Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapozott gyanúm van arra,...

Alapozott gyanúm van arra, hogy örökbe fogadtak. Kideríthetném valahogy?

Figyelt kérdés
Találtam egy levelet. Egy régi levelet egy messzi rokonunktól. Érdekes információkkal tele. Képeim nincsenek kiskoromról (azt mondták rossz volt a fényképezőgép, de találtam akkori képeket, nélkülem). És még sok egyéb dolog... nem változtatna semmin, mert ők maradnak a szüleim. De muszáj meg tudnom az igazságot. Egyelőre nem szeretnék erről beszélni a szüleimmel, csak meg szeretném tudni, hogy valójában mi történt? Tudnátok tippe(ke)t adni, hogy kezdjem? 17/F
2010. febr. 21. 10:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem akarod elhinni? Duplán boldognak kéne lenned, hogy úgy szeretnek mint a saját gyereküket, sőt lehet, hogy még jobban törődnek veled. Szerencsés vagy!
2010. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok. De még is most azért minden olyan zavaros... azért csak hazugság volt eddig sokminden amit hittem. Szeretem őket, de meg kell tudnom az igazságot. De képtelen vagyok velük erről beszélni. Most legalábbis még.


Egyébként persze, több dolog van ami miatt gyanakodtam. De sok mindenben hasonlítok édesapámra, ezért van bennem ez a talány. Pedig itt a bizonyíték a kezemben. Nem tudom mit gondoljak.

2010. febr. 21. 11:03
 13/105 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen...kisfiú 10 és egy 4 éves kislány...örökbe fogadták őket, de nem mondják meg nekik...így is tervezik,ami amúgy nem igen fair és mégis az.


Rájönni vonásokból nem lehet,hiszen hasonlíthasz nagyszülőre,dédszülőre is.

Vércsoport alapján esetleg,az elvileg valahová le van írva.Biztos van a szüleidnek papírja a vércsoportjukról.


De a levél a biztos...mond el nekik szépen úgy ahogy nekünk,hogy te nem akarod itt hagyni őket meg semmi, csak szeretnéd ha elmondanák neked az igazat mert...és te őket szereted...blablabla


Ha nem mondanak semmi,t akkor nemtudom:(

2010. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
88%

Jajj ilyen szemszín-hajszín meg szereted a sajtot pedig ők nem dolgokkal azért óvatosan! A genetika elég összetett dolog, ebből egy csomó hamis következtetést is levonhat az, aki nem ért hozzá :D

Egyébként meg ha nem változtatna semmin, nem mindegy? Akkor minek akarod megtudni? Ez kicsit sántít :D

2010. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 A kérdező kommentje:
Megtenném de egyszerűen nem tudom meg tenni. Máshogy szeretnék előbb rájönni, hogy mi is történt, de úgy látom ez nagyon nem egyszerű. Egyébként ők azt mondták mindig is, hogy nem tudják az én vércsoportomat, de még a sajátjukét sem.
2010. febr. 21. 11:08
 16/105 A kérdező kommentje:
Mert tudni akarom, hogy mi történt és miért. Jogom van tudni az igazságot és szeretném is tudni. Attól függetlenül, hogy olyan szempontból nem változtatna semmin, hogy őket mennyire szeretem. Szerintem ebbe nincs fura dolog.
2010. febr. 21. 11:09
 17/105 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezz rá "nyugodtan" a mostoháknál (csúnya kifejezés ez egyébként). Az igaziaktól ne várj konkrét választ.

Te tudod milyen a kapcsolatod a nevelő szüleiddel, meg a körülményeket sem tudhatod (vagy a levél írja nem tudom), hogy miért, miképpen, hogyan.

Kérdezz, aztán ítélkezz!

2010. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy csak spontán kezdessz el beszélni erről velük, és megmutatod a levelet is, akkor úgy csináld, hogy ne vegyék észre rajtad, hogy ez téged ennyire felzaklat, nyugtasd meg őket, hogy csak kíváncsi vagy. Talán elmondják az igazat, de már abból is rájöhetsz az igazságra, ha hirtelen egymásra néznek, hebegnek.habognak, akkor kell megkérdezi tőlük, mikor nagyon nem számítanak rá. Ne lássák rajtad, hogy valami zavar, vagy ilyenek. És szerintem az azért nme igaz, hogy nem mondanák el egy 17 éves embernek, hogy mi az igazság. De úgyis meglátod rajtuk a hirtelen reakciót. Lehet, hogy csak azért nem mondták el neked eddig, mert azt akarták, hogy boldog legyél, látod most, hogy már sejted, nem érzed annyira jól magad ebben a bizonytalan helyzetben. Szerintem ha egy kisebb gyereknek elmondják, az elkezd gondolkodni, hogy akkor hol az igazi anyukája, miért nincs itt stb. Szerintem csak meg akartak védeni, mondjuk vigyázhattak volna jobban, akkor már, hogy ne tudj megtalálni mindenféle bizonyítékokat.
2010. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/105 anonim ***** válasza:
75%
írd le a vércsoportodat, meg a szüleid vércsoportját. meg a szemszínedet, meg az övéket, és a nagyszüleidét.
2010. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben beszélnék a szüleiddel. Pontos válszt csak ők tudnak adni. Miért nem mersz kérdezni, mennyivel jobb a bizonytalanság?

Én nagyon tisztelem azokat az embereket, akik örökbe fogadnak gyerekeket, és sajátjukként nevelik őket. Ezért kellene tőlük kérni a választ, mert ha igaz, akkor csak megköszönheted, hogy nem hagytak elkallódni a nagyvilágban. Persze könnyű így kívülről véleményt alkotni, de gondolom, hogy szép, szerető családban nőttél fel. Szerettek, gondoskodtak rólad, és úgy szerettek, mint a saját gyereküket. Egy örökbe fogadó szülőnek mindig dilemma, hogy mikor kellene elmondani a gyerekének, hogy "csak" örökbe fogadott, és nem saját. Szerinted van különbség, ha szeretnek? És mi van olyankor, ha az egész nem igaz, és ők az igazi szüleid? Ha nagyon foglalkoztat a kérdést, bármennyire is kellemetlen, meg kell velük beszélned, mert a bizonytalanság sokkal rosszabb.

2010. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!