Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapozott gyanúm van arra,...

Alapozott gyanúm van arra, hogy örökbe fogadtak. Kideríthetném valahogy?

Figyelt kérdés
Találtam egy levelet. Egy régi levelet egy messzi rokonunktól. Érdekes információkkal tele. Képeim nincsenek kiskoromról (azt mondták rossz volt a fényképezőgép, de találtam akkori képeket, nélkülem). És még sok egyéb dolog... nem változtatna semmin, mert ők maradnak a szüleim. De muszáj meg tudnom az igazságot. Egyelőre nem szeretnék erről beszélni a szüleimmel, csak meg szeretném tudni, hogy valójában mi történt? Tudnátok tippe(ke)t adni, hogy kezdjem? 17/F
2010. febr. 21. 10:50
 51/105 anonim ***** válasza:
100%

De ez miatt, ne érezd rosszul magad. Jogod van tudni az igazságot, kérdezd meg amikor jónak látod, nem hiszem, hogy baj lenne belőle.

Nem könnyű tudom, de hidd el nekik sem volt az. Egyébként meg ha megkérdezed, lehet leveszel a vállukról valami súlyt, terhet ezzel kapcsolatban.

2010. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges nyomozgatni. Kérdezd meg tőlük nyíltan! Mondd meg, hogy már nagy fiú vagy, szinte felnőtt, tudnod kell az igazságot. Kezdd azzal, hogy semmi sem fog változni köztetek, ha kiderül, hogy örökbe fogadtak, de mondják el!

Egyébként az anyakönyvi kivonatban az örökbefogadó szülők neve szerepel.

Nekem is lesz örökbefogadott babám hamarosan, és ahogy megérti, fokozatosan el fogjuk neki mondani, hogy nem az én pocakomban volt 9 hónapig.

Mindenképp kérdezz rá, itt nincs pardon! Ha nem is mondanak igazat, egyből látni fogod az arcukon, hogy mi is van valójában!

2010. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
100%

én se tudom, szüleim se tudják a vércsoportot. ha baleset történik, meg fogják állapítani, nem érdekli őket, hogy te teljes mértékben, biztosan tudod, hogy milyen!

ez a levél lehet más is! bár nagyon kicsi az esély rá... nem lehet, h. pl apudat, nagypapádat is így hívják mint téged? és róla szól a levél? vagy az időpont a te kisgyerek korod környékén van?

genetikával nem érdemes foglalkozni, mert én hasonlíthatok teljes mértékben a föld másik felén lévő emberre, akkor sincs köztünk semmi rokoni kapcsolat. de lehetek teljesen más mint a szüleim, mert a nagyszülőktől örököltem a tulajdonságokat, stb

a családba csak én vagyok "matekos". akkor most...? nem, nem, nem. nem jelent semmit! talán vmi dédszülőm vagy más felmenőm volt ilyen.

ezt a levelet "véletlen" hagyd elől úgy, h. lássák, h. te megnézted.

vagy amikor ők is ott vannak, megint burítsd ki a fiókot! és kezd el elöttük nézegetni a dobozt, meg a levelet!

2010. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 A kérdező kommentje:
én is próbáltam más magyarázatokat is találni a levélre, de nem sikerült. 1994. év elején küldték, én 1992 év végén születtem. és a címzett apám, a megszólítás a szüleim neve és az én nevem. Szóval azt hiszem ez már 100%
2010. febr. 21. 11:53
 55/105 A kérdező kommentje:
egyébként nem hívtak így senkit a családunkban tudtommal. bár nem is nagy a családunk. + van egy második kereszt nevem, édes apám neve. De ekkor még szó sem volt erről. Lehetséges, hogy örökbe fogadáskor hozzátették, hogy kevésbé legyen gyanús vagy mi?
2010. febr. 21. 11:54
 56/105 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha már ennyire belemélyedtél a kérdésbe, szerintem mindenképp járj a végére, mert különben sosem lesz nyugtod a kétségek miatt. A szemszín szerintem sem ad választ (max. egy genetikusnak), anyósoméknál kék szemű szülőknek egy barna és egy kék szemű gyereke lett...lehetne még folytatni. A levél szinte bizonyítja a feltételezésedet. Ha valakivel közeli viszonyban vagy a családból, kezdj el vele beszélgetni, mivel ő jobban ismer Titeket, biztos tud hasznos tanácsot adni-akár csak azzal kapcsolatban, hogy hozd fel ezt a szüleidnek. Az biztos, hogy ha örökbe fogadtak, legalább annyira szeretnek, mintha a sajátjuk lennél, és ha sikerül beszélnetek erről, lehet, hogy nekik is nagy kő esik le a szívükről, mert nem szívesen titkolóztak, csak talán nem tudták eldönteni mi a jobb megoldás-elmondani vagy sem.

Sok sikert.

2010. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 A kérdező kommentje:
talán a mamámmal vagyok a legközelebbi viszonyba. legalábbis kb heti egyszer találkozunk, de vele több mindent megbeszélek.
2010. febr. 21. 12:00
 58/105 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahogy spontán próbálj beszélgetni velük erről. A vércsoporton lovagolóknak üzenem, hogy én se tudom a vércsoportomat, mert csak pénzért nézik meg külön, ha az orvos nem kéri, illetve ha nem szükséges épp a vizsgálat szempontjából, és a gyerekkori orvosi kiskönyvemben se volt benne. Hanyag volt az orvos? Elfelejtették? Siettek? Nem tudom. Vagy engem is örökbe fogadtak?
2010. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem is örökbefogadtak. Nekem ezt elmondták, kb. 15 éves koromban. Hidd el semmin sem változtatott. Soha nem is gondoltam rá, hogy a vér szerinti szüleimet fel kellene keresnem, semmit nem jelentett számomra. Számomra két szülő létezik a világon: anyukám és az apukám akik felneveltek, nem változtatott semmit sem az érzéseimben. Ha nem tudtam volna meg , az sem érdekelt volna. De ha úgy érzed, tudni akarod, mindenképpen kérdezz rá a szüleidnél. Mással ezt úgysem fogod tudni soha letisztázni

2010. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
88%

"Mindenki tudja a vércsoportját szerintem, csak nem akarták elmondani, nehogy gyanakodni kezdj.

"


Én pl akkor tudtam meg milyen a vércsoportom, amikor az első gyermekem született. Ha nem lenne gyerekem, sose tudtam volna meg.

2010. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!