Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/161 anonim ***** válasza:
71%

1: Még nem.

2: Már megfordult a fejemben a gondolata és ha így mennek a dolgok, és egyre nehezebb lesz megélni itthon.

3: Ha így haladnak a dolgok nem túl kecsegtető!

4: Pont annyi, és hímnemű.

2012. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/161 anonim ***** válasza:
76%

"Az USA-ban élsz, és onnan cigányozol meg zsidózol? Nevetséges vagy..."


Aki az usából cigányozik az cummancson le egy négert.

2012. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/161 anonim ***** válasza:
43%

"Gressai Hajni válasza:


és szar az ország"


Hajnalkám, drágám! Akkor takarodjál kifelé belőle és cumizz le egy német bránert!

2012. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/161 anonim ***** válasza:
67%
Egyik ismerősöm kiment Írországba hegesztőnek.Havi 800 ezer Ft-nak megfelelő összeget keres nem feketén és még a szabadságát is kiadják.Itthon nyomorogtak, most él, mint marci hevesen.Eszébe nincs visszajönni, megértem.
2012. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/161 anonim ***** válasza:
84%

"hány meg hány ember van aki itt maradt az országban a mainál sokkal sötétebb és embertelenebb világban...és mégis...alkottak valamit... "


Amit ők alkottak, azt a rendszerváltáskor az agyoniskolázott "okosok" elprivatizálták és mai napig annak isszuk a levét!


És voltak olyanok is, akik már akkor kivándoroltak és élnek azóta is, gondtalanul Amerikában,Svájcban,stb...

Azok nem mentek ki annak idején, akik nem tudtak, vagy nem akartak.Van,akit nem zavar a nyomor , elél akármeddig a langyos szarban is.


"A jövőt pedig optimistán látom, mindenki úgy alakítja az életét, amennyit tanul. Tanulni kell nem sírni. "


Hát persze, azért van annyi több diplomás munkanélküli, mert annyira megéri tanulni, mi?

Persze van, akinek gazdag apuci a diploma után protekciót is tol a feneke alá, de ez sajnos nem általános, nem mindenki ilyen szerencsés.

2012. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/161 anonim ***** válasza:
81%

Adót fizetsz azután is, hogy a leadózott jövedelmedből befizeted az adót.


Bármit is próbálsz meg hogy kilábalj ott terem az állam és ezer adófajtával folytja el még a csíráját is az ötletnek.

Mindent csak nekik szabad, vagy ha irreális mennyiségű "védelmipénzt" fizetsz a Magyar államnak amit soha nem látsz viszont.

2012. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/161 anonim ***** válasza:
67%

Diplomás vagyok. Azt mondták tanulj fiam ha vinni akarod valamire, hát én tanultam és dolgoztam.


Azóta dolgoztam külföldön és alig várom, hogy újra indulhassak. Nem tudom milyen bolondéria hozott haza eddig. Kiváló szakember, remek munkaerő, egy igazi kincs. Ilyeneket kaptam a főnökeimtől odakinn és amint lejárt a szerződésem én mindig hazajöttem a tapasztalataimmal a gyakorlatommal hogy na majd most a hazámban érvényesülök végre. A vége mindig ugyan az lett. Sehová nem kellek itthon.

Most 4 hónapja itthon vagyok és ismét elővettem a külföldi állások hirdetéseit. Ha ezúttal utazok soha többé nem térek vissza ebbe az országba.


Vállalkozni pedig esélyem sincs mert nem tartom reálisnak azt a mennyiségű költséget amit ez után nekem a Magyar állam felé kötelességem lenne fizetni.

El nem tudom képzelni, hogy van ebben az országban törvényesen működő vállalkozás. Képtelenség. És egy röhej az egész :D

Mikor legutóbb elhagytam az országot nem volt ilyen még. Vidéki vagyok. Olyanok lettek itt az emberek. Nem is tudom jól megfogalmazni. Érezni rajtuk a kétségbeesést...


Egy balek voltam aki bedőlt ennek az országnak...

2012. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/161 anonim ***** válasza:
75%

""hány meg hány ember van aki itt maradt az országban a mainál sokkal sötétebb és embertelenebb világban...és mégis...alkottak valamit... "


Amit ők alkottak, azt a rendszerváltáskor az agyoniskolázott "okosok" elprivatizálták és mai napig annak isszuk a levét! "


igen, vagy eleve gazdagnak született. egy vállalkozáshoz is kell minimális tőke, a semmiből nem lehet valamit építeni. amikor valaki ilyenekkel jön nekem hogy xy is sehonnan kezdte, "csak" egy otthoni garázsban... biztos nem az égből pottyant a garázs. aki azt számolgatja, hány kiflit tud venni a fizetéséből, hogy ki tudja fizetni a fűtést a 18 fokos lakásához, az nem fog épp garázsban hobbiból személyiségfejleszteni, meg vállalkozásba kezdeni.


