Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországról menni kell?

Magyarországról menni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdekelne, hogy hányan gondolják azt, hogy a mai Magyarországról mindenképpen ki kell vándorolni.


1,Kivándoroltál már? Ha igen, hol élsz? Tervezed a visszatérést?

2,Tervezed a kivándorlást (nyilván azokhoz szól a kérdés, akik itthon élnek)? Ha igen, mikor és hova? Mi az oka? Végleg mennél, vagy csak pár évre?

3,Mit gondolsz, milyen a jövő vár Magyarországra?

4,Hány éves vagy, és ilyen nemű?


Válaszolnátok légy szíves?



2012. aug. 26. 13:09
 151/161 anonim ***** válasza:
6%

"Az ország rendebétele egy hosszú folyamat lenne, de a legfőbb probléma inkább az, hogy nincs társadalmilag erre hajlandóság."

Hát mégis milyen elvárásaid vannak egy országgal szemben, ahol az adófizetők pénzéből tanulnál, hogy utána rögtön húzhass külföldre?

Hát mégis hogy képzeled azt, hogy szemrehányást tegyél azok felé, akik keserves munkával még úgy-ahogy fenntartják ezt az országot?

2014. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/161 anonim ***** válasza:
20%
Nem. De aki akar, az nyugodtan menjen külföldre rabszolgának, nekem nem fog hiányozni. Én lazán megélek itthon is szoftverfejlesztőként, még vállalkozást is fogok alapítani.
2014. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/161 anonim ***** válasza:
11%

Ha ostoba vagy, és csak az alja munka megy, irány külföld, mert ott ezt valóban jobban megfizetik.


Ha van némi agyad, egy-két okleveled mellé műszaki/pénzügyi területen, plusz némi vezetői ambíciód, maradj itthon, és kiskirályként élsz.

2014. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/161 anonim ***** válasza:
100%

Ha ostoba vagy, és csak az alja munka megy, irány külföld, mert ott ezt valóban jobban megfizetik.


Ha van némi agyad, egy-két okleveled mellé műszaki/pénzügyi területen, plusz némi vezetői ambíciód, maradj itthon, és kiskirályként élsz.



Én egy ostoba-buta vagyok, így valószínű, hogy csak olyan munkát végezhetek ami számodra alja meló. Érik nagyon, hogy induljak.

De az ne felejtsd el, hogy nem lesz mindenkiből mérnök, banktisztviselő,politikus és sikeres vállalkozó.

Kellenek a "kisemberek" is aki elvégzik azt, ami sokaknak büdös vagy kellemetlen vagy megalázó.


Egy ország nem attól lesz jó és élhető, hogy a felső osztályt magas életszínvonalon el tudja tartani és számukra adottak a lehetőségek(bár erre tart a világ nagy része) hanem attól, hogy a "kisembernek" is meg tudja teremteni azt, ami tisztes megélhetéshez kell !

De így, hogy nálunk csak nő a szegények száma érdekes jövő elé nézünk !


Akik meg bántják a kivándorlókat képzeljék el hők is itthon lennének. Vagy a ti adótokból kellene őket eltartani, mert nem kapnának munkát vagy a ti helyeteken dolgoznánk és titeket, munkanélkülieket szapulnánk, hogy biztos azért nem dolgozik, mert nem akar,meg igen is vállaljon el messze a képzettsége alatti munkát!


1, Még nem vándoroltam ki. Mindenképp szeretném megpróbálni külföldön.

2,Hogy ez kivándorlás és letelepedés lesz vagy csak dolgozok és majd hazajövők az elválik ha egy ideje már külföldön leszek.

3, Szerintem lesz még lejjebb.

4,középkorú férfi

2014. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/161 anonim ***** válasza:
100%

155/

Áruld már el, miért korcsosul az aki külföldön vállal munkát? És az a külföldi aki itt telepszik le az megdicsőül?

>>Én már várom, hogy kiléphessünk az EU-ból, hogy a disszidenseket marhavagonokkal hozzák ide tarkón lövetni.<< Ezt kifejthetnéd. Miért hozatnák ide a kivándoroltakat?


Mi van azokkal aki csak egyszerűen kalandvágyból indulnak meg?

Ahogy itt olvasgatok szomorú és nem értem miért gondolkodnak olyan sok hozzád hasonlatosan.

Te is meg vagy győződve arról, hogy kis hazánk a világ közepe?Hogy máshol nem lehet jó?

