Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúció vagy Teremtés?

Evolúció vagy Teremtés?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 20:48
 221/250 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


Dönci szedjük már pontokba azokat a triviális dolgokat.

(Tetszik ez a szó triviális.)

2011. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/250 anonim ***** válasza:
55%

"Ki is írta a Bibliát?"


Nem vagy egy kicsit műveletlen? :)

2011. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/250 Shai-Hulud ***** válasza:
33%

#20:54

"Tudományosan is elfogadott hogy nem EGY ember írta hanem többen írták."

Az eddigi válaszaid alapján intelligens, művelt embernek látszol. KOMOLYAN gondoltad, hogy én EGY ember művének tartom? :-)


(Már csak azért sem, mert mindegyik evangélium más stílusú... Tehát biztos, hogy más szerzője volt.)


#21:03

"Nem vagy egy kicsit műveletlen? :)"

Hát, vetélkedhetünk éppen... :-DD


#21:11

Védikus Tudományok Kutatóközpontja - Hehehehehehehehe.....

Ez valóban jó vicc volt!


#20:54

"Akkor vesézük ki ,szedjük darabok elemezzük ezt a könyvet."

Nos csak az elejéről egy-két szemelvény, aztán "isten bizony" elhúzok innen, mert már nagyon elegem van...


"1Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. 2A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött."

Eget és földet. Aztán VALAHONNAN vizek is voltak ott - azt NEM teremtett... De mégis volt víz. Érdekes.

Meg mélységek is voltak. Ja és sötétség is.


"3Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett. 4Isten látta, hogy a világosság jó. Isten elválasztotta a világosságot a sötétségtől."

Huhh. Ezt meg hogy csinálta? Egyszercsak vége volt a világosságnak, és onnan sötétség volt? És honnan is jött az a világosság? Hiszen még napot sem teremtett...


"5A világosságot nappalnak nevezte Isten, a sötétséget pedig éjszakának."

Ja nappal, meg éjszaka. Ami ugye a Föld nevű bolygó tengelyforgásából fakad. És persze a nem létező nap sugárzásából... Fölöttébb meglepő.


"Azután este lett és reggel: az első nap."

Nem csak éjszaka, de este és reggel is volt a nem létező bolygón.


"6Isten újra szólt: "A vizek közepén keletkezzék szilárd boltozat, és alkosson válaszfalat a vizek között." Úgy is lett. 7Isten megalkotta a szilárd boltozatot, és elválasztotta vele a boltozat fölötti és a boltozat alatti vizeket. 8Isten a boltozatot égnek nevezte. Erre este lett és reggel: a második nap"

Azért szép tőle, hogy egy NAP elteltével megalkotta az eget...


" 9Isten ismét szólt: "Gyűljenek össze az ég alatti vizek egy helyre és emelkedjék ki a száraz." Úgy is történt. 10Isten a szárazat földnek nevezte, az összefolyt vizeket pedig elnevezte tengernek. Isten látta, hogy ez jó."

Na most ácsi. Ha csak most jöttek létre a szárazföldek, akkor a legelején milyen mélységeket is borított sötétség???


"14Akkor megint szólt Isten: "Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától....Fényeskedjenek az égbolton, s világítsák meg a földet."

Jaj... Akkor eddig nem is volt elválasztva? Akkor mit nevezett az elején nappalnak és éjszakának? Hogy is volt eddig az este meg a reggel első és második nap? Nem zavaros ez egy kicsit? Utólag teremti meg azt, ami már eddig is létezett? És csak most világítjuk meg a földet? akkor eddig hogyan is fotoszintetizáltak a növények? (Ja, tudom eleve úgy teremtette őket, hogy MAJD fotoszintetizálni fognak...)


"Úgy is lett. 16Isten megteremtette a két nagy világítót. A nagyobbik világítót, hogy uralkodjék a nappalon és a kisebbik világítót, hogy uralkodjék az éjszakán, s hozzá még a csillagokat is. 17Isten az égboltra helyezte őket, hogy világítsanak a földnek, uralkodjanak a nappal és az éjszaka fölött, 18s válasszák el a világosságot meg a sötétséget. 19Isten látta, hogy ez jó. "

Könyörgöm, ezt már megteremtette, nem??? Ismétli önmagát? vagy Lucifer ellopta az első verziót? Minek csinált MEGINT világítókat???


Na de lépjünk ezen túl, és fogadjuk el, hogy hat nap alatt megteremtett egy meglehetősen komplex világot. És még mindezek fölé odarittyentett egy 13 milliárd fényév átmérőjű világűrt, több száz milliárd galaxissal, galaxisonként szintén néhány milliárd csillaggal, bolygókkal.

Szerintem ez sokkal hihetetlenebb, mint az atomokból véletlenszerű aminósav keletkezés...


