Ha valaki ezt kiszámolja nekem, és érthetően levezeti akkor nagyon hálás leszek! :) Előre is köszönöm!!2011. nov. 27. 19:34
1/2 NoodIy válasza:
Gondolom az az egyenlet ismerős, hogy:
p*V=n*R*T
Mivel a tömlőben lévő gáz mennyisége állandó, ezért n is állandó, elhagyható. R állandó elhagyható.Így a két esetre felírva az egyenletet:
p1*V1=T1 és p2*V2=T2 T2 az amit keresünk
p1=50000
p2=60000
V2=1,05V1
T1=15
T2=?
50000*V1=15 -> V1=15/50000
60000*1,05V1=T2 -> 60000*1,05*(15/50000)=T2
T2= 18,9 °C
2/2 NoodIy válasza:
Bocs elnéztem, ezek nem abszolut nyomások, szóval 60000 helyett 160000-et kell írni, 50000 helyett pedig 150000-et, mivel 100000 a külső nyomás és ezek pedig tulnyomások, szóval hozzáadódnak a külső nyomáshoz, mivel az abszolut nyomásokkal kell számolni. Így az eredmény is módosul (16,8°C)