Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy jól sikerült buli eredménye... még nem született meg. Próbáltam rábeszélni a csajt, hogy vetesse el de ő nem akarta pedig még ő is fiatal. Nem is ismerem. Nemis biztos hogy az enyém. Nekem egyáltalán nem kell gyerek senkitől. Nem akarom megismerni mert az neki is és nekem is rossz lenne. Nem is tudom mit csinálok ha tényleg az enyém. Mit csináljak? Van valami megoldás?

Ne fikázzatok!

22F


2012. aug. 5. 20:19
 131/185 anonim ***** válasza:
70%

Ismét a 24 éves anyuka vagyok.


Látom, jól sikerült lepontozni, tényleg nem érdekes, ilyenekkel már nem zavartatom magam :)


Néhányan megértették a lényegét a mondandómnak, néhányan meg nem, megpróbálom másképpen megfogalmazni...


Egy gyerek megfoganása 2 ember munkája, 2 ember felelőssége, eddig nyilván mindenkinek tiszta. A lány vagy nem védekezett, vagy nem megfelelően, a fiú meg nem vigyázott, vagy nem védekezett, így lett a gyerek. Ezesetben a téma már nem felelősségről, hanem FELELŐTLENSÉGRŐL szól.


Hogyan is tovább? Alapvetően 3 lehetőség volt.

1. Abortusz - ezt a lány nem vállalta

2. Örökbeadás - talán ez lenne a leghumánusabb, hiszen az apuka is nyugodt lehet, mert mentesül a felelősség alól (néhány évre, amíg rá nem döbben, mit veszített, de mindegy), az anyukának nem kell 20 évet küszködnie egyedül a gyerek tisztességes felnevelésével (mert egyedül, fiatalon igenis nagyon nehéz), és egy meddő párt juttattak volna egy gyönyörű gyerekhez... Persze ne értsetek félre, magam is anya vagyok, megértem, miért nem emellett a lehetőség mellett döntött a lány, én sem tudtam volna megtenni, de MINT LEHETŐSÉG mérlegelendő...

3. Megtartja, és felneveli - a jelek szerint ez fog történni.


Kérdem én, bármelyik 3 lehetőségben hol szerepel az apuka beleegyezése/hozzájárulása? Sehol sem! Bármelyik opciót is választaná a lány, a fiú köteles lenne elfogadni, hiszen neki nincs beleszólása se az abortuszba, se az örökbeadásba, és most abban sincs, hogy fel kell nevelni a gyereket.


Szóval milyen jogon is kényszerítik? Értem én, hogy 2-en hozták össze, de a lánynak (már bocsánat) miért kell a fiút is direktbe büntetnie?


Aki nem tudná, leírom, hogyan működik ez jogilag:

Megszületik a gyerek, másnap jön az anyakönyvvezető, kéri a házasságlevelet, vagy az apasági nyilatkozatot (ami nagy valószínűséggel nem lesz), így a születési anyakönyvi kivonaton az fog szerepelni, hogy "az apa jogállása betöltetlen". Anyuka hazamegy, ír egy szép kis keresetet, és 30 ezer forint illetékbélyeggel feladja. A fiút megkeresik, elvégzik a DNS tesztet, kiderül, hogy ő az apuka (már ha ő az), és mivel ő lesz a pervesztes, ráverik a perköltséget (ami kb 100 ezer forint körül van), 6 hónapra visszamenőleg a gyerektartást, illetve a szülés költségeit igazolás nélkül is behajthatja az anyuka bíróságon keresztül. Ez alsóhangon 250 ezer forint így összesen. És mindezt vegye ki a zsebéből egy huszonéves srác (akit vélhetőleg még a szülei tartanak el)... Tessék, hiába nem akarta, hiába próbált beszélni a lánnyal, mégis el van lehetetlenítve, ő, és a szülei is!


Nyugodtan pontozzon le, aki szerint ez így igazságos, és korrekt!


az anyuka

2012. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/185 anonim ***** válasza:
80%

Én értelek. :) (Előbbi voltam).


Persze, messzire lehetne ezeket vezetni. Miért nincs megfelelő munkájuk a nőknek? Miért alakult ez az egész úgy, ahogy (a társadalom)?

