Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/161 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes, hogy azoknak áll följebb, akik elhúznak/elhúznának innen. Hát mindegy. Azért remélhetőleg nem csak minden második embernek mesélitek (majd) el odakint, hogy milyen szörnyű hely ez a Magyarország. Mert az viszont már a hazaárulás minősített esete (lenne).
2013. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/161 anonim ***** válasza:
40%

én vagyok, aki hazaárulónak számít azért, mert a gyermekvállalás miatt léptem le. én nem mesélem, milyen szörnyű hely Magyarország, egyszerűen csak azt látom, ha rákérdeznek, honnan jöttem, és megmondom, csóválják és fogják a fejüket, és mondják, jól tettem, és hogy lehet, hogy egyáltalán valaki lakik még ott a cigányokon kívül?

szóval erre én csak széttárom a karom, és egyetértek.

2013. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/161 anonim ***** válasza:
69%

"szóval erre én csak széttárom a karom, és egyetértek."

Akkor részemről ennyi. Good luck!

2013. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/161 ZETAS ***** válasza:
10%

Eléggé "elavult" amúgy Magyarországról beszélni. Európai Unió vagyunk. Ahogy régen egy magyar az országon belül is ment fel-le, hogy jobb legyen neki, úgy most már az egész EU nyitva áll.

Aki elmegy másik országba az így nem lesz hazaáruló, mert az EU-t nem árulja el attól, hogy elköltözik,mert máshol jobb állása lehet.

2013. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/161 anonim ***** válasza:
41%

"Eléggé "elavult" amúgy Magyarországról beszélni. Európai Unió vagyunk."

Akkor te se legyél régimódi, és írj inkább angolul.

2013. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/161 anonim ***** válasza:
64%

"Érdekes, hogy azoknak áll följebb, akik elhúznak/elhúznának innen. Hát mindegy. Azért remélhetőleg nem csak minden második embernek mesélitek (majd) el odakint, hogy milyen szörnyű hely ez a Magyarország. Mert az viszont már a hazaárulás minősített esete (lenne)."


érdekes, hogy azoknak áll följebb, akik tönkre akarják tenni az országot, de legfőképp az embereket.

na már megint a hazaárulásnál tartunk... az, hogy a haza (el)árulja a nemzetet, már mellékes.


"én nem mesélem, milyen szörnyű hely Magyarország, egyszerűen csak azt látom, ha rákérdeznek, honnan jöttem, és megmondom, csóválják és fogják a fejüket, és mondják, jól tettem, és hogy lehet, hogy egyáltalán valaki lakik még ott a cigányokon kívül? "


jó, de ezek az idióták csak fideszmédiát néznek, arról fogalmuk sincs, hogy létezik nemzetközi vélemény, az egy dolog, hogy az imf bóvli kategóriába sorolta magyarországot, de már az eu az alkotmányos jogállam létéért aggódik. erről semmit sem tudhatnak, mert a kormánymédia egy szót nem ejt erről a hírekről. ott csak azt darálják hogy sok a hazaáruló aki rémhíreket terjeszt, az eszükbe sem jut, hogy van saját véleménye is külföldnek.


de bizonyára neki bogár lászló is hazaáruló, aki közgazdasági professzor, részt vállalt 3 különböző párt munkájában, legutóbb a fidesz kormány alatt dolgozott, és ma az echo tvn ki meri mondani, hogy a gazdasági mutatók javítása az életszínvonal árán történik, vagy hogy orbán súrolja már azt a határt, amit még el lehet követni a politikában.


"Good luck!"


ékes magyar nyelven beszélj te hazaáruló!


"Eléggé "elavult" amúgy Magyarországról beszélni. Európai Unió vagyunk. Ahogy régen egy magyar az országon belül is ment fel-le, hogy jobb legyen neki, úgy most már az egész EU nyitva áll.

