Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/161 ZETAS ***** válasza:
34%
Nevezzük át Magyarországot Svájcnak :D
2013. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/161 anonim ***** válasza:
18%
Itt Vörösmarty is 0%-ot kapna. Szégyen, ahogy egyesek a hazájukhoz viszonyulnak.
2013. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/161 anonim ***** válasza:
21%
inkább az a szégyen, hogy egyesek még mindig évszázados ideológiák mögé bújtatják önzésüket.
2013. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/161 anonim ***** válasza:
73%
Önző az, aki a cserben hagyja a közösséget, amely kiművelte őt. A hazaszeretet pedig nem évszázados ideológia, hanem évezredes emberi érzés.
2013. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/161 anonim ***** válasza:
67%

"Önző az, aki a cserben hagyja a közösséget, amely kiművelte őt. A hazaszeretet pedig nem évszázados ideológia, hanem évezredes emberi érzés."


Azért nem lehet így leegyszerűsíteni, hogy aki külföldre megy dolgozni, az hazaáruló, aki pedig itthon marad, az igazi hazafi.

Aki külföldön dolgozik, az is támogathatja Magyarországot, ha az otthon maradottaknak pénzt utal vagy a külföldi évek alatt spórol pénzt és azt itthon költi el, például vesz egy lakást. Az igazán nagy veszteség azok a külföldre távozó tehetséges fiatalok, akik ott alapítanak családot és végleg elveszíti őket a haza, de ők még szerencsére nincsenek sokan. Nem az a baj, ha külföldre mennek a fiatalok, hanem ha nem jönnek haza.

2013. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/161 anonim ***** válasza:
80%

szerintem pedig az sem baj, ha nem megyünk haza. nincs értelme hazamenni. lehet, hogy itt összespórolok néhány év alatt egy magyarországi lakásárat, de otthon akkor sem lehet egyről a kettőre jutni, és akkor is alapvető gondok vannak az országgal, megélhetéssel, etnikummal.


én nem tartom magam hazaárulónak, mert sztem az embernek alapvető joga van a boldogsághoz és szabadsághoz, legalábbis, hogy ezekre törekedjen.


az én példám az, hogy sokáig próbálkoztunk otthon a férjemmel, jól kerestünk mind a ketten, ő keresett szakmunkás (legalábbis külföldön keresett) én pedig főiskolát végzett ember vagyok (levelezőn, költségtérítésesen, még mielőtt jönne a kitanultál a pénzünkön szöveg) , de otthon nem láttuk a jövőnket, lényegében hónapról hónapra éltünk, és el sem tudtuk azt képzelni, hogy esetleg babát vállaljunk és egy keresetből éljünk. úgy tudtunk volna gyermeket vállalni, ha azonnal visszamegyek dolgozni és anyósom illetve a bölcsőde neveli, így meg nem voltam hajlandó.


végső elkeseredésünkben eljöttünk otthonról, és több, mint egy éve élünk kint. most babát várunk végre, és a férjem szakmunkás keresetéből vígan megélünk, még úgy is, hogy otthon fenntartjuk a svájci frank hiteles lakásunkat rezsivel együtt, ráadásul fél év alatt összespóroltuk a baba érkezéséhez szükséges összeget (1 millió forint, amit otthon 5 év alatt sem sikerült volna 2 keresetből).

itt jobb az oktatás, nem verik, zsarolják a cigánygyerekek majd az iskolában, 3 évig simán itthon maradhatok vele, ÉN nevelhetem, vele lehetek, és 3 szobás lakást bérlünk, míg otthon a másfél szobásból esélyünk sem lett volna elköltözni kb 25 évig még.


én nem tartom magam hazaárulónak, és sértő, ha más annak tart...maximum az irigység beszél az ilyenekből.

tényleg akkor vagyok jó ember és jó magyar, ha nem vállalok gyereket, gürizek és nyögöm a hitelt, ami egyikőnk keresetét konkrétan elvitte?

ha feladom a boldogságomat és a vágyaimat akkor vagyok magyar?


és otthon egy rendes albérlet sincsen, minden feketén megy, és ha úgy dönt a főbérlő, hogy eladja, holnap kirakhat gyerekkel az utcára. ezért akar Magyarországon mindenki saját lakást. itt van szerződés, van felmondási idő, és 20 évig is itt lakhatunk, ezt nem adják el soha. max gazdát cserél a háztömb, de mi maradhatunk ugyanúgy.

2013. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/161 anonim ***** válasza:
65%
Minél kevesebb ember dolgozik itt, annál kevesebb az adóbevétel, annál kevesebb a vásárlóerő, és épp ezért annál kevesebb a munkahely is. Ez egy ördögi kör, amiből csak közös áldozatvállalással lehet kilépni. Ha viszont mindenki úgy gondolkodna, mint az előző válaszoló, akkor Magyarország megszűnne létezni.
2013. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/161 anonim ***** válasza:
75%
előző vagyok. azért kíváncsi lennék, ha hazaáramlana közel egymillió külföldön élő vagy dolgozó magyar, ki adna nekik munkát...nagy bajban lenne az aki otthon van. és csődbe menne az ország...
2013. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/161 anonim ***** válasza:
65%

meg arra is kíváncsi lennék, mi neked a közös áldozatvállalás? nekem mit kellett volna tennem? mondjak le a gyermekről, vagy vállaljam, és ne tudjam rendesen felnevelni? áldoztunk magyarországért, férjem már túlkoros a gyerekvállaláshoz, mert vártunk, hátha jobb lesz. az én áldozatvállalásom eddig tartott. soha nem lesz ott jobb. fizetjük a hitelt oda, nem kell aggódnod, és hazajárunk kéthavonta, költünk pénzt akkor mindig. többet, mint akkor, amikor otthon éltünk.járunk moziba, étterembe olyankor minden nap.


