Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/161 anonim ***** válasza:
76%

1. Hollandiában voltam egy évet mint tanuló egy családnál. Sajnos lejárt.


2. Alig várom, hogy kiutazhassak. Ezért tanulok most Hollandul.


3. Nem túl jó itthon. Amellett hogy szar helyen hülyére dolgozzuk magunkat, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit, rengeteget éhezünk és fázunk. Hetente egyszer tudok tisztálkodni mert nincs melegvíz és drága a fa. Az emberek irigyek és folyton csak a gyűjtögetésen és a sopánkodáson jár az eszük. Aki élt huzamosabb ideig külföldön, távol a magyaroktól és megismerte ezt az életfelfogást szerintem azoknak még irritálóbb az ami itthon van :(


Hollandban mint a gyerekek a családban zsebpénzt és szállást kaptam. A zsebpénzem annyi volt mit itthon egy középvezető fizetése. Az árak hasonlóak voltak ott is mint itthon. Ha van egy minimálbéred akkor nincsenek egzisztenciális problémáid. Hétvégente el tudsz járni szórakozni ami nem csak abból áll hogy tajrészegre ihatod magad valami kiskocsmába. Rengeteg lehetőséged van sportolni vagy bármilyen hobbit űzni.

Nem rekesztik ki a mozgássérülteket. Az emberek befogadóbbak mint a saját falum ahol születésem óta éltem. Tiszta kulturált ország. Erre hazánkban nyomokban látok sajnos már csak példákat.

Szeretném kivinni a családomat is, amint lehet.


Férfi vagyok és 25éves.

2012. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/161 anonim ***** válasza:
90%

Volt valaki aki írta hogy sokan csalunk adót és virágzik a lakossági korrupció.

Nézz körül kérlek az országban! Az a vállalkozó aki nem próbál ügyeskedni egyszerűen rövidtávon tönkremegy és olyan adósságcsapdába kerül hogy belerokkan. A feketemunka virágzása az állami bürokrácia miatt ekkora. A legtöbb ház mégis úgy néz ki mint amit még a harmadik birodalom idején tataroztak utoljára.

A legtöbben maguk próbálják, láthatatlanul megcsinálni ami elromlott (bizony: elektromosság, víz, fűtés, építkezés) innen a rengeteg gány munka és a pokoli sok elhanyagolt ház.

Ezek omladoznak, de nem jár el különbül a milliókat zsebre dolgozó közútkezelő Strabag sem akik rendszeresen hanyag munkával teszik még nehezebbé az amúgy sem egyszerű sorsú településeink életét.

Nem csinálnak rendes utakat, elhanyagolják a járdákat és a biciklis közlekedést, amit mellesleg most már állami szinten kriminalizálnak is lassan.

Kötelező szabályok vonatkoznak a bringásokra de nem biztosítanak oktatást hozzá. A rend bátor őrei viszont árgus szemekkel vadásszák a gyerekeket a biciklis utakon vagy az út mellet (mert többnyire nincs erre felé olyan hogy biciklis út. Mindenki a kamionos forgalomra használt sztrádán kell hogy közlekedjen)


Nincsenek parkjaink ahová el lehetne menni sétálni. Az olyan városok mint Pécs, Budapest vagy épen Kaposvár például néha olyan mint egy zombiapokalipszis a rengeteg hajléktalan kéregető miatt (édesanya a gyerekével a karjában a -20 fokban és minden nap ott van és egész nap csak egy húszas kéne neki még a buszjegyéhez, hogy hazajusson. Közel 4 éve!). Régen Kaposváron rendszeres volt, hogy a bandába verődött cigányok (sajnálom ha nem tetszik de ők voltak) fosztogatták akár fényes nappal a vasútállomás előtt az embereket.


Az emberek e mellett félnek és egyre bizalmatlanabbak. Itt Somogyban van nem egy falu, ahová jobb ha nem lépsz be. Hogy Kelet-Magyarországon mi van azt nem tudom, de azt mondják ott ez még rosszabb. Az alföldön agresszívabbak a cigányok és gyakoribbak a betörések, bár már a mi falunkba is volt, hogy egy ifával beparkoltak csak úgy egy földim udvarába és kipakolták a házát úgy hogy otthon volt a házigazda!

2012. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/161 anonim ***** válasza:
91%

"Az utolso jogasznak tanul, kulfoldon nehezen talalna munkat , igy erthato a hozzaallasa, de ettol meg hulyeseg!"


A rokonaimnak Kanadában van egy cége, ahol kapnék munkát. Nem jogászként dolgoznék persze, de rendes munkám lenne. Ez annyira tipikus magyar mentalitás: ha valaki felszólal akármi ellen, akkor azt csak irigységből teheti. Szánalmas vagy.

2012. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/161 anonim ***** válasza:
58%

sokan irigyek és rosszindulatúak. én hozzászóltam a kérdéshez, minden felsorolt ponthoz maradéktalanul válaszoltam, az igazat.

és le lettem pontozva. pedig ha a kérdésre válaszolok, nem Offolok, nem másoknak szóltam be, akkor hogy lehet nem hasznos a válasz? 100-ban hasznosnak azt nevezzük, ha valaki a kérdésre válaszol.

az irigységhez visszakanyarodva:

azt válaszoltam, hogy megtaláltam a számításaimat külföldön, egy ideje kint élek.

mi másért lettem volna lepontozva, ha nem azért, mert valakinek fáj ez?

