Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem veszélyes a robotizá...

Miért nem veszélyes a robotizáció?

Figyelt kérdés

Szerintem egészségileg is egyre rosszabb, a természettől is egyre inkább elszakadunk és munkahely is egyre kevesebb lesz.



Úgy érzem, aki mellette van, az csak azzal tud érvelni, hogy majd lesz valahogy.

Hogyan lesz? Van erről bárkinek is bármi elképzelése?


2019. febr. 9. 20:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/147 anonim ***** válasza:
50%

Mért nem a tényeket nézed? A robotizácio már régota zajlik többszáz éve. A 19 századhoz képest jelentösen jobb volt a 20 század és most még jobb élni ez alapján mire alapozod hogy mostantol romlani fognak a körülmények.


A gyengék mindig hátrányba lesznek. Korábban elég gyorsan meghaltak, ahoz képest most elég jó a helyzetük.

2019. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/147 A kérdező kommentje:

Most szenvednek 60 évig a gyengék (pl én), az jobb???

Szerintem amúgy nem.



A fejlődés felgyorsult és minden téren egyre veszélyesebb.

Így a (közel)jövőben lesz kérdés (ha addig nem irtjuk ki magunkat), hogy aki nem IQ150, az mit dolgozik?

2019. febr. 9. 22:12
 13/147 anonim ***** válasza:
67%

A maratonos példád zseniális az emberek egyenlőségére vonatkozólag :)


Sokan nem képesek felfogni, hogy különböző szintű értelmi képességekkel rendelkeznek az emberek, és a mai világban a jelentős részük sajnos leginkább a kártékony, vagy a biorobot kategóriába esik bele, ha már erről beszélünk.

Természetesen bizonyos mértékben mint az ember bármely más képessége ez is változtatható, de csak bizonyos keretek között. Egy 90es iqval rendelkező ember akármilyen egyenlő is, nemigen fog hozzászólni a kvantumelméletekhez...legalábbis érdemben biztosan nem.


A robotizáció egyáltalán nem veszélyes. Egy-egy robot 1-10 ember munkáját valtja ki mindössze, viszont azt a robotot meg kell tervezni, a hozzá szükséges anyagokat ki kell termelni, feldolgozni, a robotot megépíteni, programozni, felügyelni, karbantartani, működtetni, a szükséges logisztikáról gondoskodni, ésatöbbi. Aki leragadt a 80as évek robotfóbiájánál és nemigen fordít energiát se a tájékozódásra, se a minimális logikát megkövetelő gondolkodásra, az nyugodtan rettegjen hogy a terminátor t2020 modell helyette fogja a mekiben felszolgálni a sajtburgert, vagy tologatni a raklapokat a teszkóban. Esetleg ő tervezi majd meg a t2021 modellt is. Aztán nézzük meg, hogy az emberiségnek vajon mekkora százaléka van tisztában ezzel a rettenetesen nagy veszéllyel, és hány ezrelékét, vagy tízezrelékét, vagy milliomodát érinti ez a valóságban. Egyébként 3 kuka robothoz kell vagy 20 ember. A civilizált társadalom valahogy mindig túlgondolja önmagát, és elfeledkezik arról hogy a saját közvetlen környezete nagyságrendekkel nagyobb változásokat idézhet elő mint a saját fóbiái. Biztosan voltak olyan emberek is, akik az akksis csavarbehajtókban látták a világvégét, merthát oda a vezetékes hálózat meg a sok kézi erővel fúró szakmunkás, de láss csodát, mégis élünk és picit fejlődünk.

2019. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/147 anonim ***** válasza:

# 12


Lényegesen jobb mint rövid uton meghalni. Vagy miben lennél kevésbé hátrányban kevesebb technika mellet? (De amugy ezek az alternativák mst is meg vannak élhetsz technika nélkül, és öngyilkos is lehetsz ha az annyival jobb)


Milyen veszélyek vannak amik korábban nem voltak? (A mezőgazdaságban rengetegen dolgoztak ma csak töredéke. Azokkal az emberekkel mi let éhen haltak?)

2019. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/147 A kérdező kommentje:

Aki 90-es IQ-jú, nem fog tudni részt venni a gépek fejlesztésében.

A karbantartást, építést meg egy másik gép fogja felügyelni.



Az is egy etikai kérdés, hogy jó-e ez az "életmánia", hogy életben tartunk mindenkit.

Aki gyenge, régen meghalt, jó-e, hogy ma él? Ha pl agyilag, IQ, EQ terén gyenge... Neki se feltétlen jó ez.

2019. febr. 10. 06:52
 16/147 anonim ***** válasza:

"Aki gyenge, régen meghalt, jó-e, hogy ma él?"

Ennek szerintem már nincs annyira köze a robotizációhoz. Ilyen alapon mindennek van hátránya is, de ezzel érvelni elég furcsa.

"Aki 90-es IQ-jú, nem fog tudni részt venni a gépek fejlesztésében"

Erre írták fentebb, hogy viszont a robotok megtermelik a magasabbra tett szociális háló anyagi hátterét. Ennek lehet egy nagyon futurisztikus kifutása a pénz elértéktelenedése és megszűnése, mivel a javakat már nem emberi erő hozza létre, tehát fizetni sem kell értük. Ez nagyon távoli sci-fi, de ez is egy lehetséges forgatókönyv.

2019. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/147 A kérdező kommentje:

Aki 90-es IQ-jú, az akkor se fog jól járni.


Plusz az se előny, ha egy része kihajtja a belét, a másik része nem dolgozik.

2019. febr. 10. 10:06
 18/147 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen vitát bármiről lehet folytatni; minek robotizáció, kell a robotizáció, minek az űrkutatás, fontos az űrkutatás, minek az internet, mi lenne internet nélkül, stb...

>>"Hogyan lesz? Van erről bárkinek is bármi elképzelése?"

Ősember a másiknak, villámlós zápor után: "Hát te meg mit csinálsz? Behoztál egy égő faágat a barlangba, nooormális vagy? Az csak pusztítást hoz, a szomszédos erdőt is felfalta, mindent és mindenkit megöl. Vidd innen, mielőtt ránk támad, rossz dolog, naaaagyon rossz!"

2019. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/147 anonim ***** válasza:
Egy 90-es IQ-jú ember tényleg nem tud labdába rúgni a robotizáció terén, ebben igazad van. De egy 90-es IQ-jú ember más téren sem igazán tud labdába rúgni, tehát számára teljesen mindegy, hogy van-e robotizáció vagy nincs, ő akkor is hátrányos helyzetben lesz (marad) a többiekkel szemben. Ennek semmi köze sincs a robotizációhoz, úgyhogy nem értem, miért hoztad ezt fel a robotizációval kapcsolatos kérdésed alatt. Érv akart lenni valami mellett, vagy ellen? Vagy csak jólesik kipanaszkodnod magad?
2019. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/147 A kérdező kommentje:

Egy 90-as IQ-jú ember ma elvan.

Lehet, hogy hozzászokik az adatmásoláshoz vagy az áruk lecsipogásához, szereti a kollégáit, jókedélyű, otthon a családdal foglalkozik, hobbizik.


Csak környezetvédelmileg (egyre nagyobb környezetterhelés), egészségileg (egyre kevesebb mozgás, egyre többen vagyunk összezsúfolva városokba, természetest nem látunk csak épített környezetet és rengeteg embert; de főleg az egyre kevesebb mozgás) nem jó szerintem már ez a túlzott mértékű fejlődés.

Plusz mit fogunk csinálni az emberekkel?

Kell majd pár pedagógus, orvos, fejlesztő és ennyi. A többiek?

2019. febr. 10. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!