Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/149 anonim ***** válasza:
89%

1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

Voltam kinn, de SOHA TÖBBÉ. Egy rémálom volt.

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

Kíváncsiság miatt mentem ki. Ott (Németország) másodosztályú embernek számítottam. S az összes ismerősöm (már aki kint maradat) magyar párt választott. Van olyan rokonom, akinek még a gyereke is magyart választott.

S hiába keresnek jobban mint mi, nem boldogok. De több pénzük van. (A pénz mégsem boldogít?)Volt olyan ismerősöm, aki a szocializmusban menekült ki, nézte a magyar határt és zokogott.

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

Ismerőseim 1-2%-a él külföldön. Senki nem tervezi, mert aki tervezte már régen kiment, 20 éve, 10 éve.

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?

Erre nem tudok válaszolni.

2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/149 anonim ***** válasza:
61%

1. Igen.

2. Szerelem :)

3. Össze se tudom számolni, hányan élnek külföldön, de aki nem, annak is a nagy része tervezi.

4. Egyértelműen egy lejtőn halad Magyarország lefelé szerintem...

2013. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/149 anonim ***** válasza:
88%

1, igen

2, pénz

3, nagy

4, nem tudom

5, vissza jöttem. Miért? Mert lehet a pénz több volt, de nem éreztem jól magam. Az emberek kedvesebbek voltak, igaz. Nem volt minden második ember megkeseredve, megszóltak, ha nem mosolyogtál, volt pénzed mindenre. Ez igaz. De ettől független én nem éreztem jól magam. Szar volt a kaja, mindenki rohant, a magyarok elég furák voltak oda kint, jellemzően felsőbbrendünek érezték magukat az otthon maradtakhoz képest, és általánosságban elmondható, hogy brutálisan egoisták voltak. A külföldiekkel nem volt probémám oda kint egyszer sem.


Aki azt mondja egyébként, hogy liberális bal oldaliak mennek ki, az téved. Megy mindenki kifele. Rengeteg jobbikossal találkoztam kint, a pénz az pénz, amikor arról van szó eltünik a nagy haza szeretet.

Oda kint megtanultam mit jelent az, hogy haza szeretet. Nem arról szól, amit egyesek szeretnek hangoztatni, meg nemzeti érzelemként nevezni. Az csak demagógia.

Ami a hazaszeretet, azt nem fogod tudni szavakba önteni, nem fogod tudni megmondani MIÉRT érzed magad jól itthon, és miért nem máshol. Az csak van. Én nem hibáztatok senkit sem, ha szeretne menni, menjen. Aki marad maradjon. De nem kellene ezért elitélni őket, azért, mert ő más döntést hozott, mint te magad.

A legtöbbet úgy segíthetne mindenki a hazáján, ha letudná győzni a gyülöletét, a negativitását, és pozitívan tudna élni a mindennapokban. Akkor pozitív lenne az ország is, és a helyzet is. Minden csak megitélés kérdése, ahhoz, hogy a valóságunk változzon, magunknak kell elsősorban.

2013. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/149 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól értem, akkor hozzáállás kérdése.
2013. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/149 anonim ***** válasza:
78%
Leginkább becsület kérdése.
2013. máj. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/149 anonim ***** válasza:
89%

Én már voltam kint, de utáltam. A pénz jó volt, de kb. ez volt az egyetlen pozitívum. Minden itthon maradt ami fontos volt..

A közeljövőben újra megyek ki, de csak a határszélre költözök. Onnan fogok átjárni dolgozni Ausztriába, aztán délután hazajönni. A hétvégét pedig itt vagy a Balaton parton eltölteni.

Németországba, Angliába egyáltalán nem mennék.

2013. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/149 anonim ***** válasza:
94%

1. Még nem. Tervezem, de nem maradnék örökre.

2. Az oka: szeretnék világot látni, és megtanulni jól egy nyelvet. Még akkor is mennék, ha itthon nem lenne pénzem semmire. Szerintem 2-3 éven belül hazajönnék.

3. Sokan tervezik, páran kint is élnek, de azért nincsenek olyan sokan, akik tényleg kint vannak. Egyetemen diploma után szerintem sokan elmennének, a kérdés, hogy összejön-e nekik.

4. Szerintem sajnos nem lesz a legjobb a helyzet mert nagyon sokan mondogatják hogy el akarnak menni innen a francba. Nem nagyon értem ezeket a heves indulatokat, de ők tudják. Elképzeltem, ha csakugyan elmegy ennyi fiatal, akkor ki fog itt maradni? Még arra is gondoltam, ha sokan elmennek, akkor legalább itthon több munkalehetőség kínálkozna, de ez naiv ábránd. Szerintem nagyon fontos lenne a mindenkori kormánytól, hogy valamit kitaláljon a fiatalok marasztalására, mert ha mindenki kimegy, aki hangoztatja, az gáz lesz.

2013. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/149 anonim ***** válasza:
77%
Korrekt.
2013. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/149 anonim ***** válasza:
63%
Gyökértelen görény sok pénz reményében menjen ki.Én cigányfalusi paraszt vagyok,maradok a sírig.
2013. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/149 anonim ***** válasza:
63%

1, Nem tervezem, de benne van a pakliban a jövőbeli munkámból adódóan.


2, Megélhetés. Szeretnék magyarországon maradni, de sajna nemzeti érzelemből nem fogok normálisan éli, és pár gyönyörű sortól nem fogok jól lakni.


3, 20 felett, Kanada, Németország, Hollandia, Ausztria, USA. Elég sokan tervezgetik hogy ki szeretnének menni. De hogy ebből mi lesz meglátjuk.


4, Ezt senki nem fogja előre megmondani. Lehet hogy baromi jól fognak alakulni a dolgok, de lehet hogy (mint az egyik előző válaszoló is leírta "palesztina lesz"

2013. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!