Matek 'kamatos kamat' feladat: A Föld népessége évente 1,48%-kal növekszik,2001ben 6,2 milliárd ember élt a Földön. Melyik évben érné el az össznépesség száma a 8 milliárdot változatlan szaporodási ütem mellett?


A képlet: Tn = To * (1+ p/100)az "n"ediken (vagyis hatvány az n)


Nekem megoldásnak a 2192 és a 2251 jött ki, de nem hiszem, hogy bármelyik is jó lenne :D

Előre is köszönööm :)



2012. nov. 28. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
8 év múlva, azaz 2009-ben.
2012. nov. 28. 18:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rossz válasz!


A megoldás:


8 = 6,2 *(1+1,48/100)^n

1,29 = 1,0148^n

ln1,29 = ln1,0148^n

ln1,29 = n*ln1,0148

ln1,29 / ln1,0148 = n

17,35 = n


Ellenőrzés:

6,2*1,0148^18 = 8,076, azaz jó


Vagyis a megoldás: 18 év múlva, 2019-ben.

2012. nov. 28. 18:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen! :)
2012. nov. 28. 19:02