Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy jól sikerült buli eredménye... még nem született meg. Próbáltam rábeszélni a csajt, hogy vetesse el de ő nem akarta pedig még ő is fiatal. Nem is ismerem. Nemis biztos hogy az enyém. Nekem egyáltalán nem kell gyerek senkitől. Nem akarom megismerni mert az neki is és nekem is rossz lenne. Nem is tudom mit csinálok ha tényleg az enyém. Mit csináljak? Van valami megoldás?

Ne fikázzatok!

22F


2012. aug. 5. 20:19
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/185 anonim ***** válasza:
80%

# 90/90


Félreértettél, ez nem etikai vita, mert felőlem mindenki azt tesz, amit akar.

Arra céloztam, hogy még az állatok is "tudják"- nem párhuzamot vontam, mert az ember valóban több ennél. Többnek kell lennie.


És közel sem azt írtam, hogy "anyaállat"- de amit elmondtam, tartom, tényleg úgy éreznék.

Ebben semmiféle állatiasság sincs- de ha már állatiasság, akkor hozzátehetnénk, vajon mi hajtja a pasikat az egyéjszakás, felelőtlen kalandokban, ahol csak a megtermékenyítő spermadonor szerep az övéké, akár az állatvilágban?


Viszont tényleg nem akarok etikai vitát csinálni- ezzel érvelgetni, vagy bárkinek megmondani mit tegyen- ők maguk szoktak folyton a biológiára hivatkozni, azzal magyarázni dolgokat. :)


"Gondolom, aki ennyire küzködik, hogy 'de a saját vérem' akkor sem tarja a markát az apának gyerektartásért, ha nem alakul minden olyan csodásan."


Ebben mi a küszködés? :) Ez egy érzés, ami egy igazi anyában szerintem alapból megvan- de jelzem, nem akarom én ezt másokra erőltetni.


Nem, semmiért nem tartanám a markom- főleg most nem, ebben biztos lehetsz. Ha nem alakul párkapcsolat, és az apa ragaszkodik a láthatáshoz, el sosem tiltanám tőle, viszont egyedül vállalnám a gyermekről való gondoskodást.


És nem, tizenévesen sem tartottam volna, még akkor sem, ha szegénységben kell felnevelnem- én is úgy nőttem fel, igaz, két szülővel.


De megtanultam valamit, és tudom, a gyermekemnek többet érne, ha az édesanyja megtartaná a büszkeségét, mintha alamizsnáért kuncsorogna az apától, akinek a gyerek nem is kellett. Én írtam, valamelyik előző oldalon, hogy ha olyan lenne az apuka hozzáállása, mint a kérdezőé, akkor nem hogy kérnék tőle valamit- de nagy valószínűséggel a gyerekem közelébe sem engedném (legalábbis magamtól biztosan nem).

2012. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/185 anonim ***** válasza:
82%

Különben mi a küszködés, és a különös abban, hogy a "saját vérem" lett volna?


Ez az igazság. Vagy talán nem így van?


És már több ízben leírtam, hogy felőlem mindenki úgy abortálja az "ő vérét", a gyermekét, ahogy neki tetszik, nekem a magamé a fontos, nem erkölcs csőszködni akartam.


Egy kedves másik válaszoló hitetlenkedett, hogy létezik-e ilyen.


Igen, és nem csak én, egyedül. Viszont a mi fajtánkat meg lebeszélni nem lehetne- nemigen tudnátok olyan okot mondani, hogy megöljem a magzatom, de ez az én dolgom, magánügyem, ahogy a tietek meg szintén rátok tartozik.


Szóval, kioktatni nem akartam senkit, bocs, ha úgy jött le.

2012. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/185 anonim ***** válasza:
100%

"tarja a markát az apának gyerektartásért"

nem az anya tartja a markát, hanem a gyerek, akinek a létezése 50%-ban az apukának köszönhető (aki már nem 16 éves, egy 22 éves felnőtt férfiről beszélünk)

2012. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/185 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj kérdező, akkor egyszer sem biztos, hogy tőled van a gyerek.

Ha rajtad kívül még volt egy pasival, akkor már csak 50%, és még lehet, hogy párat nem vallott be.

Ha megszületett a baba, akkor mindenképp kérj apasági vizsgálatot, és majd akkor lehet gondolkodni tovább.

Mást nem nagyon tudsz tenni.

Mennyi idős terhes a lány? Beszéltél vele azóta?

2012. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/185 A kérdező kommentje:
21 éves
2012. aug. 22. 17:10
 96/185 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlemény az ügyben?
2012. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/185 anonim ***** válasza:
100%
igazából ezt te tudod. nem ez lesz az univerzum első esete, hogy egy apa letagadja a lányát. te döntesz. senkire ne hallgass az itt válaszolók közül. Csak te dönthestz!
2012. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/185 anonim ***** válasza:
95%

Nem szeretnék ítélkezni feletted. Nagy stressz lehet ez most hiszen az egész eddigi tervedet kerékbe töri. De felnőtt vagy. S a felnőtteknek már minden cselekedetükért vállalni kell a felelősséget.


Próbáld a jó oldalát nézni. Nem tudhatod mit hoz az élet, lehet, hogy nem lesz/lehet több gyermeked.


Van egy jó ismerősöm, egy éjszakás kaland után lett gyereke, végigbőgött egy hetet, majd úgy döntött megtartja, a srác is beletörődött. Együtt maradtak, megszokták egymást. Most már nagyon szeretnének gyereket, de nem lehet több, a csaj mindig elvetél. Most már boldogok, hogy megtartották.


Vagy ott a másik ismerősöm, aki elvetette a gyerekét, s az abortusz miatt nem lehet több. Egy ház árát költötték már arra, hogy gyermekük legyen, de nem jön össze.


A nőknek sokkal nehezebb, mert minden téren elintézik magukat egy életre. Ha elvetetik, akkor a bűntudat és a rizikó miatt. (az abortusz egy borzasztó műtét!!!Egyik ismerősöm elmesélte részletesen, hát inkább megszülöm, mellesleg neki is 5 év próbálkozás után jött össze ismét)Ha meg megtartja, akkor azért, mert lássuk be, nem a gyerekes anyáknak kedvez a világ, semmilyen téren sem.


Még egy indok a baba mellett: Lehet, hogyha lecsillapodtál, végiggondoltad, beletörődtél, lehet, ha meglátod, rád néz azzal a gyönyörű rajongó szemével, megszereted. Később Te leszel az istene, a példaképe, s lesz legalább egy ember, aki úgy szeret ahogy vagy, mert a kisgyermek egy kiskutyához hasonlítható, feltétel nélkül szeret, még akkor is, ha bántod.

2012. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/185 anonim ***** válasza:
69%

Akkor 21 évesen már nem olyan fiatal..azt hittem fiatalabb. Így egy kicsit más a helyzet.

Mikorra van egyébként kiírva?

2012. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/185 anonim ***** válasza:
100%
Ezt benézted! Védekeztél volna inkább...
2012. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!