Attól,hogy nem hiszek abban, hogy belátható időn belül bármelyik kormány is tudna javítani az életszínvonalon, a fizetéseken,az országon még ne jelenti azt, hogy ne szeretném ha így lenne.

Nekem eddig csak azt mondták, hogy külföldön sem könnyű csak a számlák kifizetése után még marad azért némi elkölteni való.

2014. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/161 anonim ***** válasza:
100%

[link]


valami ilyesmiről beszélek...

2014. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/161 anonim ***** válasza:
100%

1, 6 évet éltem Hollandiában. Visszajöttem családi okokból legalább egy évre.


2, Jövőre visszatérek Hollandiába. 6 év alatt sok mindent értem el ott, vannak barátaim, van ismeretségem, és egy jól fizető állás vár vissza.

Az oka az, hogy itthon nem becsülték meg a munkám, pedig nem vagyok "aljamunkás". Minek éljek itthon kiskirályként, ha külföldön kevesebb felelősséggel közel ugyanannyit, vagy akár többet kereshetek, mint egy itthon tevékenykedő vállalkozó? Minek törjem magam, és vállaljak magamra hiteleket, rengeteg felelősséget, és röghöz kötöttséget, ha külföldön ezek nélkül vígan élek, és félretenni is tudok?


3, Innen már csak lefelé... Hála a jobb oldal erősödésének, a teljes EU integrációt, és a kölcsönös együttműködést el lehet felejteni. Mikor először kiutaztam, nyílván játszott a kalandvágy is, de ma már nem tartom magam idegennek Hollandiában. 6 év alatt sikerült kiismernem magam.


4, 30 éves férfi vagyok.



Szeretnék reagálni egy-két kommentre, megjegyzésre:


#152: "Én lazán megélek itthon is szoftverfejlesztőként, még vállalkozást is fogok alapítani."


Én nem tartom magam rabszolgának. Egyenrangúnak tekintenek a munkatársaim, és a barátaim is külföldön.

A vállalkozáshoz sok sikert, fentebb már leírtam a véleményem ezzel kapcsolatban.



#?:"Én már várom, hogy kiléphessünk az EU-ból, hogy a disszidenseket marhavagonokkal hozzák ide tarkón lövetni."


Épp a magad fajta gyökerek csak rátesznek egy lapáttal a kivándorlásra. Senki se akar gyűlölködő idiótákkal élni. Szánalmas vagy, ha azt hiszed attól leszel hazafi, "igazi magyar", ha a saját honfitársaidat a halálba küldenéd, mert küzdenek egy jobb életért.

Magyarország mindig az otthonom lesz, mindig szeretni fogom, és amíg élek, honvágyam lesz, de nincs olyan darabka föld, vagy ország, amiért feláldoznám a saját és családom jövőjét. Az élet nem a nemzeti büszkeség simogatásáról, a fene nagy "magyarkodásról" szól. Majd ha gyereked, feleséged lesz, és el kell tartanod őket, illetve a lehető legjobb lehetőségeket szeretnéd biztosítani nekik, rájössz, mekkora hülyeségeket hordasz itt össze.

Lehet fújolni, lehet lepontozgatni, hazaárulózni, nekem többet ér a külföldi családom, mint egy meggyalázott zászló, vagy mint egy megtört nép.

2014. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/161 anonim ***** válasza:
100%

1. Még nem.

2. Tervezem a végleges kivándorlást, Nyugat-Európába vagy USA partokra.

3. Az állam előbb-utóbb becsődöl az adóssággal vegyített szociális politikába, illetve egyre jobban húz kelet felé. 4. 18L

2014. aug. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/161 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem "kell", de ha lehet, akkor miért ne. A háziorvosod, partnered, lakásodat is megválogathatod. Az országot, ahol letelepedsz, miért ne?
2014. aug. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/161 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem.

2. Nem.

3. Borzasztó. Ahogy a múltja is az volt ennek az országnak, úgy ezekkel az emberekkel is hasonló sors vár rá. De engem nem érdekel, én harcolni fogok, és bebizonyítom, hogy meg lehet élni tisztességesen. Anélkül, hogy olyan legyél mint a többi rosszindulatú "ember". Nekem a külföld nem hazám, ez viszont igen. Úgyhogy inkább harcolok a hazámban, minthogy külföldön éljem le a semmitmondó életem.

2014. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!