De OK, rendben, megteremtette a világot.

Ő ugye - ÖRÖKTŐL FOGVA létezik. Végtelen ideje csücsült a sötétben, és nem jutott eszébe semmi? Még csak annyi se, hogy legyen világosság? VÉGTELEN IDEJE?


"...A harmadik folyó neve: Tigris, ez Asszurtól keletre folyik. A negyedik folyó az Eufrátesz..."

Íme, itt van az édenkert. Kár, hogy a Gugli nem találja. Én már tűvé tettem a Tigris-Eufrátesz vidékét, de én sem találom.


"2Azután az Úristen az emberből kivett oldalcsontból megalkotta az asszonyt"

Miből??? ANYAGBÓL? Az eddigiek úgy mentek neki, hogy "legyen..." és lett. Ez a nő esetében már nem működött? Komoly mellkasi műtét kellett hozzá?


"22Azután így szólt az Úristen: "Lám, az ember olyan lett, mint egy közülünk, ismer jót és rosszat. De nem fogja kinyújtani kezét, hogy az élet fájáról is vegyen, egyék és örökké éljen!" 23Ezért az Úristen eltávolította az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből lett. 24Amikor az embert elűzte, az Éden kertjéből keletre odaállította a kerubokat és a fenyegető tüzes kardot, hogy őrizzék az élet fájához vezető utat."

Olyan, mint EGY KÖZÜLÜNK??? Ki az a közülünk? Hiszen csak az ő lelke lebegett vala a vizek felett. Most akkor széthasadt?

Ja nem, hiszen írják, hogy "odaállította a kerubokat"...

Tehát kerubok. Ezek meg honnan jöttek? Sutyiban teremtette őket? Vagy csak kinőttek a földből? Nagyon érdekes.


"Az Úr kegyesen tekintett Ábelre és áldozatára, 5Kainra és áldozatára azonban nem tekintett. "

Az Úr egy részrehajló, szándékosan viszályt szító. szívtelen alak. Hiszen már az első testvérgyilkosságnak is ő volt a felbujtója. És még szegény Ádámot és Évát hibáztatja, hogy azok megettek egy almát...


De történt ami történt, Ábel meghalt, Káint pedig bujdosásra kényszerítette az Úr: "4Lám, ma elűztél a föld színéről és el kell rejtőznöm előled, hontalan és bujdosó leszek a földön, s bárki, aki rámtalál, megölhet.""

Na most ki is az a BÁRKI? Mivel Ábel meghalt, ha jól számolom hárman maradtak a világon: Ádám, Éva, és Káin. KI A FRANC ÖLHETTE VOLNA MEG?


"17Kain megismerte feleségét, "

Mondom én, hogy az Úr maszekolt is egy kicsit.... Feleség...


Na szóval ez csak úgy nagy hirtelen.


Bár tudom, hogy természetesen én látom rosszul a dolgokat, és én vagyok a teljesen tudománytalan, de bevallom, ezt most egyáltalán nem a tudományosság igényével írtam. Csak mivel kérdted, hogy vesézzük ki a Bibliát, a Teremtés Könyvének elejéről hirtelen ezek jutottak eszembe.


Viszont a hasonló kételyeim egészen régóta megvannak, mert bizony a Szentírás tele van hasonló ellentmondásokkal, amiket ugye azzal szoktak hárítani, hogy nem szó szerint kell az írást értelmezni...


Nos, akkor inkább maradok a fizikánál, meg a matematikánál. Azokat ugyanis lehet szó szerint értelmezni. És ez számomra sokkal logikusabb, ésszerűbb, és átláthatóbb.


Na, viszontlátásra!


Pedro

2011. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/250 anonim ***** válasza:
90%

"Védikus Tudományok Kutatóközpontja - Hehehehehehehehe.....

Ez valóban jó vicc volt!"


Ha megnézted a videókat, esetleg írhatnál kritikát ide.

2011. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/250 Shai-Hulud ***** válasza:

"esetleg írhatnál kritikát ide."

Ugyan minek? Szerinted lenne értelme? :-DD


Meg különben is, már többször elköszöntem, de mindig visszacsalogattatok. Most viszont komolyan veszem amit mondtam, és TÉNYLEG lelépek innen.


Köszönöm a beszélgetést!

Sziasztok.


Pedro

2011. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/250 anonim ***** válasza:
45%

Vidiripi


Akkor nekem már nem is kell válaszolnom mert Pedro úgysem olvassa el.

2011. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/250 anonim ***** válasza:
55%
Lenne értelme, azért van ez a kérdés, hogy érveket ütköztessünk.
2011. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/250 anonim ***** válasza:
55%

Vidiripi


Oké! majd holnap igyekszem érvelni.

2011. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/250 anonim ***** válasza:
2011. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!