Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apám gyűlöl...

Mit tegyek? Apám gyűlöl engem, meg az egész világot.

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok,mert az apám gyűlöl. Amolyan mélyről fakadó gyűlölet lehet. Már kiskoromban sok baj volt velem,utáltam suliba járni,és soha nem mertem bevallani ha rosszjegyet kaptam,mert akkor apám mindig megvert. Így h nem vallottam be semmit, egy évben csak 4szer vert meg,amikor a fogadóórák voltak. Na mind1,a lényeg,h 14 éves korom óta gyűlöl,sátánnak szólít és ahol tud belém köt. A többi testvéremet is sokat bántja,édesanyámba is folyton beleköt. Már mindenki retteg tőle igazából. A külvilág erről semmit sem sejt,mert idegenek előtt eljátssza a mintaapát. Mindkét szülőmre jellemző,h csak a látszatra adnak. Ezért vannak még együtt. Anyukám nagyon szenved,de kénytelen elviselni,amit apám művel vele,és a testvéreimmel,mert kívülről az idilli nagycsaládot akarják mutatni. Én lassan elkerülök itthonról,így véget érnek a szenvedéseim(mert utálok itthon lenni),de féltem édesanyámat,a nővéremet és a kisebb testvéreimet,mert ha én elmegyek,akkor helyettem majd rajtuk lesz kénytelen levezetni a sok feszültséget.


Én nem gyűlölöm az apámat,inkább egyfajta félelem volt bennem vele kapcsolatban. Mostanra már ez is elmúlt,és egyfajta megvetéssel tekintek rá,és igyekszem minél jobban elkerülni a támadásait. Undorodom tőle,amikor más emberek előtt megjátssza magát,és tökéletes apának gondolják,miközben az egész család tőle retteg.

Nem iszik,nem dohányzik,meg semmi káros dolgot nem csinál,pusztán az egész világot gyűlöli,és ezt a családján vezeti le. Mit lehetne tenni vele?



2012. júl. 29. 20:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azt hogy azt hiszed szemét vagy, szerintem csak beléd beszélte, hisz egy aljas ember nem félti a tesóit, anyukáját!
2012. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát én erre nem lennék képes,mégiscsak az apám.

Meg aztán,a többi testvéremet nem szokta megverni.

Egyedül velem csinálta,de most már nem,mert már felnőttem.


Mindenesetre nagyon keserű volt a gyerekkorom emiatt. Sokáig nagyon zárkózott voltam(minden emberről,aki nem szimpatizált velem, azt hittem h meg akar verni) Aztán 16 évesen hirtelen lettem borzasztó züllött,és nagyon kinyílt a csipám,és épp az ellenkezője lettem,ennek a zárkózott személyiségemnek,sokan nem ismertek rám. Bulik,csajok,pia,minden volt. Mostanra kezd benőni a fejem lágya,h a saját életemen is változtatnom kell.

2012. júl. 29. 21:24
 13/19 anonim ***** válasza:
Alaposan sakkban tart..Az én apám ugyan nem vert, csak lelki terrorban nevelt a tiedhez hasonlóan (én ember sem vagyok a szemében) és én is elszabadultam 16 évesen, a végén hetekre leléptem.. Azt gondolom, te csak ki akartál törni, nem pedig rossz voltál, ahogy én is.Én sem tudom hasonló okokból megszakítani vele a kapcsolatot, pedig be kell látnom ez lenne a legjobb megoldás NEKED IS!
2012. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van rá lehetőséged, olvasd el a "mérgező szülők" című könyvet, a szerzője nem igazán jut eszembe, de keress rá, tuti meglesz!

Te pedig ezeket a dolgokat ne vedd magadra! Az apukád kudarca és szégyene, hogy nem tudja kulturáltan levezetni a fölös energiáit, és titeket terrorizál. Emiatt nem kell felmentened őt, az a fontos, hogy próbálj tőle minél függetlenebb lenni, kerüld az érintkezést, a vitát, a konfliktust!

Az anyukádnak pedig nem kötelessége eltűrni mindezt, őt se mentsd fel a felelősség alól, a pszichológia ezt a jelenséget úgy nevezi, hogy "passzív agresszor" aki ugyan érdemben nem vesz részt a bántalmazásban (akár fizikai, akár verbális), de nem is véd meg - holott kötelessége lenne!