Aki elmegy másik országba az így nem lesz hazaáruló, mert az EU-t nem árulja el attól, hogy elköltözik,mert máshol jobb állása lehet."


pontosan erre világítottak rá pár hónapja, hogy orbán szereti kapni a segélyeket az eutól, példálózik a nagy sikerekkel, de amikor eu tagországba megy ki a magyar frissenvégzett diplomás, akkor "hazaáruló". akkor micsoda a kismagyarországra költöző székely? idehaza lerománozzák, odakint ungur bozgor... érdekes, hogy amikor az euban gürcölő honfitársaink adójából építünk utakat, iskolákat, akkor elfelejtkezünk a "hazánkról". csak ugye mindössze nyelvtani a probléma, mert nem létezik ideaszó az únióra mint "haza" és az uniós állampolgárokra, mint "hazafi".

majd kíváncsi leszek, hogy fognak jóllakni a hazaszeretetükből ezek a birkák, amikor mindenki kimegy külföldre, ha teheti, és a nyugdíjkorhatár 75 év lesz, meg a minimálbér 35 ezer, munkanélküli meg csak 3 év után jár 1 hónapra 20 ezer...

2013. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/161 anonim ***** válasza:
41%
utolsó, egyetértünk. és azért tárom szét a karom, mert nem tudok velük vitatkozni, igazuk van.katasztrófa ami otthnon megy, mindig is az volt, de mióta a fidesz van sokkal rosszabb. a hosszútávú gazdasági növekedést jó 10-15 évre elfelejtheti az ország viki miatt. otthon tényleg fideszmédia van, itt egészen másnak festik a dolgokat, mint otthon. és nem hiszem, hogy a fidesz által vezérelt média lenne az igazság bajnoka...
2013. márc. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/161 anonim ***** válasza:
61%

ezt csak az nem látja aki mindig is hülye volt. nézzük meg, mennyire fideszizálódott az echo tv (bayer zsolt, táncsics díjas szaniszló ferenc), vagy milyen volt a hírtv mondjuk 4 évvel ezelőtt, meg milyen ma. "az mszp cirukszával[!] akadályozta a kormány munkáját". nem beszélve a "hataloméhségmenet" és hasonló stílusú megnyilvánulásokról. legalább ne pofátlanul gúnyolná azokat az embereket, akiket éheztetnek.


de ez nyilvánvaló, hogy akinek kicsi esze is van, nem szavaz olyan pártra ami kussol a választások előtt, és sikerét a kiábrándultságból meríti. van egy olyan érzésem, hogy 14re nagyon pofára fog esni, akárhogy manipulálják a közvéleménykutatást.

ezért enm véletlen, hogy birkákból áll a tömeg aki a fideszt támogatja.

2013. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/161 anonim ***** válasza:
84%

1. Igen kivándoroltam, pár hónapon belül költözök vissza.


2. Még egyszer nem szeretnék elköltözni Magyarországról, mert a távol töltött éveim során kezdtem el érezni azt, h Magyarországhoz tartozom. Munka miatt jöttem egyébként ki.


3. Az, hogy milyen jövő vár Magyarországra, attól függ, hogy mennyire sikerül visszafogni a korrupciót, minimalizálni az adókat, kinőni az adósságot (vállalkozások kellenek hozzá), s öszefogni az embereknek az állam érdekében.

Én bízok Magyarországban, a magyarokban, egy záros időn belül beálló nagyon pozitív fordulatban, mert egyre többen kezdenek rájönni arra, h mi a gond, és a politikának reflektálnia kell rá.


4. 28/N

2013. ápr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/161 anonim ***** válasza:
34%

ismertem ilyeneket, akik hazajöttek honvágy miatt, aztán meg munkanélküli lett és majdnem felakasztotta magát, majd ismét külföldi állást talált.

nem ajánlom neked, nem véletlenül mentél ki. van így is elég munkanélküli itthon, nem kell mégtöbb.

2013. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!