Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/161 anonim ***** válasza:
57%

1, Nem vándoroltam ki. (még)


2, Ha nem javul rövid időn belül a helyzet az országban akkor igen. Németországba. (ott élnek rokonaim) Minimum annyi időre amíg nem normalizálódik a helyzet vagy nem kerül egy a jelenleginél intelligensebb kormány az ország élére. Vagy maximum 8-10 évre.


3, Ha 2 év múlva is a fidesz kerül hatalomra akkor az egyenes út az államcsőd felé. (ez az, amit már nem fogok megvárni)


4,24 F

2012. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/161 anonim ***** válasza:
95%

"mennek a birkák szavazni bégetve, jöjjön vissza Orsós Viktor...és így tovább, és így tovább, egészen addig, amíg az emberek össze nem fognak és le nem gyilkolják őket mind. "


szép kilátások.

2012. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/161 anonim ***** válasza:
69%

1. igen, egy éve Németországba

2. nem tervezem a visszatérést, még innen is rossz nézni, mi van otthon, pedig nem érzem a bőrömön közvetlenül. egy év alatt többre jutottunk itt a férjemmel, mint otthon 5 év alatt.... szeretnénk itt maradni, itt családot alapítani. kulturálisan, anyagilag, emberileg is jobb itt. tisztaság van, kedvesek és nem irigyek az emberek,kiváló a közbiztonság, jók az iskolák, motiváltak a tanárok. a gyermekeinknek is van itt jövője.

3. sajnos jelenleg nem tudom elképzelni, hogy a következő 10 évben otthon jobb legyen. rengetegen kivándorolnak (konkrétan a nagyon alacsonyan képzettek, a bátortalanok a cigányok és az öregek nem menekülnek csak el otthonról) így a társadalom diplomások és talpraesett emberek nélkül marad, 10 éven belül a népesség fele etnikum lesz, a másik fele pedig nyugdíjas. visszafordíthatatlan lesz a folyamat.

És ha már mi 10 éve szépen élünk itt, kapunk állampolgárságot, nem látom értelmét feladni ezt, akármi is lesz otthon.

4. 26 éves vagyok és nő

2012. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/161 anonim ***** válasza:
68%

Én egy jobb élet reményében szeretnék kimenni.

Sajnos már 5 hónapja nem találok állást.

Folyamatosan emelik az árakat a fizetések meg a béka se**e alatt vannak:

[link]

Persze hogy emelik a jegyárakat is,kellenek az új Mercik és Audik az igazgatóknak-igazgatóhelyetteseknek.

Apám egy vidéki városban villamosvezető.

Amikor oda került akkor volt 1 igazgató és 1 helyettes.

Most van legalább 5 ilyen-olyan igazgató és azoknak is vannak helyetteseik.

Az alsóbb dolgozó rétegtől pedig folyamatosan szednek el mindent.

Már nem kap kajajegyet,nincs semmi plusz és régebben aki ott dolgozott a közlekedésnél addig a családja kapott kedvezményes bérletet most már azt is elvették.

Az itteni főnöknek 2 év után új Audit vettek nem is akármilyet és a benzinköltségre kapott pénze több mint itt a legtöbb ember bruttó bére.

Szóval ez a felháborító amikor már a legtöbb magyar ember azon gürizik hogy mit vonjon meg magától addig ezek dőzsölnek.

Kelet M.O-n élek de szeretek itt élni és nagyon sok emlékem ide köt,itt nőttem föl szóval nehéz innen elmenni.

Itt az anyanyelvemen beszélhetek ami nagyon fontos és külföldön még a honvágyat is le kell küzdeni.

Nem tudsz hazalátogatni 2 hetente.

Nem tudom hogy mennyi időre mennék de az attól is függ hogy mi lesz Itthon és hogy mennyire jön be a kinti élet.

Sajnálom hogy ez lett ezzel az országgal.

2012. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/161 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországról menni kell!

A korrupt politikusoknak, és a korrupt politikusokat hatalomra segítő üzleti köröknek! Nehogy már nekünk kelljen elhagyni a saját hazánkat...