Menj onnan, amint tudsz, és kezdj új életet!

2012. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudom,és azt hiszem hamarosan végleg megszakítom vele kapcsolatot. Csak attól félek,hogy így a többi testvéremen lesz kénytelen levezetni a feszültséget. Most még itt vagyok,mint elsődleges céltábla,és én érzem,h neki erre szüksége van,.h engem terrorizálhasson. Ha már nem leszek itthon,akkor vajon mi lesz? Amúgy néha vannak jobb napjai,és akkor előttem is megjátssza ezt a jópofizó személyiségét,és nekem is próbál néha nyalni,de én ilyenkor tudomást sem veszek róla,mert tudom,h milyen valójában.
2012. júl. 29. 21:37
 16/19 anonim ***** válasza:
Tesóidnak segíthetsz te is távolról, de a szülökkel ne beszélj!Neked is egy életed van és ha tudod tedd rendbe egy ilyen gyermekkor után, add meg az esélyt magadnak a boldogságra!
2012. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen kezdtem újra, az én apám is folyamatos lelki terrorban tartott, bár nem vert meg :/

életem legjobb döntése volt elköltözni, rá 4 nappal anyám is elhagyta!

2012. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy az embernek egyszer kisiklik az élete aztán nem tud ebből sehogy kitörni és olyan lesz mint faterod. Talán rá kén jönni, hogy nála hol csúsztak el a dolgok. Persze el is lehet költözni, csak az nem megoldás. Meg szerintem az is benne van a pakliban hogy kicsit túlreagálod a dolgokat.
2012. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én apám és anyám is útál. Többször kimondják. Öcsémnek is mondják párszor. Nagyszüleimnek is feltűnik, hogy mindig mindenért én vagyok a hibás, meg hogy már semmihez nincs kedvem. Eddig 180 cm voltam, 85 kg körül. Mostanába ki se megyek, szinte csak fekszem és gépezek, és mégis fogytam, 80kg alatt vagyok. Nem tudok beszélgetni senkivel, pedig vágynék r, hogy tudjak. De nem tudok kérdezni, se rokontól, se idegentől. Nincs kedvem élni. Többször összepakoltam már, hogy világgá megyek, de nem tudok hova. Nagyszüleimhez mehetnék, de nincs kedvem, pedig nagyon szeretem őket, de anyámék mindig csak cirkuszolnak. Néha már legszivesebben öngyilkos lennék. Nem tudom kibeszélni magam, nincs életem, itthon vagyok, ha jön haver, ismerős, akkor is csak inkább lejáratnak, csicskáztatnak, ha valamit nyitódnék, megszólnak. Már eljutottam odáig, hogy egy rokontól mertem kérdezni, kérni, és akkor is odavágták, hogy még megtanulok beszélni. Apámtól mai napig félek, pedig megbírnék vele, lelki terror mindennapos, anyámtól nem félek, ő csak akkor veszélyes, ha behü.lyül, mert akkor mindegy mi van nála, mindent képes hozzámvágni. Fogó, seprű, léc, stb. Apám meg inkább csak szavakban piszkál, de néha jár a keze is, bár a multkor már egy ismerős mondta neki, hogy vigyázzon velem, mert simán megvédem már magam, azóta lejjebbadott. Mások előtt játsza a mintaapát, de kb mindenkit kibeszél a háta mögött. És tényleg mindenkit! Nincs olyan, akit nem! A szemébe meg mindenkinek játsza a jópofit. Egy rokona van, akivel nagyon jóba vannak. A többivel szinte csak köszönő viszonyba. Gyerekkorába is ilyen volt, akkor se szerette senki. Csak amolyan nagy vagány lett, akkor lettek barátai. Persze mindig panaszkodik, de ő mikor engedné meg nekem, hogy az új, pár éves kocsit átalakítsam? Megfúrjam a hengert meg ilyenek, hogy jobb hangja legyen, stb. De neki milyen rossz volt meg így meg úgy. A kocsit teljesen átalakította, megfúrkálta, kipufogót csereberétl, kormányt cserélt, aztán persze megunta, és úgyhagyta. El volt egy kicsit engedve, és ő úgy gondolja, neki milyen rossz volt, meg hogy nekünk jobbat akar, azért csinálja ezt. Elegem van belőle.
2012. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!