""A jövőt pedig optimistán látom, mindenki úgy alakítja az életét, amennyit tanul. Tanulni kell nem sírni. "


Hát persze, azért van annyi több diplomás munkanélküli, mert annyira megéri tanulni, mi?

Persze van, akinek gazdag apuci a diploma után protekciót is tol a feneke alá, de ez sajnos nem általános, nem mindenki ilyen szerencsés."


pontosan. arról nem is beszélve, hogy megint fontolgatják az oktatás ellehetetlenítését. vicces ezt a bohócpolitikát nézni, hogy 4 éve a kommunistapárt akarta fizetőssé tenni és narancsék sápítoztak, most meg szerepcsere. :)

2012. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/161 anonim ***** válasza:
62%

"Adót fizetsz azután is, hogy a leadózott jövedelmedből befizeted az adót.


Bármit is próbálsz meg hogy kilábalj ott terem az állam és ezer adófajtával folytja el még a csíráját is az ötletnek.

Mindent csak nekik szabad, vagy ha irreális mennyiségű "védelmipénzt" fizetsz a Magyar államnak amit soha nem látsz viszont."


igen, ezekről jut eszembe a kéményadó, kapuadó, ugyanez meg manapság is. sikereket csak az érhet el aki valamilyen új területen ér el áttörést, amiben még nincs adó. ilyen területeken meg csak eleve a gazdagok, képzettek indulhatnak.

és közben hüledeznek hogy feketegazdaság, és mindenki bűnöző, aki nem támogatja a kifosztást. az hogy a vezetőség sikkaszt milliárdokat, meg mellékes.

szerintem jobban járnánk akkor is, ha megkapnánk a teljes fizetésünk és a felét félreraknánk orvosi és egyéb ellátásokra, amit manapság "ingyen" kapunk meg. és akkor biztosabb lenne az is, hogy életben maradunk, és nem csak akkor ha pluszt 10est csúsztatunk az "ingyenes" orvos zsebébe.


"hazajöttem a tapasztalataimmal a gyakorlatommal hogy na majd most a hazámban érvényesülök végre. A vége mindig ugyan az lett. Sehová nem kellek itthon. "

"Vállalkozni pedig esélyem sincs mert nem tartom reálisnak azt a mennyiségű költséget amit ez után nekem a Magyar állam felé kötelességem lenne fizetni.

El nem tudom képzelni, hogy van ebben az országban törvényesen működő vállalkozás."


nem véletlenül mennek ki a befektetők az országból. voltak magyarok, okos magyarok akik itthon vagy külföldön éltek és a magyar nép javára akarták fordítani a tudásuk. de fejjel mentek neki a törvényeknek, így külföldön valósították meg az ötleteiket. legutóbb valami norvégból jött egészségügyi vállalkozó és inkább külföldön alapította meg a gyárát. ismerek olyat, aki elektronikai cikkeket akart gyártani és a saját ügyvédje és "barátja" lopta el az ötletet. a ma "bioptron" néven ismert gyógylámpa is egy magyar találmány, csak megvették a licenszet, és rátették a svájci keresztet. teller ede sem itthon lett sikeres atomkutató, még csak nem is itt járt egyetemre.

szerintem még jó pár száz évig zsarnokok fogják irányítani ezt az országot, már ha létezni fog addig :)

2012. dec. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/161 anonim ***** válasza:
74%

egyetértek az előttem szólókkal a vállalkozás tekintetében is (már egyszer hozzászóltam, válaszoltam minden kérdésedre)

de teljesen igazatok. jó példa, ha valakinek van egy jó kis ötlete, tehetsége valamihez, és EV lenne, egy vagy akár kétszemélyes vállalkozásban, akkor jobb, ha nem teszi. ha mindent tisztán csinál, tényleg, akkor max havi 70-80 ezer forintja marad (hozzáteszem, ha jól megy üzlet és kidolgozza a belét)

egy vállalkozás állandó gond, van amikor nem megy jól, akkor nincs pénz.

így inkább érdemes elmenni minimálbérért szalagra, mert az legalább fix és nem stresszes.

így aki tehetséges és törekedne a boldogságra, anyagi jólétre, nem vág bele, vagy ha igen, feketén.

2012. dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!