Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapozott gyanúm van arra,...

Alapozott gyanúm van arra, hogy örökbe fogadtak. Kideríthetném valahogy?

Figyelt kérdés
Találtam egy levelet. Egy régi levelet egy messzi rokonunktól. Érdekes információkkal tele. Képeim nincsenek kiskoromról (azt mondták rossz volt a fényképezőgép, de találtam akkori képeket, nélkülem). És még sok egyéb dolog... nem változtatna semmin, mert ők maradnak a szüleim. De muszáj meg tudnom az igazságot. Egyelőre nem szeretnék erről beszélni a szüleimmel, csak meg szeretném tudni, hogy valójában mi történt? Tudnátok tippe(ke)t adni, hogy kezdjem? 17/F
2010. febr. 21. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk például úgy van, hogy nekem nagyon világos színű szemem van, apukámnak kék, anyukámnak nagyon sötét barna, nagyszüleimnek: nagyon sötét barna, zöld, kék, és még egy nagyon sötét barna. Na akkor velem mi van? Engem is örökbe fogadtak, hát nem hiszem...
2010. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 A kérdező kommentje:

Egyébként ők azt mondták mindig is, hogy nem tudják az én vércsoportomat, de még a sajátjukét sem. -ezt már írtam.

szemem színe kék, szüleimé barna nagyszüleimé is azt hiszem. De a genetika érdekes dolog. Nem rég tanultuk az öröklődés teljes folyamatát (ki is készültem tőle, mert nem érdekelt).

2010. febr. 21. 11:16
 23/105 anonim ***** válasza:
88%

Biztos vagy benne, hogy nem változna a szüleid felé az érzelmeid?Most azt mondod, hogy nem ,de lehet hogy x év múlva egy nagyobb veszekedés alkalmával odavágnád nekik, hogy mit szóltok bele az életembe, nem is vagytok az igazi szüleim.

És ezzel őket biztos nagyon megbántanád.

De talán én is leülnék velük és rákérdeznék.Ez a legegyszerűbb.

Mondjuk csak próbára tenni őket elég lenne. Egy vasárnapi ebédkor csak úgy megjegyezném, hogy "Engem biztos örökbe fogadtatok". Erre nézném a röpke reakciókat. Gondolom azok beszédesek lennének, de tovább nem s mennék.Nem feszegetném a dolgot. Ha már megkaptam a választ a kérdésemre, akkor oda tenném a pontot.

2010. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is hagyd a genetikát! A szemszínedet örökölhetted mondjuk a dédnagyapádtól is, erre nincs szabály. Én sem hasonlítok senkire a családban, testvérem pedig tiszta apám. Ha pedig több bizonyíték van már, akkor fogadd el, hogy ez van, és szeresd őket mégjobban. Szerintem ha nem akarták neked elmondani, akkor ne kérdezd meg tőlük, kellemetlenül éreznék magukat, lelkiismeret furdalásuk lenne. Ha semmin sem változtat tényleg ne kérdezd meg.
2010. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
100%
a szemszín alapján lehetnek a szüleid azt hiszem. a vércsoportnak nem kell benne lennie vmi kiskönyvben vagy miben?
2010. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom meg kérdezni, mert mi van ha még is ők a szüleim? Ciki lenne... Persze ennyi bizonyíték és dolog, gyanű következtében biztos vagyok ebben hiszen komolyan olyan van a levélben, hogy... na.. szóval biztos vagyok benne, de mégse merek rá kérdezni. Egyébként a levélből az derül ki, hogy sajnos nem lehetett saját gyermekük. És ha így van én hálás vagyok, hogy engem így felneveltek és szerettek. De akkor is zavaros most a kép.
2010. febr. 21. 11:21
 27/105 anonim ***** válasza:
100%

először is a szülőket ne hívjátok már mostohának,mert mostoha szülő, egy élő vérszerinti szülő párja, aki nem vérszrinti szülő. Ők örökbefogadók. Sajnos 18 évesen sem biztos, hogy megtudod, mert ha titkos örökbefogadás volt, akkor az azt jelenti, hogy nem kiadható a név, sőt van olyan eset, ahol az örökbefogadó szülők se mondhatják meg, még akkoe se, ha akarják.

Ez a megmondom kivagy ha leírod milyenek a szüleid nem biztonságos. Én egyik szülőmre se hasonlítok. a vércsoport megbízható, de ha nem tudja, hogy kinek milyen ez se eredmény. Mondjuk mondhatnád, hogy biológia órára kellenek az adatok, mert ezt tanuljátok. Akkor talán segítenek.

De szerintem is az egyenes út a legjobb út. Mondd el nekik, hogy találtad ezt a levelet és van egy olyan érzésed, hogy van benne igazság. Mondd meg nekik, hogy ne aggódjanak, mert a szülő az, aki felnevel és szeret nem az, aki megcsinált és megszült.


Sok sikert.

Kérlek írd meg mit döntöttél és mi lett a vége kiváncsiak vagyunk.

2010. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
100%
11:20 két kékszemű embernek nem lehet barnaszemű gyereke, ha jól tudom...nem mindenre megoldás a genetika, de vannak olyan dolgok, amiket biztosan meg lehet állapítani a segítségével. ez az eset úgy tűnik, pont nem olyan.
2010. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
100%

Csak kezdj el beszélgetni velük erről, mondd meg nekik, hogy téged ez nem zavar, meg ugyanúgy fogod őket szeretni, meg nem fogod majd keresni az igazi szüleidet, csak szeretnéd tudni az igazságot. Em. szerintem is azért nem mondták el neked, mert úgy rosszabul érezted volna magad, úgy mint most.

És ha nem kérdezel rájuk, lehet, hogy örökké titok lesz, hogy az ő gyerekük vagy-e valójában, és ilyen zavarosan fogod leélni az életed.

Testvéred van egyébként? Mert ha nincs, az talán "még egy bizonyíték"

Remélem rájuk kérdezel, és kiderül az igazság.

És tényleg, ne félj kérdezni tőlük, hisz a szüleid, akik téged felneveltek, és bármire képesek lennének érted.

2010. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem lehetett saját gyermekük, lehet, hogy ők is el akarták felejteni, hogy téged örökbefogadtak.
2010. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!