni (hagyatéki).

Nálam a legutolsó láncszem az, hogy vérszerinti anyám egy idős otthonban halálozott el. Az otthon vezetőjének általános kérdéseket tettem fel, s 1 hónapot kellett várnom szűkszavú válaszára, miszerint ügyvédi megkeresés után ad csak felvilágosítást. Ez rejtély előttem, de valami sumákságra gyanakszom. Nos, tájékoztattam a törvény adta lehetőségekről, erre várom most a választ. Itt tartok.

Amennyiben kérdésed lenne a továbbiakban, úgy e-mail címemre küldheted. Én már tudom hogyan tovább!

2010. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 A kérdező kommentje:

A levél pár részletét már egyszer bemásoltam.


Valóban az lenne a legegyszerűbb ha velük megbeszélném, talán majd képes leszek rá.


Utolsó válaszolónak pedig mindent köszönök, de egyelőre én úgy gondolom nem fogom megkeresni.

2010. febr. 21. 12:56
 65/105 anonim ***** válasza:
82%

Van már személyi igazolványod?



A születési helynél kell lennie Egy városnak.


Ha abban a városban több kerület is van akkor a város után egy számnak! Például: Budapest 9


Ez a kerületet jelenti.


Egyszerüen elmész abba a kerületbe és a kerület polgármesteri hivatalánál megérdeklődöd hány darab kórház tartozik hozzájuk.


Ezután végigjárod azt a pár kórházat, és az egyikben meg fognak találni név és születési dátum alapján.



Onanntól pedig azt is meg fogják mondani hogy mi volt a neve az édesanyádnak!



----▲

◄ ☼ ►

----▼

2010. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azért nem mered őket megkérdezni, mert félsz a választól? :( Mert valószínűleg nem a szüleidtől (vagy nevelőszüleidtől félsz).


Félsz attól, hogy majd megváltoznak az érzéseid, kibillensz a megszokottból, a biztonságból. Erről van szó, ugye?


Ne félj tőle. Ha megtudod az igazat, túl leszel rajta. Valószínű, ha eddig szerettétek egymást, eztán sem lesz majd másképp... de nehéz lesz úgy élned, hogy bizonytalanságban vagy. De ezt úgyis megtapasztalod.


Szerintem is kérdezz rá. Mondd, hogy megtaláltad a levelet, és szeretnéd tudni. Jogod van tudni.


Barátnőm most fog örökbefogadni egy egy éves babát, ő azt mondja, ha a gyerek már érti a beszédet, akkor ő azonnal el fogja neki mondani, hogy ő nem anya pocakjában nőtt, hanem egy nagy házból hozta haza őt, több kisgyerek közül.

2010. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már tényleg alapozott gyanuk hogy örökbefogadtak!Mond el nekik hogy megtaláltad a levelet,és hogy nem nagyon látsz hasonlóságokat közetetek,hogy a gyerekük lennél.Hogy továbbra is szereted őket,nem hagyod el őket (most és emiatt).Csak tudni szeretnéd az igazságot,és egyszer úgyis meg kell tudnod!!!!

Én még ma beszélnék velük!!!!

2010. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
98%

"Van már személyi igazolványod?



A születési helynél kell lennie Egy városnak.


Ha abban a városban több kerület is van akkor a város után egy számnak! Például: Budapest 9


Ez a kerületet jelenti.


Egyszerüen elmész abba a kerületbe és a kerület polgármesteri hivatalánál megérdeklődöd hány darab kórház tartozik hozzájuk.


Ezután végigjárod azt a pár kórházat, és az egyikben meg fognak találni név és születési dátum alapján.



Onanntól pedig azt is meg fogják mondani hogy mi volt a neve az édesanyádnak!"


Úgy látom, nem vagy tisztában az örökbefogadás menetével: Az örökbe fogadott gyerek anyakönyvi kivonatában az örökbefogadók vannak beirva szülöként és születési helyként sem a tényleges, hanem az örökbe fogadók lakhelyének megfelelö hely van beirva.

A kórházakban meg végképp nem adnak felvilágositást, hogy kinek mikor született vagy sem gyereke, ez az orvosi titoktartás alá esik.


A szemszin, vércsoport meg meg ad semmiféle támpontot: pl. nálunk mindkettönknek barna a szeme, és a négy gyerekböl három mégis kék szemü. A férjem édesanyja is kék szemü, az én apukám is - és a gyerekek ezt örökölték.

A vércsoportot régebben egyáltalán nem vizsgálták, csak akkor, ha ok volt rá, ez se indok, hogy nem tudják. (Egyébként hiába tudod, egy vérasád elött mindenképpen kötelezö vércsoportvizsgálatot csinálni, már csak az esetleges tévedések kizárása miatt is.)


A kérdezönek: Az egyetlen megoldás jelenleg, ha megkérdezed a szüleidet, vagy vársz, amig nagykorú leszel és akkor saját amgad utána tudsz járni.

2010. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont úgy gondolom, inkább attól félsz, hogy kiderül, hogy valamit félreértettél abban a levélben és a szüleid mégis a vér szerinti szüleid. És ebben az esetben egy rákérdezés nemcsak hogy beégés, de akár rosszul is eshet a szüleidnek.

Erre csak az a megoldás, hogy megmutatod a levelet és rákérdezel úgy hogy: "jól értem, hogy...? vagy valamit félreértettem...?"

Ha valóban jó a kapcsolatod a szüleiddel, nem hiszem, hogy ezek után mellébeszélnének.

2010. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!

Ahol én lakom ott örökbe fogadtak egy kislányt.Már születése

pillanatában ott voltak az örökbefogadó szülök.A kórházból már ők vitték haza a babát.Igaz ez nem 17 éve történt,hanem kb.50 éve.Már nagylány volt mikor a szomszédnéni mondta meg

neki az igazat. Ekkor Ő az örökbefogadó szülei elé állt és kerek-perec rákérdezett. Leültek és hármasban, apa+anya+gyerek megbeszélték "Őszintén" A lány ekkor megköszönte, hogy felnevelték, szerették, és azóta is boldogan élnek. Ne élj kételyek között, az igazat csak a

"szüleid" /örökbefogadó/ mondhatják meg.


Semmilyen hivatal nem adhat ki, semmilyen informnácíót.

Orvos sem, kórház sem.


Légy hálás, hogy felneveltek! Kisebb kórban ezt úgysem értetted volna meg, ha valóban örökbefogadásról van szó.


Persze az igazsághoz jogod van. Ne kerüld meg a "szüleidet". Bátorság! További boldog éveket!

2010. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!