Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apám gyűlöl...

Mit tegyek? Apám gyűlöl engem, meg az egész világot.

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok,mert az apám gyűlöl. Amolyan mélyről fakadó gyűlölet lehet. Már kiskoromban sok baj volt velem,utáltam suliba járni,és soha nem mertem bevallani ha rosszjegyet kaptam,mert akkor apám mindig megvert. Így h nem vallottam be semmit, egy évben csak 4szer vert meg,amikor a fogadóórák voltak. Na mind1,a lényeg,h 14 éves korom óta gyűlöl,sátánnak szólít és ahol tud belém köt. A többi testvéremet is sokat bántja,édesanyámba is folyton beleköt. Már mindenki retteg tőle igazából. A külvilág erről semmit sem sejt,mert idegenek előtt eljátssza a mintaapát. Mindkét szülőmre jellemző,h csak a látszatra adnak. Ezért vannak még együtt. Anyukám nagyon szenved,de kénytelen elviselni,amit apám művel vele,és a testvéreimmel,mert kívülről az idilli nagycsaládot akarják mutatni. Én lassan elkerülök itthonról,így véget érnek a szenvedéseim(mert utálok itthon lenni),de féltem édesanyámat,a nővéremet és a kisebb testvéreimet,mert ha én elmegyek,akkor helyettem majd rajtuk lesz kénytelen levezetni a sok feszültséget.


Én nem gyűlölöm az apámat,inkább egyfajta félelem volt bennem vele kapcsolatban. Mostanra már ez is elmúlt,és egyfajta megvetéssel tekintek rá,és igyekszem minél jobban elkerülni a támadásait. Undorodom tőle,amikor más emberek előtt megjátssza magát,és tökéletes apának gondolják,miközben az egész család tőle retteg.

Nem iszik,nem dohányzik,meg semmi káros dolgot nem csinál,pusztán az egész világot gyűlöli,és ezt a családján vezeti le. Mit lehetne tenni vele?



2012. júl. 29. 20:43
1 2
 1/19 anonim válasza:
61%
ahogy egyre (öregednek) annál rigolyásabbak lesznek..
2012. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Anyukádat ne féltsed, ez az ő döntése. Tesóddal( a naggyal) mehetnétek mindketten, esetleg a kicsiket hétvégén elvihetnétek magatokhoz. Nem mellesleg, ha kezet emel valakire, azonnal rendör és orvos,látleletért!!!
2012. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ilyen hogy rendőr szóba se kerül.(azok amúgy se csinálnak semmit)

de még a szomszédok sem tudhatják,legközelibb barátok sem,senki sem,hogy milyen valójában,az ártana annak a makulátlan mintának amit a világ hisz róla.

2012. júl. 29. 20:58
 4/19 anonim ***** válasza:
Nyilván nem hirdeti, hogy veri a családját, és nektek kell rendört hívni!! Ennek ki KELL derülnie, ez családon belüli erőszak, büntetendő! Nincs kifogás, hogy ő ideges stb!!
2012. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt valakinek borítania kell!!!!!!
2012. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Testileg csak engem vert meg,de azt nagyon csúnyán,és sokszor,mert lusta semmirekellő alak voltam. A többi tesómat csak nagyritkán bántotta,ha mérges volt. Anyukámat is inkább lelkileg teszi tönkre.
2012. júl. 29. 21:08
 7/19 anonim ***** válasza:
Persze az agresszió nem normális ,de például kezdhetnéd azzal,hogy nem viselkedsz semmirekellő alakként. Nem csak apád miatt..
2012. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudom,egy semmirekellő szemétláda vagyok. Bár lehet,csak azért gondolom így,mert apám annyit mondta,h végül elhittem. Ezen változtatnom kell,ez biztos.
2012. júl. 29. 21:17
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy gyereket verni akkor sem szabad!!Egy-egy atyai pofon az oké, de megverni azt nem! A lelkiterror is büntetendő, de azt ugye nehéz bizonyítani.

A lényeg, hogy mind elkerüljetek a közeléből, ha lehet örökre!!!!

2012. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem így van, ne hidd el apádnak, hogy a rendőrök nem csinálnak semmit!

2000. óta BŰNCSELEKMÉNY megverni a gyereket!

Igenis tesznek ellene valamit!

De inkább érdemesebb a családsegítő központba meg tanáraidhoz, iskolapszichológushoz, háziorvoshoz fordulnod. Addig menj, amíg nem találsz egy értelmes felnőttet, aki segíteni fog!

Van egy telefonvonal a nane.hu oldalon, 18-22 óráig hívható, bántalmazott gyermekeknek és nőknek. Őket is hívhatod! Ingyenes szám.

2012. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!