Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapozott gyanúm van arra,...

Alapozott gyanúm van arra, hogy örökbe fogadtak. Kideríthetném valahogy?

Figyelt kérdés
Találtam egy levelet. Egy régi levelet egy messzi rokonunktól. Érdekes információkkal tele. Képeim nincsenek kiskoromról (azt mondták rossz volt a fényképezőgép, de találtam akkori képeket, nélkülem). És még sok egyéb dolog... nem változtatna semmin, mert ők maradnak a szüleim. De muszáj meg tudnom az igazságot. Egyelőre nem szeretnék erről beszélni a szüleimmel, csak meg szeretném tudni, hogy valójában mi történt? Tudnátok tippe(ke)t adni, hogy kezdjem? 17/F
2010. febr. 21. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
87%

"11:20 két kékszemű embernek nem lehet barnaszemű gyereke, ha jól tudom..."


De lehet, csak kurvа ritka. Ahogy a vércsoport sem mutat meg semmit, mert előfordulhat nagyon-nagyon ritkán, hogy olyan vércsoportja lesz a gyereknek, ami a klasszikus genetika szerint nem lehetne. Csak valamiért ez a 70-es évekbeli felfogás belerögződött az emberekbe és nem fogják fel, hogy a genetika azóta fejlődött, és kicsit bonyolultabb, mint amit középsuliban tanulnak ma a gyerekeik.


Ezért írtam h ez alapján nem szabad téves következtetéseket levonnod. Ha már genetikával akarsz annyira számolgatni, keress fel egy genetikus, ne pedig itt a gyakorikérdéseken keress választ!!!!!!

2010. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 A kérdező kommentje:
én is pont azt írtam, hogy a genetika nem megoldás...
2010. febr. 21. 11:36
 43/105 anonim ***** válasza:
98%
A vércsoportos dolog szerintem nem bizonyíték semmire, én sem tudom a vércsoportom, szüleimnek is csak tippje van és ők se tudják a sajátjuk. Mondjuk valami hivatalos papíron biztos rajt van.
2010. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
100%
Fúú... a levél tartalma már tényleg "durva". Szerintem örökbe fogadtak, de még mindig azt mondom, hogy kérdezd meg tőlük! Tudják, hogy tudod, és, hogy szereted még így is őket!
2010. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
90%
Mond azt h biosz órára kell írnod esszét ki hol született, természetes úton vagy segítséggel/császármetszés,indításos,fogósszülés,vákumos stb/kell hogy kit szoptatott az anyuja vagy milyen táplálást kapott ha nem,minden szült nő emlékszik az orvos nevére akinél szült azt is kérdezd meg,vagy mond azt hogy családfát kell készítened amibe kell hol születtél,olyan nincs hogy nem tudják a vércsoportukat apud volt katona,biztos találsz zárójelentéseket nem létezik hogy soha sem voltak semmilyen kivizsgáláson.nehéz helyzetbe vagy az biztos.Irmerősöm örökbe fogadott és nem mondta meg holott az egész kisváros tudja,10éves a kislány és az osztálytársától tudta meg totál kiborult szegény gyerek.
2010. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tudja a vércsoportját? Hát nem. Én sem tudom, és a szomorú helyzet az, hogy hivatalos papírom sincs, amin rajta lenne, mert az eredeti dokumentum tönkrement/eltűnt az újon pedig nincs rajta. Annyit ki tudtam deríteni, hogy RH-, mert anyukám azt mondta, ő RH+,és mikor születtem, kapott valami injekciót, mert vércsoport összeférhetetlenség volt. Ennyit arról, hogy mindenki tudja. Balesetnél amúgy mindig meghatározzák a vércsoportot, nem számít, mennyire vagy biztos benne.
2010. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 A kérdező kommentje:
Egyébként eléggé elvolt dugva ez levél. Csak valamiért egy régi fotoalbumot kerestem (már teljesen elfelejtettem, hogy miért) és kicsit erősebben húztam ki a fiókot aminek köszönhetően kijött az egész és nagy szerencsémre minden kidőlt... egy doboz is amit még soha nem láttam. felirattal: képek. gondoltam belenézek, szüleim kiskoráról képek. és ez a levél. gondoltam elolvasom miket írtak akkor....
2010. febr. 21. 11:41
 48/105 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem szeretnél a szüleiddel erről beszélni, pont ők lennének a legjobbak, akitől meg tudnád kérdezni. Lehet, hogy nem lehetett gyermekük és nagyon szerettek volna, így az örökbefogadást választották, de nem tudták mikor a legjobb, ha közlik veled ezt. Aztán szépen teltek, múltak az évek és a közlése elmaradt. Vagy úgy gondolták, jobb ha nem tudod...ezt "csak" ők tudhatják. De ha tőlük annyira nem akarod ezt megkérdezni, akkor esetleg a (mostoha) nagyszülők valamelyike.
2010. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 A kérdező kommentje:
szóval ez a vércsoportos dolog sem tuti biztos... hát nem tudom mi tévő leszek, de azt hiszem tényleg biztos vagyok már ebben. (hülyén hangzik mert a bizonyíték is meg van). csak fel kellene fogni, össze kellene állnia a képnek a fejemben. talán egyszer...
2010. febr. 21. 11:43
 50/105 A kérdező kommentje:
Talán még egy lehetőség van... a kereszt apám szüleit apám már kis kora óta ismeri. nagyon jó barátok (most is és azok is voltak.). Azokon a bizonyos képeken is rajta vannak amik akkor készültek amikor állítólag nem volt jó a fényképezőgépünk. és én sehol nem vagyok azokon. szerintem nekik is tudni kell erről. de nem tudom mennyire lenne jó ötlet velük beszélni. mennyire lennének diszkrétek...
2010. febr. 21. 11:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!