2012. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/161 anonim ***** válasza:
80%

"Az első lépés az kellene, hogy legyen, hogy mindenki a saját életében megszünteti a korrupciót, és félreteszi az irigységet, gyűlöletet, amely sajnos elég jellemző ránk (dögöljön meg a szomszéd tehene is effektus)."


a probléma az,hogy attól nem szűnnek meg a 200milliós végkielégítések, és nem épül fel a 4es metró, hogy egyesek a fizetésük 15%át a bkvra költik

és jobb sem lesz az egészségügy attól, hogy 10%kal nagyobb fizetést vall be, a nyugdíja sem lesz magasabb, mert már egyáltalán nem is lesz.


az embereket nem úgy kellene ösztönözni a tisztességre, hogy munkábavisszavezetés címén elbocsátunk embereket, felemeljük a nyugdíjkorhatárt szerződésszegéssel, és emeljük az áfát.

előbb a vezetőségben szűnjenek meg a milliárdos-milliós sikkasztások, aztán beszéljünk a kis emberről.


de amíg egy forintért vesznek meg állami területeket (amit még a kommunizmusban koboztak el a dolgozó néptől), addig nincs miről beszélni.


"Simán tarthatnánk ott, mint Észtország, Szlovénia, vagy akár Csehország.

Tudom, mást hibáztatni mindig a legkönnyebb; magunkat a legnehezebb."


értelmetlen olyanokat mondani hogy mi lehetne ha ez meg ha az.


nem én fogtam bele a 4es metró építésébe, és nem én kaptam 200 milliós kielégítést. és ezt elmondhatja magáról még 9 millió magyar. és ha valaki beletartozik, akkor nem is ő szavazott az előző vagy a mostani kormányra.


mégis mindenki megissza a levét. ez a demokrácia.

2012. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/161 anonim ***** válasza:
74%

1. nem

2. nem

3. nagyon nehéz, de túl fogjuk élni. Volt már gazdasági és politikai válság, azt is túlélte az érintett korosztály.

4. 67, nő

2012. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/161 anonim ***** válasza:
71%

Kit érdekel, hogy hány %os vagy :D ha a politika rovatba írsz viseld emelt fővel hogy 50% körül fogsz szép lassan ingázni. Ennél sekélyesebb talaj talán már csak az ezotéria és a vallás. Ezen kár hisztizni.


A gond azzal van hogy van egy igen meghatározó réteg aki nem tud többet leadózni. Ha akarna se.

Ők azok akiknek köszönhetően meresztheted a szemed a tv-re mert ellátnak árammal. Utaztatják a segged ha arra szorulsz. Felépítik a házad. Megtermelik amit zabálsz. Elszállítják a szemetedet. Tisztán tartják az utcákat ahol jársz. Eloltják ha ég a házad és az életük kockáztatva is bemennek érted ha te is benn maradtál volna. Ellátnak ha megbetegszel. És még sorolhatnám.


Ezek az emberek egyszerűen nem tudnak többet beadni már a közösbe, amiből amúgy ők alig vesznek ki valamit!

2012. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/161 anonim ***** válasza:
18%

"A rokonaimnak Kanadában van egy cége, ahol kapnék munkát. Nem jogászként dolgoznék persze, de rendes munkám lenne. Ez annyira tipikus magyar mentalitás: ha valaki felszólal akármi ellen, akkor azt csak irigységből teheti. Szánalmas vagy."

Magyar mentalitas? de imadom az ilyennel dobalozokat! ha annyira otthon akarsz maradni, de lenezed a magyar mentalitast, akkor az eleg paradox , nem gondolod?

Egyebkent sztem semmi szanalomra melto nincs abban , hogy megtudom erteni , hogy Te magyarorszagon kepzeled el a jovod jogaszkent...kulfoldon eleg nehez magyar jogaszi vegzettseggel elhelyezkedni a szakman belul es a kanadai munkad is mint emlitetted , mas munkakor lenne...tehat ki is a szanalmas?:)

2012. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/161 anonim ***** válasza:
76%

1. Igen, Skociaban elek, itt jarok egyetemre.

2. Itt maradok (vagy legalabbis valahol errefele - UK, USA, Kanada, Ausztralia, Uj-Zeland - a diplomamat mindezen orszagokban el fogjak fogadni, plusz anyanyelvi szintu angol nyelvtudassal termeszettudomanyi vegzettseggel nyitva all elottem sok-sok masik orszag. Meg nem tudom, hova megyek, de utazni is akarok meg dolgozni is:) meglatjuk, mi lesz MSc utan, talan PhD, talan munkahely, meg eldol)

3. Nem tudom, tenyleg. De a jelenlegi szakmammal nokent nem biztos, hogy olyan munkat tudnek talalni, ami nem csak, hogy tetszene, de meg is tudnek elni belole. Idekintrol ritkan ugyan, de figyelem valamennyire a Magyarorszagi torteneseket es egyre nagyobb a nyomas (felelosseg) rajtam: nem csak, hogy magamat kell par ev mulva eltartanom, de szuleimet, nagyszuleimet is. Dehat egy csalad vagyunk akkor is, ha a vilag tulso felen vagyunk :-)

4. 22/L

2012. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/161 anonim ***** válasza:
75%
Hát aki semmihez sem ért annak menni. De már a többségük kint van. :)
2012. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!