Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a családi...

Hogy kezeljem a családi találkozót, úgy hogy az ex is őt van?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal akinek van 2 gyereke.

Olyan a kapcsolat amilyen igazából nem ez a gond

Hanem a párom családja bármilyen összejövetel van hívják az exét is.

Most is lesz a párom apukájának a 60. születésnapja nagy buli lesz. És az ex is jön.

Őszintén bevallom, nagyon zavar. Főleg, hogy tudom, hogy engem nem bírnak. Mármint nem bunkó senki se, de az exxel kifejezetten másképp bánnak.

Nem tudom, hogy kezeljem. A páromat is zavarja, próbált beszélni a szüleivel, de nem jutott semmire. A szülei szerint nincs ebben semmi kivetnivaló, hogy ezeken az eseményeken ott van.


ma 08:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
51%
20 as, 23 as offol. Ismétlik ugyanazt ! Es meg jó páran előttük!
ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
70%

Persze. Jó helyen, hisz az apjuk viszi őket és vele lesznek.

A hétvégi láthatásokra is a gyerekekkel tart anyuka amúgy?

ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
53%
Minél inkább emlegeted az exet, annál érdekesebb lesz! Végül tiltott gyümölcs lesz belőle
ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is van gyerekem és van apja, aki az exem. Nem szoktam elkísérni a gyereket, mikor az apja elviszi. És a férjem sem hozza hozzánk hétvégére a gyerekei anyját, mert anyuka szereti tudni, hogy jó kezekben vannak-e a gyermekei.

Ti hol éltek?

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, akik ezt elfogadhatónak tartják, maguk is volt feleségek. Ez a család az apa családja, neki kellene odavinni az unokákat, és nem az anyjuknak. Egyébként a kérdező maga írta, hogy őt nem kedvelik, és a volt feleséggel egészen másképp bánnak. A kérdező csak egyet tehet, hogy távol marad ezekről az eseményekről, és ezt nem lehet rossz néven venni. Nyugodtan pontozzatok le megint.
ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
83%

32-es és 34-es hozzászóló vagyok. Úgy látom, mi a 35-össel értünk egyet. Én nem tudom, mások hogy élnek, de meg vagyok döbbenve.

Nálunk mindkettőnk oldaláról van ex és gyerekek a férjemmel (közös nincs) és van ugye a mi házasságunk. Az exek nem járnak hozzánk meg a testvéremhez meg apukámhoz és én se megyek a volt anyósomhoz velük, meg sehova. Nem rossz a viszony, de nem vagyunk már ilyen szinten egymás családjának részei. Apukája elviszi a fiamat a nagymamájához. Mit keresnék én ott? És akkor nyilván az exemnek ott lenne az élettársa is. Én minek...??? Apuka felnőtt ember, kézen tudja fogni a gyereket és odavinni. Mármint anno, mert már 16 éves, nincs szükség fogni a kezét. De na.


A szülők gerjesztik ezt az egészet, hapsikám meg nem elég tökös, hogy eligazítsa a szüleit, hogy Marika már nem a család része anyu, apu, mert ahogy említettem, elváltam tőle és én fogom hozni Marcikát és Bencuskát, illetve természetesen velünk tart Ági, a párom is.

Ha nem tetszik, akkor nem jövünk, isten éltessen Apu!


Fel kell nőni és felnőtt családos embernek kell mernie vállalni a véleményét meg a döntései következményeit a szüleivel szemben, nem ilyen helyzetnek kitenni a párját.

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
65%

Itt a nagyszülők a ludasak. Azt még megérteném,ha oicik lennének a gyerekek,egy,két évesek. Bár nem írtad mekkorák. Nekik még jó ha anya a közelben van. Az anyósod még nem tudott elfogadni,az exet régebb óta ismeri,jobban megtudnak nyílni egymásnak. Előbb utóbb téged is megszeret. Ha nincs ott az ex,próbálj vele összecsiszolódni.

Amúgy lehet félév múlva talál valakit magának az ex,és ha másért nem is majd a párja miatt ritkulnak ezek a látogatások.

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon kelletlen a helyzet. Próbálok a párom mellett kiállni.

A gyerekeket két hetente hétvégén hozza el, plusz heti egy hétköznap délután és este viszi őket haza.

Én úgy látom, hogy a szülei nagyon oda vannak az exéért.

Mikor a párom beszélt velük, hogy ez így neki kellemetlen, nem érdekli őket.

Megmondták, hogy az ex a család része, az is marad. Ha nem tetszik a páromnak akkor nem tudnak ezzel mit csinalni ha.Az ő házuk, az ő életük, azt hívnak oda akit akarnak.

ma 10:10
 39/79 anonim ***** válasza:
72%

Önmagában meghívni az unokák anyját még nem is lenne fura. De.

1. Zavarja a saját fiukat is ez a dolog, ennek ellenére hívják.

2. Az ex a konyhában sürög-forog, a kérdezőt meg elküldik, mondván, ő vendég (hátrányos megkülönböztetés)

3. Máshogy bánnak vele (hátrányos megkülönböztetés 2)

4. Az ex egyátalnán hozzá se szól (hátrányos megkülönböztetés 3)


Még akkor is, ha a kérdező elfogadja, hogy az ex az ex, minden körülményt figyelembe véve nagyon gáz ez az egész szituáció. Az lenne a normális, ha már meghívnak mindenki, hogy odaállhat segíteni a konyhában, nem rekesztik ki, és az ex nem nézi levegőnek.

ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
37%

A gyerekek anyjat hivjak meg, nem a parod ex feleseget.


ez igy teljesen rendben van, ha jo viszonyt akarsz a gyerekekkel, akkor a teljes csomagot el kell fogadni.

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!