Miért költ az állam ennyi pénzt szakképzésre, amikor pár év múlva már mindezt robotok fogják végezni?
Az új technológiai forradalom már nagyon közel van. A legnagyobb tévhit az átlagemberek körében az, hogy ezek a projektek még nagyon gyerekcipőben járnak, ez még nagyon sokára lesz.
Az önműködő autók és a fizikai munkát helyettesítő robotok már nem csak, hogy gyerekcipőben vannak, nem csak hogy tesztfázisban vannak, de gyakorlatilag már vannak kész projektek is, sikeres tesztekkel. A legpesszimistább becslések szerint is max 10 év, de én aki már ebbe belelátok, én kevesebb mint 5 évet adok az ilyen faék egyszerű fizikai munkáknak és szakmáknak mint:
kamionsofőr, hegesztő, ács, lakatos, kőműves, burkoló, szakács, stb. mert ezek lesznek a legkönnyebben helyettesíthető munkák robotokkal. És akkor még az ilyen gyári operátorokról, technikusokról nem is beszélve, de az már a fejlettebb országokban automatizálva van.
Többek között Magyarországon is rengeteg fejlesztő, rengeteg mérnök dolgozik ilyen projekteken, persze német tőkéből, de nem akármennyi pénzért, nem akármekkora sikerrel sem, bizony vannak átütő eredmények hazai mérnököktől is. Csak erről kevesen tudnak. És persze nem ölnének ilyen projektekbe ennyi tengernyi pénzt világszerte, ha nem tudnák, hogy busásan meg fog térülni. A kapitalisták nem szórakozásból költik erre a pénzüket, tehát ez nem csak mese, attól még hogy nem a pláza kirakatban fejlesztenek és az átlagember nem látja őket, attól még léteznek és néhány év múlva ezek a szakmák emberi kézből eltűnnek. A jövő generációi nem fognak fizikai munkát végezni többé.
Miért kell hát ennyi pénzt beleölni még mindig a szakképzésbe? Sőt, egyre jobban propagálni azt, hogy képezd magad és legyél szakmunkás? Ez súlyos politikai hiba. A magyar politikusok nem úgy tűnik mintha törődnének a jövővel, csak az épp ma még (nekik) jövedelmező és minél egyszerűbb dolgokra hajaznak. Nem is biztos, hogy ezek az emberek ki fogják már termelni azt a pénzt, amit most a képzésükre fordítanak. Hogy mi lesz pár év múlva azt totál letojják?
A gyárimunka, pénztáros és hasonlókat tudnák már most helyettesíteni.
Légyszíves azt részletezd, hogy egy villanyszerelőt, vagy burkolót hogyan és milyen gép helyettesíthetne, mert szerintem ez hülyeség...
Pedig engem is érdekel a téma és tovább tanulni is errefelé tervezek.
#4. Ne vedd sértésnek, de Te a kérdező masik véglete vagy...
Soha ne mond, hogy soha.
#4
Ha én is a 70-es években élnék, akkor valószínűleg én is így gondolkodnék.
"A robot soha nem fog egy házat felhúzni az alapoktól."
Az új építés az még hagyján, mert arra a szakipart (víz-fűtés, villany) kivéve már most is van több megoldás.
De hogy robot nem fogj a 100+ éves épületeket karbantartani na az tuti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!