és egyébként is felháborít, ahogy fogalmazol, "ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy én..."

mi lenne? mindenki boldogabb lenne? júúúúj, az nagy baj lenne

2013. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/161 anonim ***** válasza:
68%

"Önző az, aki a cserben hagyja a közösséget, amely kiművelte őt. A hazaszeretet pedig nem évszázados ideológia, hanem évezredes emberi érzés."


pontosabban aki kiművelte őt, majd enm biztosít neki állást, és ezért lustának bélyegzi az elesetteket ahelyett, hogy segítene rajtuk, és olyanokat mond, hogy 47 ezer forintból meg lehet élni, miközben havonta milliókat keres.

persze tudom, midnen ami jó az haza, ami nem, az antimagyar. a cigány sem magyar aki szívenszúrja a nagymamád, a politikus sem magyar, aki milliárdokat sikkaszt, az sem magyar, aki adócsaló és az sem, akinek egyszerűen csak több van mint másoknak, de irigy ahhoz hogy adományozzon - ja nem, ez még magyar mert te ebbe a kategóriába tartozol.

igaz magyar, aki tojik másokra, és vagdalkozik mindenfelé, mert ez tartja össze a magyar népet. büszkék lehetünk magunkra...


igen, évezredes emberi érzés, hogy a mi törzsünk emberi, az összes többi meg csak állat, harapjuk ki a szívüket. kultúra fénykora, követendő. furcsa, hogy se dózsa felkelése, se 48, se 56 nem magyarságharc volt, hanem szabadságharc. mocskos liberalisták voltak mind.

a nemzet meg csak uralmi rendszert jelent, nyelvet, vagy valamilyen vélt közös történelmet. aztán kiderül, hogy enm minden magyar szerette mátyás királyt, vagy horthyt, nem mind keresztény, vagy nem mind beszéli a magyar nyelvet, esetleg nem is az országban él, és rájövünk, hogy enm is olyan egyszerű körbeírni a nemzet fogalmát, talán valami vélt büszkeség az egséz valami olyasmi miatt, amiért életedben soha semmit enm tettél: származás, kulturális kör, vagy ahogy tetszik.


mert hogy hazaszeretettel 400.000 embert enm lehet jóllakatni, az biztos, ezért mennek külföldre. perzse az már nem a "magyar nép/haza" felelőssége hogy munkahelyet teremtsen nekik. mind jókedvükben, önzésből mentek külföldre, hisz itthon annyira megbecsülnék őket, és kilátásokkal teli életük lenne.


"Nem az a baj, ha külföldre mennek a fiatalok, hanem ha nem jönnek haza."


és amíg enm lehet megélni és családot alapítani, biztos, hogy külföldön maradnak.

sőt, elég valószínű, hogy nagyon sokan szégyellik a magyarságukat, hogy egy ilyen kirkesztő és ostoba országban nőttek fel, amit korábban szerettek.


"tényleg akkor vagyok jó ember és jó magyar, ha nem vállalok gyereket, gürizek és nyögöm a hitelt, ami egyikőnk keresetét konkrétan elvitte? "


nem, akkor vagy jó magyar, ha 2 minimálbérből 4 gyereket szülsz, amiből 2t betegség visz el a rossz egészségügy miatt, 1et meg cigányok döfnek le az iskolában. és felveszel 6x annyi hitelt mint amennyit havonta tudsz fizetni, vigyorogsz hozzá és templomba jársz imádkozni, hogy holnap legyen mit ennetek. a magyar inkább büszke hajléktalan les zmint gyáva hazaáruló. pontosabban kai hajláéktalan az is cak magának köszönheti. a jó magyar bevonz midnent: munkát, pénzt, családot, egészésget. ha épp nem, az akkor midneki más hibája, csak az övé nem, de midnenki hazaáruló aki nem olyan mint ő.

ezek az emberek kívülállóként okoskodnak csak. furcsa, hogy nem láttam még olyan igazamagyart, aki minimálbérből élne. csak olyat, aki nemzeti érzelmű volt, és az tmondt a fiának, menj ki inkább külföldre emrt itt nem lesz élet.

azaáruló az is, aki másik városba költözik, vagy másik utcába. lényeg, hogy ne kellejn szembenézni magunkkal,csak másokban keressük a hibát. a zsidók miatt van minden.


" Minél kevesebb ember dolgozik itt, annál kevesebb az adóbevétel, annál kevesebb a vásárlóerő, és épp ezért annál kevesebb a munkahely is. Ez egy ördögi kör, amiből csak közös áldozatvállalással lehet kilépni. Ha viszont mindenki úgy gondolkodna, mint az előző válaszoló, akkor Magyarország megszűnne létezni."


nagyon okos vagy, látom értesz a gazdasághoz. tehát india az 1,200milliárdos lakosságával jobb életszínvonalú ország, mint a 300milliós USA. ja hopp, nem, mert a fejlett országokban pont kevesebb gyerek születik és inkább az életszínvonalra teszik a hangsúlyt. ja, pont nem lesz nagyobb vásárolóerő a +400.000 munkanélkülivel. ja talán nem stadionokra kellene költeni meg milliós hazafias fizetésekre, hanem munkahelyteremtésre, és pont nem a kisvállalkozásokat kéne ellehetetleníteni.

látszik, a fideszesek nem az eszükről híresek.

2013. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!