2012. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/161 anonim ***** válasza:
71%

1 sajnos még én sem vándoroltam ki


2 de szeretnék, csak nem tudom, hová érdemes, és hová van lehetőségem, és minél hamarabb. oka végtelen, van itt gazdasági, politikai, kulturális, egészségügyi, stbstb, ha találnék valamit, ahol nyugodtan tudnék élni, soha nem jönnék vissza. legfeljebb extrémsportra, túlélő-kiképzésnek


3 mad max, sötét középkor, vagy legalább ukrajnai, vagy a kommunizmus nyomorát idéző helyzet:

tömeges öngyilkosságok, emelkedő bűnözés, zavargások, éhezés, kulturális-jogi hanyatlás, tovább növekszik az amúgy is magas korrupció, a társadalmi szakadék grandkanyonná válik: gazdasági tesco-meki rabszolgák + a legelvetemültebb, ostobább, igénytelenebb hungaristák, mint az alsó réteg teteje, és onnantól csak a rendfentartással, törvénykezéssel és piacvezetéssel egybefolyt maffia.


olyasmi, mint oroszország szociális-kulturális és közlekedési öröksége kongói gazdasággal, harmadik birodalmi külpolitikával, mexikói áfával, etióp egészségüggyel, szaudi emberjogokkal...


szerintem ép eszű ember nem akar egy ilyen országban élni

hazaszeretettel nem lehet jóllakni, de azt sem értem, hogy képes valaki ezt szeretni, vagy vágyni ide, ha csak nem eleve kiváltságos helyzetben van, csak még nem tud róla. szép helyek meg nem csak itt vannak.

rengetegen csak köpködni tudnak, meg okoskodni (ez is szép magyar szokás) mert őket eltartja valaki, aztán ha véletlenül szembesülnek a valósággal, jön a zsidózás meg cigányozás. csak annyit tudnak hajtogatni hogy 2x annyi nyugaton a megélhetés költsége, csak épp azt felejtik el, hogy ahhoz 4x annyi a fizetés is.

nem egy ilyen embert ismertem, aki kint gazdagodott meg, aki meg visszajött, megbánta. tényleg csak a léhűtők vesznek el odakint, meg akiket átvernek, de ott ha dolgozol, meg is fizetik. de ha jó helyeket fog ki az ember, akár 7x-es fizetése is lehet ugyanazon területen, mint itthon.


és menni nem kell, lehet választani a nyomort is.

2012. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/161 anonim ***** válasza:
37%

""mennek a birkák szavazni bégetve, jöjjön vissza Orsós Viktor...és így tovább, és így tovább, egészen addig, amíg az emberek össze nem fognak és le nem gyilkolják őket mind. " "


egyébként én is erre számítok, amíg 2/3 arra szavaz aki szebben hazudik meg jobban hallgat, csak idő kérdése, mire rájönnek hogy csúnyaorbán se teccik, és vissza az mszphez. és mivel mindig a korruptabb és tehetősebb martad itthon, meg a hülye-tehetetlen, így is marad.

2012. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/161 anonim ***** válasza:
89%

1.Nem.

2.Nem.

3.Nem lesz sokkal jobb,az csak népbutítás,hogy a nyugati országok szintjére hozzák Mo-ot.Lesz jobb,de annyira nem,mint pl.Ausztriában,Németország pedig lassan,de biztosan döcög lefelé a lejtőn.

26/N

2012. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/161 anonim ***** válasza:
83%

Nekem konkrétan lenne lehetőségem kiköltözni Észak-Amerikába. De nem megyek. Jogásznak tanulok, és a lehetőségeimhez képet megpróbálok majd javítani az ország állapotán. Nem ideológiák mentén próbálok meg politizálni, hanem inkább az ésszerűségre, a becsületességre akarok hatni.

Ma Magyarországon rengeteg ember dolgozik a szürke- és feketegazdaságban. Nagyon sokan csalnak adót, bliccelnek a tömegközlekedési eszközökön, és ahol lehet, megszegik a törvényt, stb. Egy szóval virágzik a lakossági korrupció. Közben hangosan kárhoztatják az országot, hogy milyen szar is ez, és hogy ők elmennek innen, mert nem lehet bírni. Az új országban is sokan ugyanígy folytatják (most volt egy kérdés egy feketén dolgozó németországi magyartól, pl.)

Nem mondom, hogy nincs igazuk. A kormány korrupt. Az előzőek is azok voltak. A helyzet tényleg eléggé lehangoló. DE! A kormányt is az emberek választják, és pártok magyar állampolgárokból állnak. Az első lépés az kellene, hogy legyen, hogy mindenki a saját életében megszünteti a korrupciót, és félreteszi az irigységet, gyűlöletet, amely sajnos elég jellemző ránk (dögöljön meg a szomszéd tehene is effektus). Utána, ha már anyázás nélkül el tudunk beszélgetni a problémákon, és becsületesek vagyunk, akkor ki tudunk nevelni egy új politikai generációt, akik nem csak a nevükben újak, hanem a tetteikben is.

Simán tarthatnánk ott, mint Észtország, Szlovénia, vagy akár Csehország.

Tudom, mást hibáztatni mindig a legkönnyebb; magunkat a legnehezebb. Lehet lepontozni.

2012. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/161 anonim ***** válasza:
19%
Az utolso jogasznak tanul, kulfoldon nehezen talalna munkat , igy erthato a hozzaallasa, de ettol meg hulyeseg!
2012. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!