Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/149 anonim ***** válasza:
74%

Pár évet dolgoztam külföldön, sokszorosát kerestem az itthoni művezetői fizetésemnek.


A gyerekeimet is arra ösztönzöm, hogy mindenáron irány az emberhez méltó jobb élet(persze előbb a diploma, és két nyelv) már majdnem minden megvan, hogy beleszagoljanak a szebb jövőbe.

2014. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/149 anonim ***** válasza:
28%

"A gyerekeimet is arra ösztönzöm, hogy mindenáron irány az emberhez méltó jobb élet(persze előbb a diploma..."


Gondolom, azért azt elvárod, hogy a magyar adófizetők pénzéből tanuljanak...

2014. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/149 anonim ***** válasza:
18%

"emberhez méltó jobb élet"

Ez mit jelent?

2014. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/149 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vándoroltam ki, de tervezem.

2. Lehet, hogy beteg dolog, de ennek csak szakmai okai vannak; ha sikerül a jogász szakot elvégezni (márpedig nyilván sikerül), akkor diploma után szeretnék szoftverjoggal foglalkozni + ehhez kapcsolódó posztgraduális képzést elvégezni :D Magyarországon szoftverjoggal nagyon kevesen foglalkoznak, nincs is nagyon rá igény, nemzetközi ügyvédi irodák, szabadalmi és jogi irodák külföldön viszont nagyon kapósak az ilyen érdekeltségű emberek :D Magyarországon nagyon kevés szoftverjogi ügy van, nem tudnék itthon fejlődni, Nyugat-Európában viszont elég sok ilyen ügy van, és szükség is van szoftverjogászokra - még :D Egyébként is inkább a nemzetközi magánjogi dolgok érdekelnek. Persze, itthon is el tudnám magam képzelni egy cégnél jogtanácsosként, aki társasági, munkajogi, meg peres ügyekkel foglalkozik, de szerintem hamar kiégnék, mert nem azzal foglalkoznék, ami nagyon érdekel. Alapvetően mindegyik jogi tantárgy megy nekem, főleg, hogy iskola mellett peres-nemperes ügyekkel foglalkozom már 2 és fél éve főállásban, de szerintem max 15 évig tudnék még ezen a területen dolgozni :D

3. Nem vándoroltak ki sokan, de nagyon sokan tervezik.

4. Ezt abszolút bepasszolom, nem fogok utópiákat felvázolni, mert szerintem az hatalmas nagy hülyeség.

2014. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/149 anonim ***** válasza:
100%

1. Már dolgoztam külföldön (az mondjuk nem volt "kivándorlás"), és igen; tervezem a végleges kivándorlást.

2. A végzettségemmel itthon nem tudok érvényesülni. A bér alacsony, a megélhetés egyre drágább, a munkahelyek bizonytalanok, ráadásul a komolyabb pozíciók bebetonozottak vagy összeköttetések híján megközelíthetetlenek.

3. Már többen kinn dolgoznak, ők nem is szeretnének hazatérni. Az idős családtagokon kívül már mindeki tervezi.

4. Mi lesz itthon? A demográfiai helyzet elég nyilvánvaló (a kormányzat már ma sem mer az időseket negatívan érintő megszorításokat foganatosítani, ergo ők a társadalom stabil magja - szerintem), ehhez nem igazán van mit hozzátenni.

2014. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/149 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de azért válaszolok:

1: Még nem, de szeretnék. Nagyon szeretnék és elsősorban német nyelvterületre.

2: Építészmérnök vagyok, az építőipar pedig halott és nem is fizetnek itthon annyit a munkáért, mint amennyit megérdemelnék egyébként. Külföldön az itthoni fizetés durván 3-4szeresét tudnám megkeresni.


De még így sem a pénz a legfőbb oka az egésznek, hanem a politikai hangulat, az oktatás és az egészségügy. Régi kérdés, így még akkoriban nem volt túl nagy szar a palacsintában, de mostanra már látszik, hogy a kormány szeretne az életünk minden részébe beleszólni és ott próbál meg kitolni velünk, ahol csak tud. Az egészségügy meg szar, az oktatás pedig szánalmas. Ha lesz gyerekem, nem akarom, hogy magyar iskolába járjon.


3: A szüleim már sokat dolgoztak Németországban (és haragszom is egy kicsit rájuk amiért nem maradtak kint), öregapám pedig 56 után ott élt 94-ig így tudom, hogy nincs ott sem kolbászból a kerítés, de legalább van kerítés.


Ismerősök és barátok közül rengetegen kint vannak már, van aki futár, van aki hentes, van aki informatikus, van aki szobalány/felszolgáló/szakács, CNC szakember és senki sem panaszkodik. A legszarabb fizetést a vendéglátó szektorban dolgozók kapják, ami úgy 1100 euró körül van, de kapnak kaját és szállást, így mindent el tudnak tenni. A többiek keresnek 1400-2500 euró között és 4-800 euróból megvan a lakás, a többi pedig elég az itthonival hasonló árú termékekre; rengeteget tudnak spórolni. Sőt, van olyan is, akik már összeházasodtak és házat építettek. Itthon ezek a dolgok nem kivitelezhetőek még 10 év munkával sem.


4: Nem tudom, nem vagyok jós. A demográfiai helyzet már most pocsék. Sok a cigány, nyugdíjas és rokkant; ők nem fognak dolgozni és egyre kevesebb a dolgozó fiatal és még kevesebb a gyerekek száma. A gazdasági helyzet most stagnál és valszeg romlani fog. Nem tartom kizártnak, hogy polgárháború lesz és elég lenne hozzá csak egy nagyobb gazdasági világválság.

2014. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/149 anonim ***** válasza:
0%

1.Igen mindenképp, hiába hogy nem kolbászból van a kerítés de ott van előrelépési lehetőség számítanak a tapsztalatok és legfőképp van munka és megbecsülés.

2.Benne van a első válaszba.

3.Rokonom 92-be vándoroltak ki gyerekeivel Kanadába már akkor tudták hogy itt csak rosszab lesz.

4.Van hova lejebb súlyedni csak meg kell nézni Bulgáriát vagy Ukrajnát ami nincs olyan messze.A mai magyar mentalitást elnézve lejebb is fog sülyeddni az ország.

2014. dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/149 anonim ***** válasza:
50%

# 142

Majd ha lesz munak meg tisztes fizetés lehet ezzel dobálózni addig nem.

2014. dec. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/149 anonim ***** válasza:

1. Gimnazista vagyok, de ha így folytatódnak a dolgok már az egyetemet is Angliában/Franciaországban fejezem be.

2. Politika, gazdaság, és általában az emberek hozzáállása. A sok gyökér díszmagyar is örülhet h elmegyek és én is hogy nem kell többé a marhaságaikkal foglalkoznom. Nem attól lesz valaki magyar hogy döngeti a mellét közbe meg nem fizet adót és a kocsmába iszik, hanem hogy tesz a hazájáért. Azt meg onnan is lehet.

3. Nem egy embert ismerek aki már kiment, és ha a dolgok így folytatódnak mindenki elmegy akinek van valami hasznos diplomája (főleg az agyontámogatot természet tudományos karokról)

4. Ha nem változnak a dolgok "az utolsó oltsa le a lámpát az országban" szerű helyzet lesz, de ha ez történik meg is érdemeljük :)

2014. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!