Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha apám mindent...

Mit csináljak, ha apám mindent megszab? 10-kor le kell feküdnöm stb. (lent)

Figyelt kérdés

Szóval nem tudok egyszerűen mit csinálni. 14 éves fiú vagyok. Egyszerűen nem bírja megérteni hogy a többi fiatal is este "aktív". Azt mondja hogy "átalszom az életem"...

Olyan makacs hogy az hihetetlen.

Nem bulizni akarok menni meg kocsmába. Nem! Csak szeretnék beszélgetni mondjuk Facebook-on a haverjaim/barátnőimmel(haverbarátnők)

Nem tudom mit tegyek. :(

Tanácsok?



2012. aug. 1. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

22 éves vagyok, és én is a szüleimmel élek és én is este 10 kor megyek aludni, mert ez a szabály.


Amúgy suliidőben megértem, ha ezt kérik tőled.

2012. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Nah megint egy kis tizenéves kölyök akinek nem tetszik h a szülő megszab neki valamit. Jaj szegény de sajnállka. Nem gépezhetsz egész éjszaka.

Fogjátok már fel h ti még gyerekek vagytok. Meg am se fa.szbúkon lógj már egész nap meg este is

2012. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Próbálj leülni vele beszélgetni.. mint férfi, a férfival.

Kérdezd meg, hogy őt miért zavarja az, hogy ha nyári szünetben több ideig fenn vagy és gépezel.. mondd el neki, hogy nem bulizni, piálni, kocsmázni mész. Hanem itthon vagy.. tehát semmi bajod nem eshet.

Mondd neki, hogy ha kezdődik a suli úgy is rendesen fogsz majd este elaludni, hogy reggel el tudj kelni.. de most a nyár azért van a diákok számára, hogy kipihenjék magukat, szórakozzanak !

2012. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen csak nyári szünetre értem. Suliidőben megértem.
2012. aug. 1. 16:07
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt is mindig mondja hogy nem úgy kell pihenni hogy alszok és gépezek meg megyek haverozni hanem úgy hogy nem tanulok... valamilyen szinten igaza van de azért az túlzás hogy 10 kor fekvés reggel 10 kor kelés... nem arról van itt sem szó hogy keveset hanem hogy mikor.
2012. aug. 1. 16:09
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Miért jó az, hogy hajnali 2-ig vagy fent? Ott az egész nap, mikor rájuk írhatsz, miért pont késő este akarsz beszélgetni velük...?
2012. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan azokkal az eszközökkel, amelyek tapasztalataid szerint működnek a szüleiddel szemben, próbáld meg kiharcolni a nagyobb szabadságot a szülői irányítás vágyal szemben. Esetleg, ha semmi sem működik, találj ki új módszereket. A probléma, amiről írsz nem a te egyéni problémád, hanem lényegében az összes kortársadé, meg az előző generációké, meg a következőké is lesz. Aki meg nem szembesül ezzel a problémával, az kap másikat helyette, ami talán sokkal rosszabb. Fogadd el azt a tényt, hogy bármennyire is logikusnak tűnik, amit írsz (és tényleg logikus is), a szabadságot nem adják ingyen. Meg kell harcolnod érte.

Apád úgy érzi, jobb a fejlődésednek, ha ő mondja meg, mit csinálj. Nagyobb az élettapasztalata, ezért valószínűleg tényleg jobb döntéseket tudna hozni az egyes helyzetekben, csak nem érti, hogy azokkal az a baj, hogy nem a te döntéseid. Meg akar óvni bizonyos kihívásoktól, ahhelyett, hogy segítene megtanulni, hogy küzdj meg azokkal a kihívásokkal. Amit csinál, azzal pont ellentétes eredményt fog elérni, de ezt nem látja. A másik probléma az lehet, hogy domináns személyiség. Egyszerűen jobban érzi magát, ha az történik, amit ő akar. Ebben az esetben nem a te érdekeid nézi, hanem önzően a sajátját. A harmadik lehetséges oka apád viselkedésének a pacsirta-bagoly ellentét. Vannak pacsirta, és vannak bagoly típusú emberek. Előbbiek korán kelnek és fekszenek, utóbbiak későn. Így természetes, így érzik magukat jól. Amit azonban megfigyeltem, hogy a pacsirták közül sokan nem tudják elképzelni, hogy a baglyok normálisak (fordítva nincs ez a probléma), és mérhetetlenül zavarja őket, ha valaki bagolyként viselkedik, mert összezavarja a világképét.

Nem tudom, apádnál melyik áll fenn. Valószínűleg ez a három dolog valamilyen keveréke. Mindenesetre ha tudod, mi az oka, akkor könnyebben fogod kezelni.

2012. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Élettani szempontból apukádnak van igaza.
2012. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ma 16:26-os. Ez nagyon jó amit mondtál. Nagyon szépen köszönöm :) Tényleg sokat segítettél :)
2012. aug. 1. 17:04
 10/16 anonim ***** válasza:
3%

Bár csak ennyi baja lenne apámnak. Az enyim egy nagy tuskó. Szarik rám, de olyanokat mond, hogy ha meglát cigizni, eltöri a kezem, meg ha éjszaka eljárok inni, akkor eltöri a lábam, meg mindenért leb.sz, hogy semmit nem csinálok (ennek oka is van, hogy sehova nem mentünk a nyáron, itthon ültünk, de ha ők mennek valahova, elvárják, hogy én is menjek. 15 vagyok, de úgy kezelnek, mint egy 5 évest. Anyám meg mindig próbál ugrasztani öcsémmel, ha egy kicsit összekapunk, jön ki hisztizve ordítva, hogy miért piszkálom öcsémet. Nem érdekli, hogy itt a haverom. De ha én valami rosszat mondok róla, akkor megy a hiszti. Anyám apám nagynénjének olyanokat mond el, amik senkire nem tartoznának, mert balhé lesz belőle, meg nyitott ablaknál beszél az én pénzügyeimről amikor ismerősök meg az ablak alatt vannak, és azzal védekezik, hogy mert más is elmondja. Persze itthon meg már én vagyok a hibás, mert úgy állít be apámnak.


Amúgy mit csinálnának, ha nem tartanád be?

Nem tudsz elköltözni nagyszülőkhöz pl?

Én össze vagyok pakolva, egy telefon, és én költözök. Már nagyon nem bírom őket. És ezek csak olyan általános dolgok, van, amit nem szeretnék leírni, mert szégyellem, vagy mert nehogy ráismerjenek.

2012. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!