A képlet: Tn = To * (1+ p/100)az "n"ediken (vagyis hatvány az n)
Nekem megoldásnak a 2192 és a 2251 jött ki, de nem hiszem, hogy bármelyik is jó lenne :D
Előre is köszönööm :)
2012. nov. 28. 18:13
2/3 anonim válasza:
Rossz válasz!
A megoldás:
8 = 6,2 *(1+1,48/100)^n
1,29 = 1,0148^n
ln1,29 = ln1,0148^n
ln1,29 = n*ln1,0148
ln1,29 / ln1,0148 = n
17,35 = n
Ellenőrzés:
6,2*1,0148^18 = 8,076, azaz jó
Vagyis a megoldás: 18 év múlva, 2019-ben.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen! :)
2012. nov. 28. 19:02