Izobár állapotváltozás során egy ideális gázt tartalmazó, elmozdulni képes, súrlódásmentes dugattyúval rendelkező tartályban a hőmérséklet 300 K-ről,500K-re növekszik. A kezdeti 3 m3-ről, mennyire változik a gáz térfogata?

2011. okt. 18. 18:13
 1/2 Darcy01 ***** válasza:

V2/V1 = T2/T1


V2/3 = 500/300


V2 = 5 m^3

2011. okt. 18. 18:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen,nagyon sokat segítettél.
2011. okt. 18. 18:43