Hány százalék esély lenne rá hogy véletlenül akkár több milliárd év alatt ki alakuljon egy űrhajó, autó, óra homokszemekből?
"Ezt akár hogy próbálom optimálisan nézni, nagyon közelít a nullához. Nem kérek sokat, csak egy full egyszerű 3x3 kockát rakjon ki, álljon össze mulekuláris szinten valami"
Golem projekt. A problémád meg van már rég oldva.
Teljesen véletlenszerűen összeállt nukleinsavak millióit evolváltatják, és végül elkezdenek felmutatni enzimatikus hatásokat, ha ott a környezet olyan, hogy azok a változatok kerülnek előnybe, amelyek képesek eleinte a legaporóbb enzimatikus hatást felmutatni, és így azok szaporodnak el. És ez így megy tovább. Az enzimek működése csak nagyon szigorú rendben történhet. Mindezért pl. Nobel-díjat is osztottak ki.
Az a bajod, hogy képtelen vagy felfogni, hogy a KÖRNYEZET TULAJDONSÁGAI irányítják az evolválást. Maga a szelekció már nem véletlenszerű, mert a szelekció irányát az adott környezet tulajdonságai jelölik ki. Minél nagyobb a szaporodáskor a variáció, a környezet annál jobb megoldásokat tud belőle kiválogatni és továbbszaporítani. És ez a végtelenségig folyhat. Ez minden építőmechanizmus technikai csúcsteljesítménye.
" Nem kérek sokat, rakj össze véletlenül egy dns szerkezetet"
Az evolúciónak nem kell összeraknia a DNS szerű szerkezetet. Ő elvárja, hogy legyen, és azzal dolgozik.
Az abiogenezis egy másik tészta, és nem a biológiai evolúció tárgyköre.
" Ez nekem nem elég annak a sok bonyolult biológiai gépezetek létére amit ma megfigyelhetünk és csodálhatunk."
Mégegyszer!
Semmilyen ember ezt nem tudta volna összehozni evolúció nélkül. Semmilyen! És senki se tudta volna elképzelni, hogy ezt hogy kell csinálni.
Te el tudod képzelni, hogy hogy csinálta? Nem tudod, mert akkor megcsináltad volna a saját kezeddel. Egészen érthetetlen az a logika, hogy ha van valaki, aki látja, hogy mellette egy mérnők milliószor jobban tudja a dolgát, mint ő, az a valaki ennek ellenére csak úgy kijelenti, hogy az a mérnök ezt vagy azt nem tudhatta megcsinálni.
Tudod ez nekem olyan, mintha az akaratos 3 éves kisgyerek minden érv nélkül a világhírű építész apukáját hülyének és nálánál butábbnak gondolná, és kijelentené, hogy igaz, hogy látta, hogy a kisautóját meg tudta csinálni az apukája (amire ő képtelen volt), de azt nem hiszi el, hogy az apukája tervezte a Amerika legmagasabb felhőkarcolóját, mert ő az apukáját erre képtelennek tartja. Milyen indokok alapján teszi ezt, amikor látja, hogy kisautót is sokkal jobban tud nála megcsinálni, sőt, őneki halvány lila dunsztja sincs arról, hogy a kisautó mitől ment korábban?
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Itt fel van sorolva egy halom nagyon bonyolult evolúciós változás, ami a szemünk láttára alakul, pl. hogy miképpen fejlődik éppen a méhlepénnyel történő utódfenntartás a még tojással szaporodás leváltása közben. És még egy csomó dolog.
Ha ezeket megérted, akkor el fogod tudni képzelni te is, amit eddig nem tudtál.
Ha a bűneset az oka a szenvedéseknek, akkor mi magunk vagyunk az okai, hogy az evolúció nem a neki rendelt irányban (és esetleg sebességgel) halad. A káros mutációkat is mi tesszük lehetővé.