Miért nem képes egy anya kényelmesen, megfelelően dolgozni gyerek mellett?


Viszont a kérdés szempontjából ez most lényegtelen. Remélhetőleg ezen kérdések megoldása felé tartunk manapság. Ez a férfiaknak néha nem igazán tetszik. Nem tetszenek a független nők (persze- jön az ellenérv, a független nő férfi nélkül is szülhet, ha akar).


Ez viszont a férfiak "másik felét" épp mentesítené bizonyos egyoldalú kötelezettségek alól (amit való igaz, valaha ők maguk alakítottak, vállaltak fel).

2012. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/185 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ez így tisztességes. Miért mondod azt, hogy az apukának nem volt joga dönteni? Ez egy oltári nagy hazugság! Ja, hogy a gyerek megöléséről nem dönthetett, nagyon sajnálom őt, szegényke, de a fogantatásáról, a létrejöttéről VOLT JOGA dönteni? A gyerek életminőségéről az orgazmusa alatt VOLT JOGA dönteni?
2012. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/185 anonim ***** válasza:
7%

Én nőként mondom hogy sajnállak és elég gáznak tartom hogy más nők olyantól követelhetnek pénzt akik nem akarják azt a gyereket és nem ismerik el. Azért főként a nő szabályozza hogy mikor lesz gyereke, és legyen annyi esze hogy akkor lesz amikor van rá pénze. Ha tudja hogy nincs rá, akkor védekezzen. Persze, a pasi dolga is lenne, de az ő élete nem változik meg akármi is történjen, nincs rá akkora hatással hogy érdekelje.

L22

2012. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/185 anonim ***** válasza:
82%

133. Ezt én is leírtam, de áldott jó lélek :)

Lépjünk már túl ezen a "na majd én megmutatom a világnak" jellegű feminizmuson, mert nem viszi előre sem a kérdezőt, sem a témát!

2012. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/185 anonim ***** válasza:
100%

a 24 éves anyuka vagyok


Még csak annyi, szeretném jelezni, NEM LEHETETLEN egyedül boldogulni egy gyerekkel! Illetve érzelmileg sokkal nehezebb, mint anyagilag, de a lurkó mindenért kárpótol :)

2012. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/185 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a kérdezőt. A kutyás rész kicsit úgy hangzik mintha lekutyázná a gyereket de értem a lényeget. Gyakorlatilag a gyerek rá van kényszerítve, mert fizetnie kell azért amit nem akar. Ez olyan mintha valami adó lenne, gyerekadó. Persze mindketten hibásak.
2012. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/185 anonim ***** válasza:
4%

135: Ebben mi volt a "majd én megmutatom feminizmus"? Ennyi erővel írhatnám, hogy épp így "majd én megmutatom, hogy kiharcolom az apa felelősségét" dolog is van egyes nők részéről.


Mellesleg arról írtam, hogy jó lenne, ha nem kellene kiharcolni. Ha a férfi is dönthetne, a nőhöz hasonlóan, hogy mennyiben kíván részt venni a gyerek felnevelésében? Ha akar, akkor ok. De még itt is a nő dönt, mivel ha nem házasodik össze vele, az apa maximum láthatást kap!

(Közben tartásdíjat persze fizet).


Értem én, hogy dönthet a srác: védekezik-e, vagy sem. De ha mégis becsúszik a dolog?

2012. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/185 anonim ***** válasza:
82%

Pont ez lényeg, hogy nem becsúszott, hanem amikor nem védekezett, akkor döntött! Nem tudom, hogy ezen mit nem lehet érteni?!

A gyerek élete a fogantatástól kezdődik (a kérdező és a te életed is akkor kezdődőtt).

2012. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/185 anonim ***** válasza:
66%
Igen, döntött, amikor nem védekezett, mint ahogy a nö is. Viszont ha létrejön egy nem kívánt terhesség, akkor már ki van szolgáltatva a nö döntésének. Olyat is hallottam, amikor a nö elvetette a gyereket, pedig a férfi szerette volna megtartani, mindezt házasságon belül. Szóval a nö még azután is dönthet, ha megtörtént a "baj", a férfi viszont nem. Ebböl a szempontból nagyon nem irigylem öket.
2012. szept. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!