Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nemi erőszaknak számít?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemi erőszaknak számít?

Figyelt kérdés
A baratomal kb 2 hónapja alkottunk egy párt amikor egyik este egy üveg hubertussal állított haza. Én majdnem az egész üveggel megittam, amitől elájultam és konkrétan a fejemet nem tudtam megmozditani. Ő bevett a szobába és elvégzte amit akart... másnap ezt elmesélte és nekem kellett bocsánatot kérni tőle, mivel ez neki rosszul esett.. A fiúval már nem vagyok együtt de ez azóta is mély nyomot hagyott bennem.

2023. nov. 30. 19:39
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/239 anonim ***** válasza:
98-as: Azért szokott néha botrány lenni, de az érintettek általában szégyellik, ami történt velük. Ráadásul az emlékezés is károsodik alkoholos állapotban, így sokszor felidézni se nagyon tudják az eseményeket.
febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/239 A kérdező kommentje:
#101 mint a nők esetében
febr. 12. 12:32
 103/239 anonim ***** válasza:
15%

101

és innentől kezdve akkor ugye főleg jó kérdés, mennyire lehet komolyan venni a szavukat ...

én továbvra is azt mondom, hogy valakit elítélni csakis objektív bizonyítéko alapján lehet, és ne legyen elég egy nő szava, mert mintha úgy emlékezne .. és sajnos mégis ez megy legtöbbször.

febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/239 anonim ***** válasza:
18%

103.: Nem is szokott a bíróság senkit elítélni bizonyítékok nélkül. Sőt, ha valaki nem tudja bizonyítani, hogy igazat mond, ellene is indul nagyon gyakran büntetőeljárás hamis vád miatt, valamint beperelhetik kártérítésre is.

Ezekben az esetekben emiatt ritkán kerülnek az elkövetők börtönbe. Ha igen, ott tanúk voltak, vagy filmfelvétel van az esetről. Pl itt.:

[link]

febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/239 anonim ***** válasza:
12%
Baromság, a magyar jog, úgy szar, ahogy van.
febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/239 anonim ***** válasza:
100%

104

nagyon ritka, hogy közvetlen tanúk legyenek.

őszintén, te hányszor szexeltél már 4 tanú előtt?

max közvetett tanú szokott lenni, pl hallja, hogy sikít, de ugye ezt könnyű megjátszani.

úgyhogy sajnos nagyon sok ártatlan is csapdába eshet bizony.

febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/239 anonim ***** válasza:
92%

Valóban, ezért nehéz a nemi erőszak bizonyítása. Ezért van sok elkövető szabadlábon, mert nem lehet a vádat bizonyítani. Hamisan vádlók is vannak, de sokszor visszahull a fejükre a dolog, mert feljelentik őket a hamis vádért (börtön is lehet belőle), de fizethet borsos kártérítést is, ha a megvádolt beperli őket.

A nemi erőszak egy legtöbbször nehezen bizonyítható cselekmény. Engem pl. ha valaki megerőszakolna, és ismerném, nem lennének tanúk, akkor nem tennék feljelentést, mert akkor engem rángathatnának meg a bíróságon, még rosszabbul járnék, a vagyonom is kárát láthatná, meg priuszom is keletkezhetne. Ha ismeretlen a tettes, akkor más a helyzet, mert ha valakit pl. a nyílt utcán, vagy vonaton, stb. erőszakolnak meg, és vannak külsérelmi nyomok, akkor egyértelműbb a dolog, nagyobb eséllyel jelentkezhet tanú is (arra járt pl. valaki, vagy közeli házakból észleltek valamit).

Attól nem kell félni, hogy valakit elítélnek bizonyíték nélkül, mert épp az ellenkezője a gyakoribb. Ez azért lett így kitalálva, hogy ártatlan embert ne ítéljenek el véletlenül. Pl a lúgos orvosnál is sok évig ment a dolog, mire minden kétséget kizáróan bebizonyosodott, hogy ő volt a tettes.

Ami gondot okozhat hamis vád esetén, az az, hogy előzetesbe kerül, megvádolják és erről sokan tudomást szereznek. Ha nem is ítélik el végül, de a jó híre tönkremehet valakinek attól, hogy súlyos váddal illették. Ugyanis ha nem sikerül a bűnt másra bizonyítani, akkor mindig gyanús lesz sokak szemében, mert sok a bizonyíték hiányában való felmentés is.

Amúgy emiatt sok elkövető, aki pl. ismerőseit erőszakolja meg négy fal közt, vagy kifejezetten leitatva, bedrogozva, bátran követ el nemi erőszakot, mert tudja, nagyon nehéz a bizonyítás. Sokan akár sorozatban is. Másrészt a sértettek nem mindig fordulnak a hatóságokhoz akkor se, ha esetleg bizonyítható lenne, mert úgy éreznék, az eljárás is tovább traumatizálná őket, valamint nem kérnek a rokonaik, ismerőseik ítélkező, áldozathibáztató viselkedéséből se, ami sajnos nagyon gyakori. Emiatt ezeknek az eseteknek nagy a latenciája.

febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/239 anonim ***** válasza:

igen, nagyon nagy a latencia, max az okokon lehet vitatkozni, de ezzel abszolút nem értek egyet:

"Attól nem kell félni, hogy valakit elítélnek bizonyíték nélkül,"

>>>> Magyarországon ??? elég egy kivert vallomás, nulla bizonyítékkal (azaz ez lesz a bizonyíték + pár koholt dolog esetleg, de az se nagyon kell), és kész, ennyi.

a lúgos orvos esete más volt, azt ne keverjük ide, na meg eleve magyar bíróságon orvost elvétve ítélnek csak el (attól függ, kinek az érdekeit sértette)

febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/239 anonim ***** válasza:

108-as: Abban igazad van, hogy ha valahol nem tartják be túl gyakran a törvényeket, ott gyakoribb lehet, hogy valakit ártatlanul elítélnek. Gyilkossági ügyben volt is ilyen, pl. ez egy híres eset:

[link]

Viszont általában az is kell hozzá, hogy valakit pl. elítéljenek nemi erőszak miatt ártatlanul, hogy bizonyos köröknek ez álljon érdekében. Politikai indíték, stb. Egy kis átlagember esetében általában nem kell ettől félni. Ha egy befolyásos embert tönkre akarnak tenni, akkor ez gyakoribb. Pl. őt is megvádolták, híres ügy volt, de nem volt bizonyítható semmi, fel is mentették:

[link]

febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/239 anonim ***** válasza:

Itt is egy hasonló példa, évekig gyilkosként kezelték, aztán kiderült, nem bizonyítható rá az eset:

[link]

febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!