Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy jól sikerült buli eredménye... még nem született meg. Próbáltam rábeszélni a csajt, hogy vetesse el de ő nem akarta pedig még ő is fiatal. Nem is ismerem. Nemis biztos hogy az enyém. Nekem egyáltalán nem kell gyerek senkitől. Nem akarom megismerni mert az neki is és nekem is rossz lenne. Nem is tudom mit csinálok ha tényleg az enyém. Mit csináljak? Van valami megoldás?

Ne fikázzatok!

22F


2012. aug. 5. 20:19
 151/185 anonim ***** válasza:
12%

"Arról, ami jó a gyereknek, te csak úgy nem mondhatsz le, akkor se, ha amúgy nincs rá szükség."


Mi a franctól lenne jobb a gyereknek, ha tegyük fel olyan helyzetben nem százezrek/milliók "állnának" rendelkezésre, hanem 15 ezerrel több havonta, és tisztában lenne azzal felnevelkedése folyamán, hogy ez egy olyan embertől jön, akinek ő nem kellett?

2012. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/185 anonim ***** válasza:
96%

Az is pénz, plusz pénz és nem te döntöd el, hogy kell-e neki. Ennyi. A gyerek egy önálló ember, önálló jogokkal és nem az anyja dönti el, hogy mi kell neki és mi nem. Ennyi. Ahogy a te fejed felett sem dönt egy kedves rokon, hogy mi kell neked és mi nem az elkövetkezendő éveidre, a gyerek feje felett sem dönthetsz te, olyan alapon, hogy a gyerek úgy se tudja, hogy mi van, te meg úgy gondolod, hogy nem kell neki. A törvényeket nem úgy hozzák, hogy x fizetéstől már nem ez vonatkozik rád, hanem. Mindenkire ugyanaz érvényes. Ahogy nem tud lemondani a minimálbéren tengődő anyuka sem, úgy nem tud lemondani a milliomos sem. Nem tudom mit nem bírsz ezen felfogni.


Az a 15 ezer forint is jár a gyereknek, az övé, neki jár a törvény szerint és anyuka nem veheti el tőle kénye-kedve szerint, mindegy milyen indoka van, meg mi a háttér.

2012. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/185 anonim ***** válasza:
3%

Ha az apával úgy döntünk, hogy nem bizonyítjuk az apaságot, bizony lemondhatok. A törvény nem fog utánunk jönni. :)


Mellesleg: akkor nem dönthetsz a gyerek örökbeadásáról. Az abortuszról se dönthetsz. Vállalnod kell, nem adhatod örökbe, ha megfogant. Hisz önálló emberi lény! Meg kell szülnöd, és felnevelned NEKED- bármilyen körülmények között. Nem ölheted meg. Ha teherbe estél, annyi. Rád kényszerül, ahogy az apára is.

Én ilyen törvényt hoznék, ezeket tiltanám, no mit szólsz nőként? :D

2012. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/185 anonim ***** válasza:
15%

"Az a 15 ezer forint is jár a gyereknek, az övé, neki jár a törvény szerint és anyuka nem veheti el tőle kénye-kedve szerint, mindegy milyen indoka van, meg mi a háttér."


Az anyuka meg sem ölheti, örökbe sem adhatja kénye-kedve szerint.

Hisz JÁR neki az ANYA GONDOSKODÁSA! :)

2012. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/185 anonim ***** válasza:
100%
Havi 15 ezer forintot ne hasonlíts már össze azzal, hogy kihordja a gyereket, megszüli, felneveli...
2012. szept. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/185 anonim ***** válasza:

82% te hány éves vagy 15? Most mit nem bírsz felfogni ezeken a dolgokon? Az abortusz teljesen más, a magyar jog szerint a jogképesség az embert, HA ÉLVE SZÜLETIK a fogamzásától kezdve illeti meg a jogképesség.

Komolyan, néha nem tudom, hogy egyesek direkt beszélnek hülyeséget, vagy tényleg ennyire hiányosak az ismereteik és büszkélkednek is vele?


Egyébként azt sem értem, minek hordasz te itt össze annyi hülyeséget a párkapcsolatodról meg a leendő gyerekedről, sőt nem is nagyon értem mit akartál te az egészből kihozni, mert a gyerektartás, láthatás stb. az akkor merül fel, ha a szülők már szétmentek, és gyermek elhelyezésre stb. kerül a sor.

2012. szept. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/185 anonim ***** válasza:
- 1x a jogképesség
2012. szept. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/185 anonim ***** válasza:
4%

155: Értem, szóval kettős mérce. Az anya megteheti a jóval nagyobb döntéshozatalt- az abortuszról, örökbeadásról.


156: Vannak elcsépelt joggyakorlatok. (Nyilván nem ért egyet mindenki mindegyikkel).

Én rengeteg olyat tudok, ahol az apa nem fizet gyerektartást. Sőt, nem mentek a dolog után, nem is bizonyított hivatalosan az apaság (egyik fél se kérelmezte).


28 vagyok egyébként. :)

2012. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/185 anonim ***** válasza:
4%
Hozzáfűzném: ha néhány hölgy azon háborodott fel, azt egy szóval sem állítom, hogy ha az anya nehéz anyagi körülmények között él, akkor is mondjon le róla!
2012. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/185 anonim ***** válasza:
4%

"Havi 15 ezer forintot ne hasonlíts már össze azzal, hogy kihordja a gyereket, megszüli, felneveli..."


Én abból indultam ki, hogy a gyereknek alig valamit jelentő 15 ezerről sem dönthet az apa és anya (lemondhat róla) szerinted.


Míg a gyerek szempontjából JÓVAL NAGYOBB súllyal bíró abortuszról, örökbeadásról az anya "önhatalmúlag" igen.

2012. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!