Valamikor ezt a folyamatot Valaki képes volt visszafordítani. Én buta vagyok, és türelmetlen, te okos vagy és türelmes, te talán rá fogsz jönni, hogyan. :)
"Vannak széles spektrumú tűrőképességű éléőlények és kevésbé jól tűrőbbek, ez nem jelenti azt hogy a következő generáció hosszú szőrt fog növesztenu és az elefántból mammut lesz."
Érts már meg, hogy mindannyian mások vagyunk.
Egyikünknek hosszabb a karja, mint a másiknak. Jobban lát, mint a másik. Nagyobb, vagy kisebb a füle stbstb.
Ha az embereket egy környezetváltozás példa gyanánt arra kényszerítené, hogy egyre többet kelljen a mocsárban élnie, akkor kezdetben azok mennének be néha a mocsárba, akik egy kissé szélesebb talppal születtek. Vagy azok mennének be, akik a mocsári diétát kicsit jobban bírják, mert véletlenségből így születtek. Olyan is bemenne, aki a kissé rövidebb lábbal született, mert gyorsabban tudja a mocsárban kapkodni a lábát, vagy a bőre jobban vízálló, mint az átlag, és biztos, hogy te is ki tudsz még találni számos ilyen véletlenszerű másságot egy emberre, amitől ő jobban keresi a kenyerét a mocsárban, mint a parton maradók. Pl. egyszerűen bátrabb, mint a parton maradók.
Ha a környezet úgy változik lassan, hogy egyre jobban belekényszerülünk a mocsárba, akkor a szélestalpú, a bátrabb, a rövidebb lábú, a mocsári kaját jobban emésztő, vízálóbb bőrű egyre többet járnak be a mocsárba, és nyilvánvaló, hogy egyre inkább nő az esélye annak, hogy ezek egymás között is virul ki a szerelem.
Vagyis pl. szerelmeskedni fog a vízállóbb bőrű és a rövidebb lábú. Hopp. Több utód közül biztos hogy lesz olyan, amelyik már egyszerre vízálló bőrűbb, és rövidebblábú is.
Ez már többet fog tartózkodni a mocsárban, mert innentől kezdve kissé ügyetlenebb a partiakhoz képest, ám sokkal ügyesebb náluk a mocsár szélén, és benne. És előbb vagy utóbb ott fog találkozni azzal a partnerével, aki már szélesebb talpú és mocsári diétát jobban bíró együtt, aki egy másik mocsári nász gyümölcse.
Most ezek párosodnak... és így tovább, ahogy egyre inkább a mocsárhoz alkalmazkodnak ezek az emberek, és minél jobban alkalmazkodnak, annál inkább messzebbre merészkednek a mocsárba, ez a populáció egyre kevésbé fog párt találni magának a parti emberek között, mert egyre inkább másképpen fognak kinézni, mint a parti emberek.
És ha nagyon alkalmazkodnak a mocsárhoz, akkor egy új faj keletkezik, amelyik már egyáltalán nem párosodik a parti emberekkel, akik száma egyre fogy, mert a mocsarasodás visszatarthatatlanul növekszik.
És a mocsári fajnak már úszóhártyája lesz meg nagyon nagyon másképpen fognak kinézni.
Tessék megnézni, hogy egyes kutyáknak, akik alkalmazkodtak a vízi életmódhoz, azoknak már úszóhártya feszül az ujjai között, vagyis egy új szerv. Amikor a kutyákat háziasítottuk a farkasból, akkor nem volt egyiküknek se semmilyen úszóhártyája.
@158:
"de nem is hiába hívják csak egy evolúció-elméletnek"
Az elmélet szó jelentése a köznyelvben és a tudományos terminológiában igencsak más.
Lsd:
"A scientific theory is a well-substantiated explanation of some aspect of the natural world that is acquired through the scientific method and repeatedly tested and confirmed, preferably using a written, pre-defined, protocol of observations and experiments. Scientific theories are the most reliable, rigorous, and comprehensive form of scientific knowledge."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!